logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Kim (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-12 10:19

Mam straszne kłopoty ze snem. Czy istnieje patron od dobrego snu, do którego byłoby można zwrócić się o pomoc? A może macie inne pomysły?

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Pedagog (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2012-04-12 12:49

Może warto zacząć od wizyty u lekarza?

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: AsiaBB (---.c192.msk.pl)
Data:   2012-04-12 13:09

Kiedy myślę o bezpiecznym i spokojnym śnie, nie wiem dlaczego, przychodzi mi na myśl modlitwa do Anioła Stróża. :)

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Marta (---.29.106.73.threembb.co.uk)
Data:   2012-04-12 13:20

A co konkretnie jest nie tak? Może wystarczy pokój wywietrzyć, nie jeść tuż przed snem i nie oglądać TV (szczególnie horrorów) do późna. W razie stresu jakieś ziółka relaksujące też mogą pomóc.

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-12 13:28

Istnieje taki sposób na dobry sen: życie w stanie łaski uświęcającej. Do tego niezbędne jest codzienne robienie rachunku sumienia i odmawianie modlitwy wieczorem. Osobiście proponuję, by to było Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo.

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Pająk (---.play-internet.pl)
Data:   2012-04-12 14:02

Też czasami cierpię na bezsenność. Jej źródłem są najczęściej moje własne myśli, zadręczające mnie różnymi mniej, lub bardziej trywialnymi problemami dnia codziennego. Powinnaś zwrócić uwagę na to o czym myślisz zasypiając i co jest przyczyną tych myśli, a jeśli możesz - wyeliminować źródło problemu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale warto przynajmniej nauczyć się podchodzić do życia z dystansem, a własne łóżko traktować jak niezdobytą fortecę, w której można poczuć się wyjątkowo bezpiecznym.

Mogę tylko gdybać co jest Twoim problemem. Osobami, które zajmują się tym profesjonalnie są np. psychiatrzy, psychologowie. Wbrew pozorom nie zajmują się tylko "wariatami". ;)

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Beata (---.1000lecie.pl)
Data:   2012-04-12 16:39

Może odmawiaj przed snem fragment Psalmu 91, np. w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego:

"Kto się w opiekę odda Panu swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu:
Śmiele rzec może: mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Ewa A. (---.range109-157.btcentralplus.com)
Data:   2012-04-12 16:50

Problemu co do zaśnięcia nie mam. Ale czasami, gdy nie jestem zbyt zmęczona trudami dnia - zasypiam dłużej. Wtedy, jeśli oczy są nie za bardzo zmęczone - po dłuższej modlitwie wieczornej, można jeszcze poczytać książki religijne, albo posłuchać na minimum głośności płyty z piosenkami religijnymi, z zapisem jakichś ciekawych konferencji, rekolekcji, homilii, zapisem Pisma Swietego. Spokojnie się zasypia i śni tylko o Niebie. :) Jeśli są przewlekle choroby, nerwica - radzę pójść do lekarza, bez jego pomocy nie da się obejść.

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: kawa (213.134.163.---)
Data:   2012-04-12 21:06

Przede wszystkim na czym te problemy polegają? Nie możesz zasnąć, czy zbyt szybko się wybudzasz? Bezsenność może wskazywać na wiele chorób, począwszy od zaburzeń oddechowych, na depresji kończąc.
Oczywiście, modlitwa jest potrzebna i dobra. Wspaniałym pomysłem jest oddawanie wszystkiego, co nas spotyka, Bogu (także przez ręce świętych). Ale potrzebne i dobre jest też zdiagnozowanie problemu i zaradzenie mu zwyczajnymi, ludzkimi środkami.
Może wystarczy melisa i dobre wywietrzenie pokoju przed snem? Intuicja mówi mi, że problem jest jednak poważniejszy, bo z drobnostkami raczej rzadko się na to forum przychodzi. Jeśli nie, najpierw nie możesz zasnąć, a potem za szybko się budzisz niewyspany/niewyspana, warto skonsultować to z psychiatrą. To typowy objaw depresji, który może na nią wskazywać, nawet jeśli z pozoru inne objawy nie występują. Nie ma sensu się męczyć, trzeba dać sobie pomóc. To problem masy ludzi, który można stosunkowo łatwo rozwiązać i należy z takich rozwiązań korzystać.
Oczywiście dobrze jest zapraszać do tego wszystkiego Boga, pamiętając, że wszelkie ludzkie metody radzenia sobie z cierpieniem są Jego darem.

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Sia (---.rz.izeto.pl)
Data:   2012-04-13 17:41

Bardzo pomaga przestrzeganie zasad higieny snu - poszukaj w necie. Wizyta u psychiatry też pomaga, o ile zajmuje się on tym problemem.

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-13 21:08

Powiedz: Panie Jezu, bądź moim Panem, mojego snu. Amen.
Najlepsze rozwiązanie.

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Darson (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-14 20:48

Też mam problemy ze zmęczeniem i zasypianiem. Ograniczyłem oglądanie mediów, tv, internet (razem) do 1,5 godz/dziennie i efekty już widzę.

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: lezka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-12-15 05:48

Pomodl sie za dusze w czyśćcu cierpiace.

 Re: Czy istnieje patron dobrego snu?
Autor: Irena (---.205.205.218.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2024-02-06 02:39

Ojcze Pio, bądź ze mną w moim śnie. Pilnuj mnie razem z Matką Najświętszą, Jezusem, Duchem Świętym, Ojcem niebieskim i wszystkimi świętymi. Dziękuję za wszystko. Proszę o dobry sen.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: