logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Krąg miłosierdzia?
Autor: Roman (---.146.200.235.ip.abpl.pl)
Data:   2012-04-12 21:08

Chciałem zapisać się do Kręgu Miłosierdzia Bożego. I mam w związku z tym pytanie: czy jest to zgodne z wiarą rzymsko-katolicką i czy nie jest to przypadkiem jakaś sekta? Ich strona jest tutaj: http://misericordiadei.eu/pag.04.html
Jest tam napisane, że tylko przez nią można się zapisać.

 Re: Krąg miłosierdzia?
Autor: koniczynka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-13 07:58

To zgromadzenie klauzurowe w Rybnie. Nowy zakon, który odpowiada na wezwanie Jezusa zawarte w
Dzienniczku św. s. Faustyny. Nie jest to sekta, jest to zgodne z wiarą katolicką. Dobrze, że pytasz, ale lepiej nie szukaj w internecie, bo rzeczywiście można wpaść w jakąś sektę. A jak już, szukaj na stronach zaufanych, np. typu forum pomocy katolika.
Ze swojej strony skoro jesteś zainteresowany tematyką miłosierdzia Bożego, mogę polecić Ci również stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum". www.faustinum.pl/main.php
Do niego należy szeroki krąg ludzi, podpisuje się deklarację wolontariusza, w której zobowiązuje się do odmawiania codziennie Koronki do Miłosierdzia Bożego, uczynku miłosierdzia oraz poznawania tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Możliwa jest w niej formacja, ale nieobowiązkowa. Pobieram formację w tym stowarzyszeniu, a także byłam w Rybnie u sióstr, o które pytasz. Zakon w Rybnie stwarza możliwość kręgu miłosierdzia dla ludzi świeckich, podobnie jak stowarzyszenie "Faustinum".

 Re: Krąg miłosierdzia?
Autor: Mateusz (---.hybryda.net)
Data:   2012-04-13 10:30

Można. Polecam. Sam jestem. :) Na pewno jest zaufana ta strona: www.misericordiadei.pl - Druga z rozszerzeniem eu wygląda identycznie. ;) Zresztą na obu mail kontaktowy jest ten sam, więc pewnie to tylko alias jednej domeny.
Bezpieczna jest na pewno. A adres korespondencyjny jest rzeczywiście potrzebny, ponieważ Siostry piszą do wszystkich członków listy - 2, czasem 3 razy do roku. :) No i za pierwszym razem dostaje się trochę materiałów na różne tematy związane z Kręgiem.
Niczego się nie bać, tylko się zapisywać. :D

Warto przeczytać materiały, które siostry wrzuciły na stronę - to streszczenie czym jest Krąg, dlaczego powstał, jakie są obietnice związane z przynależnością doń i w ogóle "z czym to się je". Pozdrawiam.

 Re: Krąg miłosierdzia?
Autor: Daniel (---.146.200.235.ip.abpl.pl)
Data:   2012-04-13 15:16

Czy strona http://misericordiadei.eu/pag.04.html jest zaufana i śmiało można się zapisać e- mailem, lub telefonicznie? Trzeba podać telefon, miejsce zamieszkania. Niczego się nie bać?

 Re: Krąg miłosierdzia?
Autor: Krąg Miłosierdzia 2 (---.net-193-106-78.assat.pl)
Data:   2012-05-14 01:24

Daniel strona należy do zakonu, wspólnoty sióstr. Jakikolwiek by on nie był, jest po prostu zakonem, więc można zapisać bez wahania. Podaje się dane osobowe + diecezję, do której się przynależy. Otrzymasz niezbędne informacje i modlitwy do odmawiania listownie.

 Re: Krąg miłosierdzia?
Autor: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-07 23:58

Chcialabym sie zapisac do kregu milosierdzia [...]

-----------
Kontakt do Wspólnoty Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia jest na tej stronie:
http://www.misericordiadei.pl/pag.07.html

z-ca moderatora

 Re: Krąg miłosierdzia?
Autor: Jadwiga (---.chelmnet.pl)
Data:   2013-02-17 21:18

Pragne zapisac sie do kręgu miłosierdzia.

 Re: Krąg miłosierdzia?
Autor: Elźbieta (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-29 21:26

Nie mam imternetu (...)

---
Czytając to forum i wysyłając kolejne wpisy, korzysta Pani z internetu.

Proszę nie podawać na forum swojego numeru telefonu, lecz zadzwonić do Kręgu Miłosierdzia: tel.: +46 861 1551

z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: