logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się zachować wobec wstrętnych żartów?
Autor: adriel (---.pwsz.raciborz.edu.pl)
Data:   2012-04-16 11:28

Jak powinienem, jako osoba wierząca, zachowywać się w sytuacji, kiedy ktoś opowiada żarty o charakterze rasistowskim (wyjątkowo wstrętne)?
Jest to dla mnie kwestia bardzo istotna, gdyż osoba ta wielokrotnie udzielała mi wsparcia duchowego. Czy mogę wciąż jej ufać?

 Re: Jak się zachować wobec wstrętnych żartów?
Autor: ewa x (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2012-04-22 14:34

Może grzecznie aczkolwiek stanowczo zwrócić uwagę, że Cię to nie bawi. I uważasz za coś nie na miejscu, a wręcz wstrętne jak tutaj napisałeś.

 Re: Jak się zachować wobec wstrętnych żartów?
Autor: ewa (---.centertel.pl)
Data:   2012-04-22 21:22

Po prostu mówię, że nie chcę słuchać takich żartów. A gdy to nie pomaga, bo np. jestem w większym towarzystwie i reszta jest zainteresowana, nie śmieję się, lub wychodzę na chwilę.

 Re: Jak się zachować wobec wstrętnych żartów?
Autor: Piotr (---.static.icpnet.pl)
Data:   2012-04-23 15:41

Możesz powiedzieć coś w stylu: "Jak możesz takie rzeczy opowiadać o ... . Chciał/a/byś, aby np. z Polaków, czy ginących za Ojczyznę, czy np. twoich bliskich, ktoś się tak śmiał i to w taki sposób?" Albo np. powiedzieć "To miał być kawał? W ogóle nie śmieszny", lub: "Wybacz, ale nie opowiadaj przy mnie takich dowcipów. Nie lubię ich po prostu. Dzięki". Pozdrawiam

 Re: Jak się zachować wobec wstrętnych żartów?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2012-05-01 15:16

"osoba ta wielokrotnie udzielała mi wsparcia duchowego. Czy mogę wciąż jej ufać" - Jeśli ta osoba potrafi ci udzielać wsparcia duchowego, a jednocześnie pozwala sobie na niewybredne żarty, to albo czegoś nie zrozumiałeś z tych żartów, albo z tą osobą jest coś nie w porządku. Przyjmuję jednak, że zrozumiałeś żarty.
Katolickość znaczy powszechność. Katolik powinien być wierny swojej wierze w całości i dawać o tym świadectwo całym swoim życiem, a nie tylko w niektórych jego sferach. Zrozumiałam z tego, co napisałeś, że niepokoi cię właśnie ta niespójność poglądów tej osoby: w sferze życia duchowego wydaje się być dobrym doradcą, a w kwestii rasizmu - wręcz przeciwnie. Zatem proponowałabym zadać pytanie tej osobie, jak jej rasistowskie poglądy wpisują się w Przykazania Boże oraz Przykazanie Miłości Boga i Bliźniego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: