logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: lusiiiinek (---.ksi-system.net)
Data:   2011-12-23 01:26

nie potrafię żyć z Bogiem. pomóżcie mi proszę na nowo uwierzyć. wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.

 Re: Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-12-23 09:42

Nikt tego nie potrafi, bo po ludzku to jest niemożliwe. Do tego potrzebna jest łaska - Boże Miłosierdzie. Źródłem tego Miłosierdzia jest sakrament pokuty i pojednania, życie w łasce uświęcającej, czyli regularna modlitwa indywidualna, w tym przed Najświętszym Sakramentem, uczestniczenie we Mszy świętej, przystępowanie do Komunii świętej.

 Re: Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: Natalia (---.static.entel.pl)
Data:   2011-12-23 10:47

Krzycz do Boga - "Pomóż mi Cię odnaleźć!" On jest bliżej niż myślisz. Nie wiesz ile razy stawałam zapłakana w oknie i tak krzyczałam. Bóg prędzej czy później da Ci odpowiedź. :)

 Re: Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: Bogna/p.o. moderatora (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-12-23 11:25

Idąc tropem odpowiedzi Franciszki i Twoich krótkich lakonicznych zdań proponowałabym zacząć od sakramentu pokuty i pojednania, biorąc pod uwagę wszystkie jego 5 warunków. Uzyskasz łaskę uświęcającą po dobrze odbytej spowiedzi i... Kto wie, może "uda się" Panu Bogu, naszemu Ojcu, jak Mu nie zamkniesz przed nosem drzwi Twojego serca, wejść do niego i pociągnąć je ku Sobie. Spróbuj - jest teraz okazja - Narodzenie Pańskie tuż, tuż. A może w ten sposób (przez taką Twoją potrzebę, bo z niej, wg mnie, wynika Twoja prośba do nas) Bóg kołacze do Twego serca? Przyzywa Cie do nawrócenia, wyprostowania swoich ścieżek.
Spróbuj...

 Re: Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: michal_90 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-12-23 12:33

Jest nawet specjalna modlitwa na tę okazję, :)

Jezu, który ze względu na mnie stałeś się człowiekiem - przekonaj mnie o swojej miłości.
Jezu, który zamieszkałeś wśród zwyczajnych ludzi - ...
Jezu, który miałeś wielu przyjaciół - ...
Jezu, który modliłeś się, pracowałeś, odpoczywałeś - ...
Jezu, który śmiałeś się i płakałeś - ...
Jezu, który tęskniłeś za Ojcem - ...
Jezu, który często byłeś niezrozumiany i odrzucony - ...
Jezu, który oddałeś za mnie życie na krzyżu - ...
Jezu, którego miłość do mnie jest szalona - ...
Jezu, który pragniesz mojego szczęścia jak nikt inny - ...
Jezu, który wciąż czuwasz nade mną - ...
Jezu, który rozumiesz mnie we wszystkim - ...
Jezu, któremu o wszystkim mogę opowiedzieć - ...
Jezu, dla którego jestem kimś naprawdę ważnym - ...
Jezu najwierniejszy Przyjacielu - ...
Amen.

 Re: Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-12-23 15:14

Może spróbuj skontaktować się ze Wspólnotą Boga Ojca http://ojcze.pl/

 Re: Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: Iwcia (---.sattom.pl)
Data:   2011-12-24 23:29

Możesz prosić Jezusa, aby wzbudził w tobie Swoją miłość. W modlitwie powiedz Mu, że nie potrafisz kochać, że nie czujesz Jego miłości. Powiedz Mu także o tym, co jest dla ciebie trudne, o tym, co boli, co denerwuje. Mów Jezusowi wszystko, co w danym momencie czujesz. Możesz także Mu powiedzieć, że pragniesz uwierzyć, uwierzyć w Jego miłość, i w to wszystko, czego może w tobie dokonać. Nie bój się mówić wszystkiego Chrystusowi. On będzie tego wszystkiego dotykał, zwłaszcza te momenty twojego życia, które są najboleśniejsze i najtrudniejsze. Nie bój się płakać przed Jezusem, bo Jezus doskonale rozumie łzy, smutek, odrzucenie, przygnębienie i wszystkie nastroje człowieka. Zawsze będziesz przyjęty z miłością przez Chrystusa, On nigdy ciebie nie odrzuci, niezależnie od tego, w jakim stanie duchowym przyjdziesz do Niego. Co więcej, przytuli cię i obejmie swoimi ramionami jak ojciec obejmował syna marnotrawnego. Chrystus powiedział, że większa radość w niebie jest z jednej odnalezionej owcy, niż z 99 owiec, które się nie zagubiły (por. Łk 15,7). Zawsze będziesz miał przyjaciela w Chrystusie, On ciebie nie zawiedzie, lecz da ci więcej, niż byś się tego spodziewał.

 Re: Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: Marciniszyn (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2011-12-26 20:25

W wielu przypadkach warto zweryfikować obraz ludzkiego ojca. Bywa, że mamy trochę skrzywiony obraz Boga ze względu na swoich rodziców, ich postępowanie, schematy zachowań.
Ten problem mają bardzo często osoby z DDA oraz obarczone różnymi krzywdami doznanymi w swoim życiu. Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Pomóżcie wzbudzić we mnie miłość do naszego Ojca.
Autor: Iness (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2011-12-27 17:17

Jedz na kurs "Filip". W ciągu jednego weekendu poznasz miłość Boga i nie pozostanie Ci nic innego, jak entuzjastycznie odpowiedzieć na nią całym sercem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: