logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: Studentka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-03-04 18:30

Ostatnio usłyszałam, że skoro Bóg jest wszechmogący, nie potrzebuje więc ludzkiej miłości. Dlatego myślę, że nie jestem Mu potrzebna, bo po co? A przecież mam też w sobie pragnienie ofiarowania Bogu swojej miłości, jeśli On jej nie chce, w takim razie jest to bardzo krzywdzące.

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: Adam (---.icpnet.pl)
Data:   2012-03-04 19:13

Bóg pragnie naszej miłości.

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: A-Mail (---.grudziadz.mm.pl)
Data:   2012-03-04 19:19

To tylko i wyłącznie wypowiedzi osób, przeciwników Kościoła.
Jeżeli odczuwasz miłość do Boga, z pewnością odczujesz jak On odwzajemni Twoją miłość.
Okazywanie miłości do Boga przejawia się głównie w przestrzeganiu Jego przykazań, uczestnictwie w Mszach św. i adoracjach, i to jest bardzo potrzebne, szczególnie nam grzesznikom.

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje ?
Autor: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-04 19:26

Pan Bóg potrzebuje naszej miłości. Onjest Miłością i nas wyposażył w pragnienie i zdolność miłowania Jego i człowieka. Polecam zapiski Gabrieli Bossis, wydane przez wyd. Michalineum.
www.objawienia.pl/gabriela/gabriela-spis.html

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: most (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-03-05 13:12

Tak, Bóg jest wszechmogący i w pewnym sensie nie potrzebuje nas. Ale nas chce. :) To tak trochę podobnie jak z miłością, np. małżeńską: teoretycznie kobieta dałaby sobie radę będąc sama. Jest w stanie utrzymać się własną pracą i prowadzić zorganizowane życie. Po cóż jej mąż? Ponieważ go chce, kocha i ta relacja ją uszczęśliwia. :)

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: Karolina (---.biznes.mm.pl)
Data:   2012-03-05 19:53

Gdyby Bóg był taki, jak opisujesz, nie byłoby ani jednego człowieka na świecie. Dlaczego? A dlatego, że byłby egoistą, samowystarczalną energią, trwałby sobie sam dla siebie. Nikogo by nie potrzebował.
A tymczasem Bóg jest inny - jest dobrym, kochającym Ojcem.
Małemu dziecku też może wydawać się, że jego duży tata jest wszechmogący i wszystko potrafi zrobić sam. A jednak takie maleństwo czuje, że tata go kocha, pilnuje jak oka w głowie i uczy. To analogiczna relacja, jak nasza z Bogiem.

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: milena (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-03-06 00:27

Cytując ojca A. Pelanowskiego: "To prawda zasmucająca Serce Boga: nie jesteśmy przyzwyczajeni myśleć o Nim jak o Kimś, kto ma serce i też pragnie być kochanym i uszczęśliwianym!" - z książki "Wolni od niemocy". Pora więc zmienić przyzwyczajenia. ;)

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: Michał (---.range109-150.btcentralplus.com)
Data:   2012-03-06 03:34

A jak myślisz? (Wiem, że nie myślisz, więc dla ułatwienia: odpowiedź wynika z definicji Boga i tego, że jesteś.)

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: Myszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-06 12:03

"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" (J 3,16).

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-03-06 23:07

Bóg jest Ojcem. Czy ojciec potrzebuje miłości dziecka? Teoretycznie - nie.
Czy ojciec jest szczęśliwy gdy dziecko go kocha? Tak.
Czy dziecko może się w ogóle pojawić na świecie bez ojcowskiej miłości? - Przeanalizuj te relacje.

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-03-09 11:31

Logika Boska jest niepojęta, ale mimo wszystko jest logiką. Bóg jest jednak logiczny. Nie tworzy np. kamieni, których nie może udźwignąć (to taki stary sofizmat sceptyków w wierze). Skoro stworzył człowieka, pewnie Mu ten człowiek do czegoś jest potrzebny. Stara zasada logiki mówi bowiem: entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem. Nie tworzy się bytów, gdy nie są potrzebne.

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: dominik (---.166.227.176.static.rdi.pl)
Data:   2012-03-13 18:12

Wspaniała wypowiedź studentki, rozwijaj talenty duchowe dziewczyno. Jezus cię kocha, tego możesz być pewna. Angażuj się tam gdzie cię Bóg pośle. Staraj się też rozeznawać powołanie, kto wie może zapuka do twojego serca bardziej :)

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: Jakub (---.ostnet.pl)
Data:   2012-03-14 07:18

św. Faustyna:
"Nie umiem żyć bez Boga, ale czuję, że i Bóg nie może zaznać szczęścia beze mnie, choć absolutnie sam sobie wystarcza..."
Dzienniczek 1120.

 Re: Czy Bóg mnie potrzebuje?
Autor: Arizona (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-15 11:29

Bóg jest samowystarczalny, to prawda. Wewnętrzna miłość Trójcy Świętej nie wymaga dopełnienia przez stworzenie jakichkolwiek istot: aniołów czy ludzi. A jednak Bóg chciał się z nami podzielić tą miłością. To, co mnie niezmiennie w Nim fascynuje to zgoda na przyjęcie postawy Żebraka o ludzką miłość.
Ma to coś wspólnego z postawą dwojga małżonków, bardzo się kochających, którzy starają się o kolejne dzieci. Tak naprawdę nie muszą, bo mają już np. dwoje. W dobie powszechności ubezpieczeń społecznych dziecko to już niekonieczna inwestycja w przyszłość. Ale ich miłość jest płodna, chce się dawać innym, chce być dzielona. Czy myślisz, że ci, przecież samowystarczalni rodzice, nie zaglądają w oczy swoich dzieci szukając w nich miłości? Czy myślisz, że jeśli kocha ich dwójka młodszych, nie boli ich brak miłości ze strony najstarszego?
Podobnie jest z Bogiem. Choćby był kochany przez wielu świętych, jeśli na przykład ty i ja wypniemy się na Jego miłość, Jego Serce pozostanie zranione. Bóg może się obejść beze mnie, lub bez ciebie, ale nie chce. Dziwne, nie? Ale tylko dla tego, kto sam nie kochał. A On nie tylko kocha, ale cały JEST Miłością.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: