logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem czy chcę wierzyć.
Autor: Siedemnastka (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2013-04-04 22:30

Witam serdecznie,
jak sugeruje moj podpis mam 17 lat. Mam klopot. Postaram sie opisac jakos w skrocie ale na tyle dokladnie zeby bylo wiadomo co mam na mysli.
Majac 15 lat zaczelam przechodzic powazny kryzys wiary. To znaczy zaczelam sie zastanawiac nad sensem istnienia zycia wiecznego, poszukiwalam rozne dowody bardziej naukowo uzasadniajace istnienie Boga lub obalajace Jego istnienie. I w zasadzie nadal to robie. I wiem ze do niczego konkretnego to nie prowadzi. Niestety.
Moim problemem jest to, ze aktualnie "nie wierze" w Boga ale sadze ze chcialabym wierzyc. Od roku spotykam sie z moim spowiednikiem-kierownikiem ktory mi bardzo pomaga. Niby chce uwierzyc ale przy kazdej mozliwej okazji krytykuje Boga Kosciol itp. Udaje ze chce byc ateistka lub w najgorszym przypadku agnostyczka.
Jak mam zdecydowac zeby moc z pelnym przekonaniem uznac ze Bog jest i Go bezgranicznie pokochac lub uznac ze nie ma i za rok odejsc definitywnie z kosciola?
Obecnie na msze chodze z przymusu nie robiac tam doslownie nic, ze spowiedzi korzystam przed Wielkanoca lub Bozym Narodzeniem. Tylko. Nie modle sie ale czasami budze sie na rozancu... choc bardzo rzadko.

 Tematy Autor  Data
 Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy Siedemnastka 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy Michaś 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy Piotr 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy biGGi 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy wojtek 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy Asia 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy Dorota 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy Mary 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy Joy 
  Re: Nie wiem czy chcę wierzyć. nowy beti 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: