logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Strasznie leniwy jestem.
Autor: Piotr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-30 10:44

1. Miałem odmówić pokutę: dwa razy różaniec i w dzień powszedni iść raz na Mszę św. Różaniec odmówiłem, a na Mszę się ciągle nie wybrałem (pamiętam o tym tylko strasznie leniwy jestem i nie mogę się wybrać) z 1 miesiąc już minął. Komunię przyjąłem po spowiedzi, czy to jest grzech cięzki, czy jak pójdę jeszcze na Mszę św. to ta pokuta będzie zaliczona?

2. Jak się wyspowiada, po ilu dniach można najpóźniej przyjąć Komunię świętą, żeby była ważna spowiedź?

 Re: Strasznie leniwy jestem.
Autor: TeBe (---.ddsp.pl)
Data:   2012-01-30 11:48

ad. 1
Pokutę należy odprawić przed kolejną spowiedzią.
Gdy jest to modlitwa, najlepiej od razu po spowiedzi.
Możesz iść na Mszę w dogodnym terminie w tygodniu i przyjąć Komunię św.

A tak w ogóle to Msza św. w tygodniu często jest bez kazania, lub z króciutką nauką. Trwa ok. pół godziny. To naprawdę nie jest długo. Ale widać szatanowi zależy na tym, aby Cię zniechęcić.

ad. 2
Spowiedź jest "ważna", tzn. można przystąpić do Komunii św. tak długo, aż nie popełni się grzechu ciężkiego. Czym jest grzech ciężki, to inna sprawa. A nawet jak nie ma grzechu ciężkiego, warto przystępować do spowiedzi regularnie, np. raz na miesiąc. Choć można oczywiście częściej.

 Re: Strasznie leniwy jestem.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2012-01-30 13:11

Na tytułowy problem - jest jedno lekarstwo. Dużo ciężkiej pracy. Przechodzi jak ręką odjął.

 Re: Strasznie leniwy jestem.
Autor: A. (---.aztw.cable.virginmedia.co)
Data:   2012-01-30 21:58

Cześć Piotr, odpisałbym Ci, ale mi się nie chce. :)

 Re: Strasznie leniwy jestem.
Autor: Piotr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-31 01:51

Dzięki za odpowiedzi. Na pewno popracuję na tym. Pozdrawiam.

 Re: Strasznie leniwy jestem.
Autor: Iwcia (---.sattom.pl)
Data:   2012-01-31 12:03

Warto mieć swoje obowiązki do wykonania, warto się poświęcić, pomagając innym ludziom np. w domu opieki społecznej dla osób starszych, obrać jakiś cel w życiu do wykonania, nie taki, co by przysłaniał tobie Pana Boga, rodzinę itd., ale taki, gdzie Bóg będzie nakierowywał Cię na dobrą drogę życia. Generalnie w życiu jest bardzo dużo do zrobienia, od obowiązków domowych do niesienia Jezusa drugim i dając siebie innym. Więc trzeba "zakasać rękawy i do roboty", bo warto pracować w winnicy Pana, jaką jest otoczenie wokół nas, aby światu zanieść Jezusa i dzielić się tym, co mamy.

 Re: Strasznie leniwy jestem.
Autor: Agnieszka M (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-02-03 22:54

W nawiązaniu do tytułu: ja też, ale nie ma się czym chwalić. Od kilku dni nie stać mnie nawet na ugotowanie obiadu. Generalnie w życiu, jak dla mnie, jest za dużo obowiązków.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: