logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: woman (---.intertele.pl)
Data:   2012-02-04 22:57

Witajcie :)
mam pytanie które podobnie kiedyś tutaj sformułowałam w nieco większej wypowiedzi, a chodzi mi o to, jak formułować intencję modlitewną dokładnie w NP, w końcu dotarło do mnie że Bóg wie najlepiej, ale to trwało kilka lat modlitw i rozczarowań. Teraz staram się nie angażować za bardzo uczuciowo i postanowiłam zostawić wszystko Maryi, do której, za pomocą tej nowenny, chcę się modlić. Co prawda zaczęłam ją kilka dni temu, ale przerwałam, bo (uwaga) doszłam do wniosku, że moja intencja jest nie tak jak trzeba sformułowana, po prostu źle.

Zatem, czy mogę prosić Maryję w ten sposób: Matko Boża proszę Cię o to, abym odnalazła w życiu prawdziwą Miłość?
Czy tak można?
Napiszcie proszę, czy może jakoś inaczej, chociaż po głowie chodzi mi pewien "ktoś", ale nie chcę się modlić o tę konkretną osobę, wolę to zostawić Bogu, bo On wie najlepiej, a jeśli Jego wola jest inna, znowu będę smutna.
Uznałam więc, że tak będzie najlepiej - w końcu: "Bądź wola Twoja..."

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Joachim (---.icpnet.pl)
Data:   2012-02-05 09:41

Rzeczywiście pozostaw intencję Bogu. Sformułowana w zaproponowanej przez Ciebie postaci wystarczająco kieruje "uwagę" Boga na istotę problemu. On wie, że jeśli Twój wybór jest niewłaściwy, to sprawy odpowiednio poprowadzi. Tylko zaufaj.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-05 10:27

A czy nie jest tak, że nasi przyjaciele rozumieją nas czasem bez słów? Bóg widzi intencję, którą masz w sercu. Matka Boża też.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Iwona (82.132.248.---)
Data:   2012-02-05 11:16

Lepiej chyba być bardziej konkretną i poprosić o kochającego męża. W wypraszaniu dobrych mężów ponoć św Józef jest niezastąpiony. Wygoogluj sobie modlitwę do św Józefa o dobrego męża. Modlitwa jest fajna. Prosisz w niej o męża, który będzie Cię kochał i szanował. Myślę, że dobrze, iż przerwałaś nowennę, bo intencję miałaś niesprecyzowaną.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Natanel (---.rtr.bait.pl)
Data:   2012-02-05 13:04

Modliłem się w NP o konkretną osobę. Po jakimś czasie przestałem i zmieniłem intencje na "dobrą żonę", ale w myślach podczas modlitwy cały czas o niej myślałem. Po 31 dniu straciłem całkowicie nadzieję i właśnie w ten dzień stał się cud - intencja się spełniła. Jednak niestety po jakimś czasie zerwaliśmy i już nic z tego nie rozumiałem. Wie tylko Pan Bóg, jaki był w tym plan. Mimo, że myślałem o konkretnej osobie, może po prostu modliłem się o inną osobę. Zapewne u ciebie jest podobnie, ale może Pan Bóg ma kogoś lepszego dla ciebie. Jakkolwiek módl się, ufaj Panu Bogu i bądź cierpliwa. Intencja o dobrego, kochającego męża jest jak najbardziej właściwa.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: sylwiq (---.as13285.net)
Data:   2012-02-05 13:46

Droga woman, myślę, że modlitwa o dobrego męża jest dobrym rozwiazaniem, a kto nim będzie, oddawaj to Bogu, bo On wie najlepiej kto ma być i kiedy masz go spotkać. Modliłam się do św Rafała Archanioła o męża i bardzo polecam jego wstawiennictwo.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: woman (---.tktelekom.pl)
Data:   2012-02-05 15:20

Przepraszam, że jeszcze raz piszę, ale najbardziej jak dla mnie satysfakcjonująca jest i najpiękniejsza odpowiedź 38 na karku. Dziękuję.

Bo wiecie, tak naprawdę nie chcę jeszcze wychodzić za mąż, nie spieszy mi się, co prawda nie mam już nastu lat, ale dwadzieścia parę, do 30 jeszcze kilku mi brakuje. chciałabym przynajmniej na razie spotkać kogoś, kto nie nalegałby na ślub i nie chciał być już od razu tzn., załóżmy w ciągu roku moim mężem.

Teraz chcę mieć kogoś bliskiego, komu będę mogła zaufać i w przyszłości za kilka lat być może poślubić. Teraz bardzo marzę o dokończeniu pracy naukowej, jak i paru innych sprawach. Może więc powinnam sformułować intencję Matko Boża Pompejańska proszę o wszelkie błogosławieństwo i wszystkie potrzebne łaski. Maryja przecież wiec co kryje się w sercu, także i Miłość której bardzo potrzebuję.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: dominik (---.play-internet.pl)
Data:   2012-02-05 23:01

A czy wzięłaś pod uwagę to, że może twoją miłością życia jest np. Pan Jezus? Sporo osób szuka miłości, albo na nią czeka, a Pan Jezus i Mama Maryja też chcą być kochani z całego serca. Rozeznawaj też kwestie powołania, czasami bywa tak, że ludzie całe życie czekają na drugą połówkę, a są np. powołani do samotności w radości, tj. do stanu duchownego np. i to im też daje radość. :) oczywiście w twoim wypadku może być inaczej, dlatego nie ustawaj w modlitwie, ale modlitwa musi być wytrwała i ufna (czyli trwać może długo i w dodatku trzeba wierzyć. :)

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Karolina (---.biznes.mm.pl)
Data:   2012-02-06 14:52

Modlę się już trzeci raz Nowenną Pompejańską. To piękna, dająca dużo radości modlitwa. Na początku także nie wiedziałam jak formułować moje intencje. I rzeczywiście, nie jest ważne to, w jaki sposób prosimy, bo jeśli modlimy się z sercem - Bóg z niego wszystko wyczyta. Modlitwa to Twoja osobista rozmowa z Bogiem, możesz ją pokierować jak chcesz, jak rozmowę z kimś, komu ufasz bezgranicznie.
Nie przerywaj Nowenny, nawet jakby Cię bardzo kusiło i wydawało się, że nie przyniesie rezultatów. Czasem tak jest, że w jej ciągu następuje pewne załamanie czy zniechęcenie, ale minie. Zapewniam, że NP pomaga - wystarczy cierpliwość. Moje prośby dwóch poprzednich Nowenn zostały wysłuchane.
A Bóg sam jest Miłością, więc prośba o miłość jest naprawdę piękną intencją. :)

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-06 17:29

Wypowiedź Karoliny przypomniała mi rok jubileuszowy 2000. Mój kościół parafialny był wtedy kościołem jubileuszowym. Chodząc na Msze święte niemal codziennie, zawsze prosiłam o odpust zupełny w intencji zmarłego. Prosiłam, żeby Bóg wybrał tę osobę, a ja się za nią modliłam, jak za kogoś najbliższego, najbardziej kochanego.
Też mi się wydaje, że nie trzeba przerywać modlitwy, bo to, że intencja się precyzuje, odbiegając od życiowych szczegółów w kierunku otwarcia na wolę Bożą, właśnie o to chodzi. Nie mamy mówić Bogu, co On ma robić, tylko zaufać, że poprowadzi nas tam, gdzie jest nasze miejsce. W czasie modlitwy można zmienić zdanie nawet o 180 stopni, i dobrze. :)

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: woman (---.intertele.pl)
Data:   2012-02-06 19:46

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zacznę od nowa NP. Jednak będę się modliła o Miłość, myślę, że tak będzie najlepiej i Bóg sam wybierze kto lub co (ewentualnie) ma być.
Choć w sercu kogoś mam, ale nie chcę wskazywać na tę osobę, Bóg i Matka Najświętsza wiedzą. I wiedzą też jak to ma się potoczyć.

A teraz powiem wam coś jeszcze od siebie, coś bardzo osobistego. Wcześniej pisałam, że modliłam się zawsze o kogoś konkretnego i byłam rozczarowana. Teraz z perspektywy czasowej patrząc na moje modlitwy i błagania trochę mi głupio wobec Boga, że zawsze ze łzami próbowałam Go przekonać, że to "ten" jedyny i Bóg musi mnie wysłuchać. Teraz widzę, że te osoby są mi obojętne. Inaczej potoczyło się ich życie, a gdybym miała być kobietą któregoś z nich, nie byłabym szczęśliwa. Piszę to stawiając się w sytuacji ich kobiet, żon i nie tylko, które oni mają.
Wiem teraz, że Bóg wie najlepiej dlatego poproszę Go zwyczajnie z wiarą o MIŁOŚĆ. Pozdrawiam Was serdecznie.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Michał z Anglii (---.range86-148.btcentralplus.com)
Data:   2012-02-07 22:58

Bóg, jeśli ma być doświadczany (sprawdzany), oczekuje konkretów. Na intencję ogólną odpowiedź będzie ogólna. (Uwaga: nigdzie nie napisałem, że chodzi o modlitwę o konkretnego człowieka, Jana Kowalskiego. Konkretny człowiek ma określony wygląd, wiek, charakter, zamiłowania, poglądy, stosunek do świata i wiele, wiele innych spraw. I bynajmniej nie chodzi o to, by [a tak będzie w przypadku tej niekonkretnej intencji] zakochiwać się w każdym napotkanym chłopaku, "bo to może ten", a dzięki konkretnej modlitwie doprecyzować swoje własne oczekiwania. Rzeczywistość może być rozczarowująca. Bóg spełnia KONKRETNE prośby, odpowiada na KONKRETNE potrzeby. Jan Kowalski, to jest zachcianka, nie potrzeba. Zachcianka, to nie miłość.)
P.S.
Proszę mnie więcej nie pytać. Proszę się KONKRETNIE modlić. Efekty będą. Nie tylko w tej dziedzinie modlitewnej.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: woman (---.intertele.pl)
Data:   2012-02-08 09:46

Oj nie wiem jak, w takiej sytuacji mam doprecyzować swoje KONKRETNE oczekiwania, skoro wyraźnie w Nowennie Pompejańskiej jest napisane, że intencja ma być krótka i zwięzła? Myślałam, że tak ogólne sformułowanie wystarczy, bo Bóg zna nasze oczekiwania, pragnienia, myśli.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Maurycy (---.unregistered.net.exatel.pl)
Data:   2012-02-08 10:05

Myślę, że najważniejsze jest po prostu spotkanie z Bogiem i Jego Matką, a słowa są tu mało ważne. Bóg zna wnętrze człowieka. Po prostu rozmawiaj z Nim jak się rozmawia z Przyjacielem.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: MaBi (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-02-08 13:29

Mam wrażenie, że chcesz zbyt dokładnie zaplanować swoje życie.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Natanel (---.rtr.bait.pl)
Data:   2012-02-08 20:13

W poprzednim poście wspomniałem, iż przerwałem Nowennę, a mimo to otrzymałem łaskę, o którą prosiłem. Modliłem się o dobrą żonę i po 31 dniach Nowenny zacząłem chodzić z wymarzoną dziewczyną i po tylu dniach przerwałem modlitwę. Wiem już, że to był błąd. Nie dawno po 18 miesiącach zerwaliśmy, przestała mnie kochać, bo już nie miała tzw. "czucia" miłości do mnie. Niestety nie zaakceptowała mnie takim, jaki jestem. Mimo, że jestem rozbity, jedyne co mi zostało, to wrócić w moim pokaleczeniu do Nowenny. Dziękuję za ten post, wiem już, że zrobię wszystko, by odmówić ją całą i chcę też zmienić swoje życie, a przede wszystkim to co jest grzeszne w nim. Nie wyprosiłem pokornie do końca i moja prośba nie do końca została wysłuchana. Nie dziękowałem modlitwą, ani też postawą podczas związku. Pamiętajcie nie przerywajcie nowenny, bądźcie cierpliwi, mimo wszystkich trudności. Prosiłbym was o wsparcie modlitewne. Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Maurycy (---.unregistered.net.exatel.pl)
Data:   2012-02-09 11:58

Wspieram Cię w modlitwie.

 Re: Nie wiem jaką sformułować intencję.
Autor: Ewelina (---.centertel.pl)
Data:   2020-11-04 05:55

Chciałabym się pomodlić o to żebym miała lepsze relacje z mężem, żeby pomyślał o rozbudowie domu i o przyszłości naszej. I jeszcze chciała bym się pomodlić o to żebym w pracy nie była poniżana i krytykowana przez szefostwo, bo zawsze im coś nie pasuje i często mi robią coś po złości i nie potrafią mnie docenić i poszanować. I jeszcze prosiłabym żeby mąż przestał pić i bardziej mnie kochał i żeby się nie rozglądał za innymi kobietami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: