logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: Pytająca (---.tvteletronik.pl)
Data:   2012-02-07 10:52

W jakim celu Bóg dał nam możliwość odczuwania przykładowo wściekłości, gniewu, poczucia krzywdy, złości, chęci zemsty?
Co z tymi uczuciami zrobić?

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: MaBi (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-02-07 11:32

Uczucia przeżyć, przyjrzeć się im, zobaczyć, co mówią o nas i o otaczającej nas rzeczywistości. Zaakceptować, że istnieją.

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: polk (---.kielce.hypnet.pl)
Data:   2012-02-07 13:23

Ponieważ Bóg dał nam wolną wolę. I pozwolił nam zdecydować, czy chcemy żyć z Nim, czy bez Niego. A to, że w ogóle te złe rzeczy są, to zasługa pierwszych rodziców. To przez ich nieposłuszeństwo, sami na siebie sprowadzili cierpienie.

Co robić z tymi uczuciami? Uczuć nie powinniśmy oceniać. Ocenia się właśnie to, co z tymi uczuciami robimy. Uczucia są naturalne. To normalne, że jeżeli ktoś wyrządzi nam krzywdę, czujemy złość, jest nam przykro. Tylko teraz sami decydujemy, co z tym zrobimy. Czy odpłacimy złem za zło (jak gniew - no to zemsta), czy odpłacimy dobrem za zło (jak gniew - modlitwa, przebaczenie). Nie należy jednak mylić odpłacania dobrem za zło, z tłumieniem tych negatywnych emocji. Wręcz przeciwnie. Nie należy tłumić tych emocji, ale je usuwać, niszczyć w zarodku, żeby nie zatruły Ci życia.

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-07 14:32

Bez tych uczuć bylibyśmy jacyś tacy ubożsi. Trudne odczucia pobudzają mnie do walki o np. uzdrowienie wewnętrzne, cierpliwość, bezinteresowną miłość, przebaczenie winowajcy, pokorę, że to nie ja jestem w centrum świata. :)
Co z nimi zrobić? Trzeba przepracować, przemodlić, zbadać skąd się biorą i dlaczego, starać się o uzdrowienie wewnętrzne.

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: sylwia (---.ip.telfort.nl)
Data:   2012-02-07 14:44

przede wszystkim te negatywne emocje zaakceptować, bo one przecież istnieją, człowiek nie tylko składa się z pozytywów, chęć zemsty można akceptować, lecz nie znaczy to, żeby ją realizować, po prostu jest ona w tobie, Bóg stworzył człowieka, a stwarzając go wiedział, że człowiek będzie odczuwał różne stany ducha. Bóg z tobą w drodze do akceptacji.

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: TeBe (---.ddsp.pl)
Data:   2012-02-07 17:45

Te uczucia nadają jakiejś wewnętrznej siły napędu.
Np. Oburzenie na zło jest emocją dobrą w tym sensie, że może ta "energia" zostać wykorzystana w walce z tym złem.
I tak jak pisała 38 n/k - ta gama emocji i uczuć nadaje człowiekowi barwy i ubogaca.

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2012-02-07 20:05

"Bóg dał nam możliwość odczuwania przykładowo wściekłości, gniewu, poczucia krzywdy, złości, chęci zemsty? Co z tymi uczuciami zrobić?" - Proponuję odszukać, co podoba się Panu Jezusowi (w Piśmie Świętym, w Katechizmie, może w książeczce do nabożeństwa). I poprosić Pana Boga, aby pomógł iść Jego drogą. Np. chęć zemsty: "Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go" (Rz 12,19). Powodzenia. :)

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: magda (---.play-internet.pl)
Data:   2012-02-07 22:10

Poszukaj gdzieś, proszę, konferencji ks.Grzywocza: "O uczuciach niekochanych". Warto.

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: Michał z Anglii (---.range86-148.btcentralplus.com)
Data:   2012-02-08 01:02

Dzięki uczuciom:
a) Nie jesteśmy robotami
b) Możemy się doskonalić
c) Możemy obdarzać nimi innych ludzi, wzorując się na Jezusie
d) itd.

 Re: Co zrobić z negatywnymi uczuciami?
Autor: Pytająca (---.tvteletronik.pl)
Data:   2012-02-08 09:07

Dziękuję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: