logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam cytatu z Biblli o pojednaniu i wzajemnym przebaczeniu.
Autor: żona hazardzisty (94.75.91.---)
Data:   2011-12-23 09:03

Kilka razy już prosiłam na forum o rade i zawsze otrzymywałam bardzo dużo życzliwości, wsparcia i modlitwy - za wszystko jeszcze raz dziękuję.

Odzywam się ponownie, bo chciałam wysłać mężowi życzenia - odmówił po raz 3 spędzenia Wigilii ze mną i dziećmi - tzn - chce spędzać Wigilie z dziećmi, ale nie ze mną. Nie chce dzielić się ze mną opłatkiem, nie chce wzajemnego pojednania, nie chce mnie znać. Obwiania mnie za swoje problemy finansowe, i że przeze mnie musiał grac żeby zdobyć pieniądze (to jeden z mechanizmów uzależnienia tym dziwniejsze, że mąż zarabiał zawsze 10 x więcej niż ja)

Mój mąż jest uzależniony od hazardu, teraz ma też chyba już problem z alkoholem - wystąpił o rozwód z orzekaniem o mojej winie, twierdzi, że to ja jestem chora, a on się tylko w ten sposób "relaksuje"- tak przynajmniej powiedział w sadzie

Wiele razy prosiłam go o pojednanie, odmawia, mimo, że kilkanaście lat razem bylismy w jednej ze Wspólnot w Kościele, a mój mąż był bardzo aktywny - teraz choroba zmieniła go tak bardzo, że nie da się już z nim w ogóle rozmawiać, - żyję we własnym świecie, mechanizm iluzji i zaprzeczeń ma tak wyśrubowany, że nawet jego przyjaciele już przestali do niego dzwonić, bo nie mogą się z nim dogadać. Rodzina męża, niestety, płaci za niego niektóre długi i w ten sposób podtrzymuje uzależnienie.

Dla mnie będą to bardzo trudne Święta - nie tylko dlatego, że bez męża i ojca moich dzieci. Wiem, że od nowego roku czekają mnie już różne sprawy związane z tym, że komornicy chcą zająć nasze mieszkanie - za długi męża. Po ludzku dla mnie nadchodzący Nowy Rok zapowiada się na razie bardzo ciężko

Co mogłam, prawnie zrobiłam - zostawiam teraz Panu Bogu - Ci, którzy mi prawnie i duchowo pomagają powiedzieli, że przez 2 lata zrobiłam wszystko co mogłam, teraz to już tylko BÓG. Mogę jedynie modlić się i odpowiadać na prawne ruchy windykatorów, banków i komorników. (Mam rozdzielność majątkową, ale i tak wszyscy do mnie się zgłaszają bo mąż nie odpowiada na żadne pisma i szukają go przeze mnie)

Oddaję moją rodzinę Opatrzności Bożej, choć po ludzku jest mi ciężko, jest we mnie nadzieja, ze Pan Bóg w wybranym przez Niego momencie da mi więcej łask niż teraz mogę się spodziewać.

Trwam wiec w modlitwie, choć ból jest ogromny, ale ten mój krzyż ofiaruję też Bogu.

Chciałabym mężowi napisać jakieś proste życzenia - werset z Pisma Św. Pisałam mu czasem z okazji np. rocznicy ślubu Hymn o miłości - zawsze odrzucał i kategorycznie odmawiał przyjęcia tego typu życzeń, bo twierdzi teraz, że teraz jego wiara jest jego sprawą.

Bardzo bym chciała wysłać mu krotki fragment z Pisma Św., który mówi o pojednaniu i wzajemnym przebaczeniu, ale ciężko mi wybrać,

Nie wiem czy do męża dotrze, bardziej chcę, żeby to był taki mój gest w jego stronę słowami Pisma Św. - moje słowa do niego nie dotrą na pewno, a ufam, że Słowo Boże gdzieś jednak może zasieje się i zakiełkuje
Byłabym wdzięczna gdybyście mi coś doradzili. Pozdrawiam.

 Re: Szukam cytatu z Biblli o pojednaniu i wzajemnym przebaczeniu.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-12-23 09:39

"Bóg jest Miłością" (1 J 4,16). Zresztą cały Pierwszy List św. Jana, a zwłaszcza Rozdział 4 wspaniale o tym opowiada. Wybierz to, co dyktuje ci serce. Jeśli kochasz męża, to twoje serce wybierze we właściwy sposób. Jeśli nie kochasz go, to żadna wspólna Wigilia nie ma sensu.
Pani Wanda Półtawska wspominała, jak przedstawiała bł. Janowi Pawłowi II intencje ludzi, którzy prosili go o modlitwę. Gdy powiedziała mu, że pewna pani prosi Boga o nawrócenie bliskiej osoby, Ojciec święty odpowiedział, że Pan Bóg nie może spełnić prośby tej pani, bo ten pan jest wolnym człowiekiem. Pan Bóg obdarzył każdego wolną wolą i - dlatego, że jest Miłością - nie narusza prawa człowieka do wolności. Więcej na temat modlitwy o nawrócenie dla bliskich osób: www.nawracajciesie.xaa.pl

 Re: Szukam cytatu z Biblli o pojednaniu i wzajemnym przebaczeniu.
Autor: Łucja (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-12-23 15:51

/.../

[Podając jakiś cytat, nie wystarczy ująć go w cudzysłów, trzeba też podać źródło, i co najmniej nazwisko autora. A w odniesieniu do Pisma Świętego, siglum (adres) biblijne - p.o. moderatora]

"Tak więc, nienawidząc drugich, karzemy siebie samych, a znowu miłując drugich, sobie samym dobrze czynimy" (św. Jan Chryzostom).

 Re: Szukam cytatu z Biblli o pojednaniu i wzajemnym przebaczeniu.
Autor: xc (---.146.5.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2011-12-24 05:58

1 Kor 2,10n; Mt 5, 23-25
Ale prawdę mówiąc nie wiem czy będą pasowały do opisanej przez Panią sytuacji.

To dobrze, że powierza Pani sprawy Bogu, bo komu innemu?

 Re: Szukam cytatu z Biblli o pojednaniu i wzajemnym przebaczeniu.
Autor: Iness (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2011-12-27 17:14

tu pasuje cytat: Mądrość Syracha 26, 1-4.

 Re: Szukam cytatu z Biblli o pojednaniu i wzajemnym przebaczeniu.
Autor: Anka (194.42.110.---)
Data:   2011-12-31 14:59

Nie wiem, czy takie nadskakiwanie mężowi ma sens. Też próbowałam. Po kilku latach rozłąki zamówiłam Mszę św. i wysłałam inf. o tym razem z życzeniami urodzinowymi sms. Cisza. Wie doskonale, że Go bardzo kocham, a moja wiara (sakrament małżeństwa) nie pozwoli mi ułożyć sobie życie z kimś innym i dlatego jest pewny siebie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: