logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki upominek dla grupy bierzmowanych?
Autor: Domi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-28 21:20

Witam, ;)
Jestem animatorką osób bierzmowanych, właśnie moja pierwsza grupa będzie przystępować do sakramentu bierzmowania. I chciałabym coś im ofiarować od siebie. Nie mam pojęcia co by to mogło być. Może macie jakieś pomysły?

 Re: Jaki upominek dla grupy bierzmowanych?
Autor: Marta (---.28.212.214.threembb.co.uk)
Data:   2012-01-28 22:07

Dostaliśmy od księdza katechety (hm, chyba jednak była zrzutka na pamiątki od bierzmowania, choć nie jestem pewna, czy to nie on załatwił fundusze) niewielkie wizerunki Jezusa z Całunu Turyńskiego - obrazy w ramce, na tyle duże, że dobrze wyglądają na ścianie. Ten obraz do teraz mi towarzyszy i zaczął dużo dla mnie znaczyć.
Obraz taki jak tu: www.calun.org/indeks/calun.jpg
Dużo zależy od tego, ile chcesz na to funduszy przeznaczyć i ile masz tych osób - jak chcesz zaszaleć, to zafunduj im pielgrzymkę do Ziemi Świętej. ;)

 Re: Jaki upominek dla grupy bierzmowanych?
Autor: Domi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-28 22:17

Chciałabym zafundować im pielgrzymkę, jeśli tylko miałabym takie fundusze. ;)
Osobiście myślałam, nad dziesiątką różańca, bądź jakąś zakładką do Pisma Św., czy jakąś koszulkę, ale już sama nie wiem. Bo każdy bierzmowany dostanie od księdza jakąś pamiątkę.

 Re: Jaki upominek dla grupy bierzmowanych?
Autor: Marta (---.28.212.214.threembb.co.uk)
Data:   2012-01-28 22:27

Np. małe książeczki z serii "Perełki" o Duchu Świętym. Wpisz tam też coś od siebie, każdemu coś innego i dopasowanego do danej osoby. Dziesiątek (taki z koralików? bo na palec przecież nie utrafisz) też może być + kartka z wpisem. :) Upieram się przy tych wpisach, żeby wiedzieli, że nie są dla Ciebie grupą anonimów, tylko konkretnymi, wartościowymi osobami - to ważne, zwłaszcza dla młodzieży, a domyślam się, że to z gimnazjalistami masz przeprawę? ;)

 Re: Jaki upominek dla grupy bierzmowanych?
Autor: Domi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-28 22:36

Dokładnie, są to już licealiści, ale miałam z nimi spotkania przez 2,5 roku. "Perełki" - genialny pomysł. ;)
Właśnie szukałam w internecie książek dla nich o Darach Ducha Świętego, ale nic takiego nie znalazłam, co by może ich zainteresowało.
Bądź Koronkę ku czci Ducha Świętego i Jego Siedmiu Darów zamiast różańca i kartka z wpisem naturalnie. ;)

 Re: Jaki upominek dla grupy bierzmowanych?
Autor: Karolina (---.biznes.mm.pl)
Data:   2012-01-29 10:23

Bardzo spodobał mi się Twój pomysł z koszulkami. :) Niestety, byłby to ogromny wydatek. Dostaliśmy krzyżyki od księdza, a w ramach podziękowania za bierzmowanie pojechaliśmy do Warszawy na beatyfikację ks. Popiełuszki. Może i Wy gdzieś pojedziecie? :)

 Re: Jaki upominek dla grupy bierzmowanych?
Autor: koniczynka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-30 08:16

Byłam kiedyś animatorką grup bierzmowanych. Wiele dla wzrostu mojej wiary dały mi spotkania z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz radość z przekazywania wiary innym. Mam nadzieję, że coś pozostało w nich z tych spotkań. Na koniec spotkań ofiarowałam im drobny podarunek, książeczki ze złotymi myślami, nie pamiętam o czym, ale chyba dotyczącymi wiary. Chyba były to właśnie "perełki".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: