logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: szukająca (25 l.) (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-04-17 21:19

Witam, mam 25 lat i mieszkam w Lublinie. Ostatnio doświadczam kryzysu chyba we wszystkich możliwych dziedzinach życia. Skończyłam studia, nie mam pracy, zdrowia, (swojej własnej) rodziny. Nic tylko płakać. Pomyślałam, że może mogłabym od czasu do czasu przynajmniej pójść na jakiś wykład, spotkanie, czy choćby Mszę dla ludzi z problemami, nie wiem - COKOLWIEK. Nie jestem gotowa na duże zaangażowanie, trudno zawieram nowe znajomości, ale tak bardzo chciałabym chociaz wyjść raz na miesiąc. Czy ktoś z czytających może polecić mi coś takiego w Lublinie? Wiem, że pytanie jest ogólne, ale ufam, że skoro tu piszę, może Ktoś tak chciał i może znajdzie się 1 osoba, która dostała polecenie "z góry" udzielenia mi pomocy. ;) Dodam, że oczywiście szukałam w internecie, ale ciężko szukać, jak się nie wie czego. Pomyślałam, że może akurat ktoś będzie tędy przechodził i pomyśli, że ten tajemniczy wpis jest właśnie do niego. :) Dodam jeszcze, że na wspólnotę nie mam odwagi, poza tym wydają mi się one dość niedostępne dla ludzi spoza danego środowiska/parafii (w sensie ciężko wbić się w zgraną grupę).

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-17 23:18

Może jakiś wolontariat? Można zrobić coś pożytecznego i poznać przy okazji ciekawych ludzi. :)

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: L. (---.tvkdiana.pl)
Data:   2012-04-17 23:22

Jednak polecam Ci wspólnotę: Odnowy w Duchu Świętym, jest ona otwarta dla każdego, można do niej przystąpić bez wcześniejszej formacji. Niżej podaję link do strony: Szkoła Formacji Duchowej - Lublin. Znajdziesz tam wiele wartościowych artykułów oraz adresy do wspólnot ODŚ (również neokatechumenatu i innych) i ogłoszenia o akcjach jakie są przy kościołach. Z modlitwą L.

http://www.sfd.kuria.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=59:grupy-odnowy-w-duchu-witym&catid=19:wsplnoty&Itemid=53

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Michał (---.range86-149.btcentralplus.com)
Data:   2012-04-17 23:46

Zdecydowanie polecam Odnowę w Duchu Świętym. To jest to czego potrzebujesz.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-18 09:25

Szukająca, moja przyjaciółka z Lublina uczęszcza na różne spotkania do ojców dominikanów i jezuitów. Jeśli chcesz, to poznam cię z nią i dogadacie się, gdzie warto pójść, bo ona zna ludzi. Tylko musiałabyś napisać do mnie na maila. Moderatorzy znają mój adres mailowy.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: AsiaBB (---.c192.msk.pl)
Data:   2012-04-18 09:25

Poodwiedzaj strony internetowe różnych wspólnot, może też stronę Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie, stronę swojej diecezji - http://www.diecezja.lublin.pl/ - bo tam znajdują się informacje o planowanych spotkaniach, wykładach, rekolekcjach czy koncertach. Możesz też wybrać się na otwarte spotkania jakiejś wspólnoty, to wcale nie jest tak, że zaraz będziesz do niej należeć. Osobiście w Odnowie musiałam najpierw przeżyć 7-tygodniowe seminarium, zanim ktokolwiek ze mną rozmawiał o podjęciu formacji. Podjęłam, chodziłam przez pewien czas na spotkania w mniejszych grupach, po czym stwierdziłam, że to jednak nie dla mnie i nikt mi głowy nie urwał. Obecnie bywam tylko na ich spotkaniach modlitewnych. Ważne, żebyś wyszła jednak do ludzi, możesz być nieśmiała i z trudem zawierać nowe znajomości, ale, jeśli będziesz przed tym uciekać, to zawsze będziesz czuć się samotna. Proponowałabym ci również wolontariat jak ktoś przede mną - to dobry sposób, żeby czuć się potrzebnym, zainteresuj się także świeckimi wydarzeniami kulturalnymi w swoim mieście, zaopatrz się w informator kulturalny albo odwiedź miejski dom kultury, to może uda ci się wychodzić z domu nawet częściej niż raz na miesiąc.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: MaBi (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-04-18 11:09

Effatha na Sławinku.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Nell (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-04-18 12:47

Może spróbuj tu: http://razemzajezusem.pl/effatha-wspolnota

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: barbara (---.kracen.hor.net.pl)
Data:   2012-04-18 16:08

http://karmel.lublin.pl/base.php?id=9/index
sprawdź, co proponują Karmelici w Lublinie

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: anunnka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-18 17:25

Może Ruch Światło Życie? W Lublinie działa dosyć prężnie. :) pozdrawiam, będzie dobrze.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Jakub (---.lublin.mm.pl)
Data:   2012-04-18 17:29

Nieprawda, że wspólnota to zamknięta grupa, a tym bardziej działająca przy parafii. Jestem w Odnowie w Duchu Świętym w Lublinie, na Sławinku w kościele Wieczerzy Pańskiej (Effatha) i są ludzie z przeróżnych parafii, a bywa że i pojawia się ktoś ze Świdnika. Wszystko co organizują ludzie z tej wspólnoty można znaleźć na: http://razemzajezusem.pl/ - Np. dzisiaj o 20:00 będzie Noc uwielbienia. A ludzie z mojej wspólnoty prowadzą Seminarium Odnowy Wiary zarówno w kościele Wieczerzy Pańskiej, jak i w innych miejscach szczegóły na: http://razemzajezusem.pl/ - na które przychodzi wiele ludzi z zewnątrz i dopiero zaczynają tworzyć nowe grupy, poznawać się. W kościele Wieczerzy Pańskiej zapisywać się już nie można (były już 2 spotkania), w innych nie wiem, było już 1 spotkanie. Być może jak przyjdziesz na 2 to jeszcze się uda. Seminarium daje żywą relację z Bogiem i przeważnie jest to pierwszy, obowiązkowy etap aby mocniej wejść we wspólnoty Odnowy (oczywiście na spotkaniach ogólnych można uczestniczyć tak po prostu i wejść "z ulicy", seminarium jest potrzebne do rozpoczęcia głębszej formacji i posługi). Wspólnoty bardzo ludzi zmieniają. Sam słyszałem wiele świadectw ludzi, którzy byli daleko od Boga, nawet zostawali wciągnięci w alkohol i narkotyki, czasem byli bardzo nieśmiali, a we wspólnocie głoszą Boga, czasem znajdują żonę/męża. Jest to piękne dzieło Boga.

Możesz też oczywiście szukać wspólnot w parafii. W mojej np. św. Józefa jest ich sporo. Działa i Neokatechumenat i wspólnota św. Pawła i Oaza, KSM.

Co do innych aktywności to tak jak był wspomniany wolontariat. Kościół akademicki KUL-u czasem coś organizuje, czy to jakiś wykład, czy pokaz filmu, np. w przyszłym tygodniu będzie Tydzień Eklezjologiczny m.in. z wykładami i koncertem chwały. Możesz obserwować i znaleźć coś dla siebie. O tym co się dzieje w Kościele akademickim KUL-u znajdziesz na: http://www.dakul.jezuici.pl/ - Zresztą Duszpasterstwo Akademickie KUL-u też ma wolontariat.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Kasia (---.play-internet.pl)
Data:   2012-04-18 19:10

jestem właśnie w identycznym stanie ducha. mam więcej lat - 30. To samo miasto. Ten sam stan. Pracę mam, ale nic poza tym. Marzę o mężu i dzieciach, a związek mi się właśnie wali, bo facet okazał się nieodpowiedzialny. Dziś koło KUL-u widziałam na kościele akademickim napis: "Jak jeszcze mam zwrócić twoją uwagę - Jezus", czy jakoś tak. od dawna myślę by pójść do kościoła, w którym nie byłam od lat, a nie spowiadałam się od czasów szkoły podstawowej. wpisałam po prostu w google "pomocy" i trafiłam na tę stronę, a tu - dziewczyna z Lublina, jak ja. Jak tu nie wierzyć w Boga, że nas prowadzi do zbawienia, że nas woła i chce ocalić? To za dużo jak na zbiegi okoliczności. A jednak tak trudno mi przełamać się by wejść do kościoła.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2012-04-18 22:04

Kasia, a co cię teraz powstrzymuje? Chcieć znaczy móc. Jak widzisz, Pan Bóg czuwa, ale nie wepchnie cię siłą do tego kościoła, ani nie zaprowadzi do konfesjonału.
Jak widać, nie jesteś odosobniona ze swoimi problemami i marzeniami. Nawet w Lublinie są jeszcze inne osoby.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Patrycja (---.centertel.pl)
Data:   2012-04-18 22:05

Cześć, Należę do Młodzieży Ruchu Focolari. Spotykamy się w czwartki o 20:00 w sali przy kościele p/w Świętego Ducha w Lublinie. Panuje u nas miła, przyjacielska atmosfera, przy herbacie i ciastkach rozmawiamy o naszym codziennym życiu. Jesteśmy bardzo otwarci na nowe osoby i przywitamy z radością Ciebie oraz każdego, kto zechce do nas dołączyć.
Pozdrawiam i zapraszam.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Michał (---.range86-149.btcentralplus.com)
Data:   2012-04-18 22:35

Najtrudniejszy jest pierwszy krok, ale on jest malutki, taki drobny, niepozorny, aż śmieszny. Kiedyś zaczynałem tak samo jak wy. A gdy moja śp. Mama zaczynała przygodę z Odnową, najpierw przez tydzień było namawianie, potem szliśmy 20 kroków na spotkanie, cofali się 10, zawracali i tak przez 3 km. Strach ma wielkie oczy. Strach to imię własne szatana. Ale Jezus zwyciężył strach. Macie wybór - możecie się męczyć latami, albo przerwać to jednym ruchem, raz na zawsze. Tak, to jest takie proste.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: A. (---.aztw.cable.virginmedia.co)
Data:   2012-04-18 23:04

Do Kasi
Dziękuję za Twoje świadectwo - aż mi ciarki przeszły po plecach. Cały czas muszę sobie przypominać, że Bóg JEST po prostu. Powodzenia dla wszystkich zagubionych.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Jakub (---.lublin.mm.pl)
Data:   2012-04-19 01:38

Wróciłem z Nocy uwielbienia i były ogłoszenia co do Seminarium Odnowy Wiary.
Można się zapisać na jedno z następujących:
- w kościele Świętego Ducha na ul. Krakowskie Przedmieście 1 - w czwartki, 19 kwietnia to ostateczny termin na zapisy, godzina 18:00

- kościół św. Maksymiliana Kolbego ul. Męczenników Majdanka 27 - w każdy wtorek o 19:00, ostateczny termin na zapisy 24 kwietnia

Seminaria są prowadzone przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji i członków Odnowy w Duchu Świętym Effatha z parafii Wieczerzy Pańskiej na Sławinku. Seminarium pozwoli zapoznać się ze stylem modlitwy Odnowy w Duchu Świętym.

Dlatego zapraszam. Napiszę jeszcze,m że:
- w seminarium można uczestniczyć niezależnie od przynależności do wspólnoty. Można przejść seminarium i nie wchodzić do żadnej wspólnoty. Oczywiście jeżeli się zechce być we wspólnocie, nie ma obowiązku wiązać się z odnową

- można zacząć chodzić na seminarium, a jeżeli taki styl nie będzie odpowiadać, można po kilku spotkaniach odejść. Wszystko w wolności

- seminarium daje żywą relację z Bogiem i może bardzo pomóc w kryzysach duchowych. Właśnie wyszedłem z ogromnego kryzysu dzięki takiemu seminarium. Swoje pierwsze seminarium przeżyłem w Odnowie akademickiej KUL-u w listopadzie 2007 roku. Przed seminarium miałem wielki kryzys, depresję, wręcz myśli samobójcze. W czasie seminarium zobaczyłem jak bardzo Bóg mnie kocha. Od tej pory do dziś pielęgnuję stan łaski uświęcającej, mam pragnienie bycia we wspólnocie (cały czas jestem w odnowie, tylko już w Effacie, nie w akademickiej), nauczyłem się, że modlitwa to nie monolog, tylko z Bogiem można naprawdę rozmawiać jak z Przyjacielem i odpowiada. I choć nie zawsze jest łatwo i wiem, że przede mną daleka droga, na pewno jestem człowiekiem szczęśliwszym i mam poczucie, że Bóg cały czas jest ze mną, nawet jak tej obecności nie odczuwam emocjonalnie i mam na Kim się oprzeć. Co przygotował Bóg dla was? Trzeba przyjść i zobaczyć. Nie wiem tego. Ale na pewno wiele. Może to zaproszenie od Boga, że akurat kiedy piszecie te posty na forum, zaczynają się seminaria?

- seminarium składa się z codziennych rozważań z Pismem Świętym z użyciem materiałów pomocniczych, a potem z dzielenia w małych grupkach. Można tam poznać innych ludzi, często także zagubionych.

Dlatego też bardzo zachęcam aby dać szansę Bogu na dokonywanie zmian w waszym życiu i spróbować zacząć seminarium. A potem w wolności zdecydować co dalej, czy iść do wspólnoty, czy gdzieś indziej. Seminarium na pewno da wzmocnienie i pokaże czym jest wspólnota.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: DZIEWCZYNA (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-04-19 12:02

Neokatechumenat działa tak, że chodzi się na cykl katechez i tworzy się zupelnie nowa wspólnota z osób, które chodziły na dany cykl.
Nie ma więc mowy o potrzebie "wbicia się" w grupę - grupa powstaje nowa i nie ma podziału na tych co się znają i "nowych".
W Lublinie NEO działa bardzo prężnie, więc nie będzie chyba problemu ze znalezieniem.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Starsza (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2012-04-19 16:29

Piękne świadectwa. :) "Serce roście". Chciałam zapytać, czy ktoś wie, czy w Lublinie jest Focolari dla Rodzin? Tzn. Ruch Nowe Rodziny? Padło wcześniej zaproszenie na Focolari dla młodzieży. Nie mogę znaleźć, a też szukam wspólnoty, tylko tej właśnie w Lublinie. :)

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: szukająca (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-04-20 22:12

Kochani, dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dzięki za propozycje, za świadectwa. Nie przypuszczałam, że aż tyle osób zechce wyciągnąć pomocną dłoń. Ze wszystkimi odpowiedziami zapoznałam się, sprawdziłam też namiary jakie podaliście. Proszę Was jeszcze o modlitwę o odwagę i dobre wybory dla mnie odnośnie mojego dalszego rozwoju duchowego oraz za wszystkich, którzy są w podobnej sytuacji. Boją się, ale coś ich mocno ciągnie i to chyba w dobrym kierunku. :) Z Bogiem. Trzymajcie się ciepło.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-21 22:45

Witaj, polecam specjalną modlitwę do Anioła Stróża. Pomoże tylko się z nim zaprzyjaźnij. Anioł Stróż zanosi modlitwy człowieka do Boga i wstawia się za nim. Częste zwracanie się do Anioła Stróża, życie z nim w serdecznej bliskości, niejako podwaja jego czujność i dobroć. Im częściej modlimy się do niego, tym hojniej jesteśmy obdarowywani dobrodziejstwami.

Święty Aniele Stróżu,
który z Bożego nakazu czuwasz nade mną,
abym nie poniósł szkody na duszy i ciele,
bądź moim doradcą, abym nie zboczył z dobrej drogi życia,
pomóż mi powstać, gdy upadnę, dodawaj odwagi.
Proszę także, byś w porę podsuwał mi dobre myśli i pragnienia,
których spełnienie będzie się podobało Bogu
i przyniesie pożytek ludziom.
Gdybym jednak okazywał lekceważenie względem Ciebie
i Twoich starań o moje dobro,
wstrząśnij mną, stań mi na drodze, bądź przeszkodą dla mnie.
Proszę także, aby Twoja obecność była otuchą dla mnie,
gdy przyjdzie godzina osamotnienia i śmierci.
Czuwaj nade mną,
aż doprowadzisz mnie przed oblicze Ojca Niebieskiego.
Amen.

Polecam też nowennę do Anioła Stróża. Miałam podobny problem, najchętniej w ogóle bym z domu nie wychodziła, zamknęła się w szafie i chciałabym tam siedzieć do końca życia, ale Bóg jest silniejszy i pomógł mi, bo dał mi przyjaciela który jest zawsze ze mną, Anioła Stróża, i dzięki niemu wychodzę do ludzi stałam się bardziej otwarta na i do ludzi.
http://egzorcyzmy.katolik.pl/modlitwy-o-uwolnienie/modlitwy-do-aniolow/475-nowenna-do-aniola-stroza

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: kasia (---.centertel.pl)
Data:   2012-04-22 18:14

Nowe Jeruzalem przy Parafii Świętej Rodziny, w czwartki o 18:00 w salce parafialnej. Przyjdź do nas przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami. Odwagi kochana. Jezus nas prowadzi nie mamy się czego bać.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: aga (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-04-23 14:43

Mam pytanie odnośnie wspólnoty Effatha na Sławinku. Czy mam rozumieć, że spotkania otwarte odbywają się w poniedziałki o godz. 19:00 i każdy może w nich uczestniczyć? Widzę, że są tutaj osoby związane z tą wspólnotą, możecie napisać jak wygląda takie spotkanie?

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: susi (31.135.23.---)
Data:   2013-02-15 14:56

Chwała Panu! Teraz kolej na mnie. Poszukuję wspólnoty w Duchu Świętym, gdzie uczęszczają osoby ze Świdnika.

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Ewelina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-10 15:05

No właśnie, ja również poszukuje miejsca i osób wśród których poczułabym się spełniona i potrzebna. Życie samemu dla siebie z dnia na dzień coraz bardziej traci sens, zwłaszcza w wieku 30 lat i niezależnie (niestety bez męża, dzieci), praca nie wystarcza. Także szukam ludzi i miejsca gdzie mogłabym się spełnić.

Serdecznie pozdrawiam,

Ewelina

---
Jest mało prawdopodobne, że otrzyma Pani nowe wskazówki w wątku, który został założony ponad dwa lata temu.

z-ca moderatora

 Re: Lublin. Gdzie poza wspólnotą znaleźć miejsce dla siebie?
Autor: Klaudia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-01-25 15:07

Jestem z Odnowy w Duchu Świętym 'Miriam' na Czubach, ul. Bursztynowej 20 Kościół Matki Bożej Różańcowej. Zapraszam na otwarte wtorkowe spotkania o g. 19 na dole w Kaplicy Ducha Świętego (wejście od strony parkingu, po lewej stronie, jak do biblioteki).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: