logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Pan Jezus może wysluchac prośby w intencji czyjejś?
Autor: kasia30 (---.toya.net.pl)
Data:   2013-04-02 14:27

Witam serdecznie
Mam problem otóż zamierzam iść na mszę pierwszy raz w życiu tylko probem polega na tym ze to o co bym prosiła Jezusa nie dotyczy mnie tylko osobe którą kocham i o nią się chce modlić o uzdrowienie ta osoba kocha Boga ale zyje bardzo zranieniami emocjonalnymi ja tez ale bardziej mi zależy na niej. I tak się zastanawiam czy Pan Jezus może tez wysluchac prośby w intencji czyjejś. Ja zdaję sobie sprawę ze Pan Jezus może też nie wyslchac mając inne powody ale czy tak można nie wiem jak to wygląda Chciałabym się przygotować duchowo na to spotkanie tylko nie wiem jak to jest bardzo ważne. Bardzo proszę o rade jak to wygląda przebiega cały czas o tej mszy myśle. Pozdrawiam serdecznie

 Re: Czy Pan Jezus może wysluchac prośby w intencji czyjejś?
Autor: M. (---.2.pxs.pl)
Data:   2013-04-02 15:42

Nigdy nie byłaś na mszy? Nie jesteś katoliczką?

 Re: Czy Pan Jezus może wysluchac prośby w intencji czyjejś?
Autor: kasia30 (---.toya.net.pl)
Data:   2013-04-02 16:00

nie bylam i regulaenie chodze czy ta msza się rozni od innych

----------

Forowicze odpowiadają np. tutaj.
moderator

 Re: Czy Pan Jezus może wysluchac prośby w intencji czyjejś?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-04-02 20:00

Jezus wysłuchiwał próśb w intencji innych osób, aby tym namacalnym dowodem swojej miłości pociągnąć do siebie osobę proszącą.

 Re: Czy Pan Jezus może wysluchac prośby w intencji czyjejś?
Autor: AsiaBB (---.204.10.81.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-04-02 21:40

No to nie byłaś, czy chodzisz regularnie? Bo to się nawzajem wyklucza. Żeby 30-letni człowiek nie umiał sklecić logicznego zdania...

 Re: Czy Pan Jezus może wysluchac prośby w intencji czyjejś?
Autor: kasia30 (---.toya.net.pl)
Data:   2013-04-02 22:10

Regularnie chodze. I teraz już wiem ze niczym się nie rozni od powszedniej mszy. pozdrawiam

 Re: Czy Pan Jezus może wysluchac prośby w intencji czyjejś?
Autor: EmGie (81.210.15.---)
Data:   2013-04-02 22:28

Tak.
Wysłuchuje.

"Gdy wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi»
Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go». Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie." Mt 8, 5-8

Widzimy, że niektórzy prosili za innych i Pan Jezus uzdrawiał.

Oczywiście potrzebna jest wiara...ale skoro idziesz na tę mszę i będziesz się modlić, to znaczy że masz wiarę. Inaczej byś nie poszła.
Przecież staropolskie polskie powiedzenie "Wiara czyni cuda" nie wzięło się znikąd.

---
Cytując Biblię, proszę podać pełne źródło cytatu (księgę, rozdział i wiersz).
z-ca moderatora

 Re: Czy Pan Jezus może wysluchac prośby w intencji czyjejś?
Autor: edyta173 (---.183.212.64.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-04-03 22:47

Oczywiście.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: