logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: Zofia (---.toya.net.pl)
Data:   2013-04-05 16:36

Witam serdecznie
Jestem załamana i wykonczona psychicznie odeszela osoba którą kocham po 8 latch przez trzy miesiące walczyłam o niego odzywał się mówił o czasie ja nie wytrzymywałam i troche głupota nachodziłam go miałam nadzieje, ze zmieni zdanie coś się tam odzywał myślałam ze będzie dobrze modliłam się o nas, ale niestety po moim naciskaniu napisał mi zebym zapomniała wszystko i to koniec oczywiście nie wytrzymałam z moich z ust padły słowa ze teraz on na pewno nie wybaczy a ja już się wypaliłam i zaragowałam jak najgorzej nie wytrzymałam. Mam żal mógł od razu powiedzec ze koniec i nie odzywać się nic nie wiem może dlatego ze naciskałam zbytnio i tak się skończyło ze czuje zal nienawiść ból. Nasze relacje skończyły się ja się przestalam odzywac i nie chcę on to samo. Dlatego chciałam się zapytać ile czasu potrzeba żeby zapomnieć przestałam się modlić i stracilam wiarę.

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: Syrena 21l. (62.133.153.---)
Data:   2013-04-05 18:37

Zależy od charakteru człowieka i jakie życie prowadzisz. Nie chcę Cię dobijać, ale u mnie podobne wydarzenie doprowadziło do tego, że mój światopogląd przewrócił sie o 180 stopni. Ile czasu? Jeśli jesteś twarda szybko przeleci i po pół roku góra zapomnisz. Jeśli znajdziesz sobie dodatkowe zajęcie, będziesz spotykać się z ludźmi, przyjaciółmi - jeszcze szybciej. Ja niestety nigdy się nie pozbieram.

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: Karolina (---.tvkstella.pl)
Data:   2013-04-05 18:47

Tego nikt nie zmierzył, nikt nie zbadał ile czasu potrzeba żeby się pozbierać po takim doświadczeniu. To sprawa bardzo indywidualna. Ważne żebyś z kim to przegadała, żebyś nie trzymała emocji w sobie, bo takie zachowanie znacznie opóźni proces "zapominania" albo wręcz go uniemożliwi. Warto wrócić do modlitwy. To nie wina Pana Boga, że tamten człowiek odszedł, że po tym wszystkim pozwolił Ci mieć nadzieję, że jeszcze będziecie razem. Wyżal się Panu Bogu na modlitwie. Powiedź Mu nawet to, że straciłaś wiarę w Niego. On nie stracił wiary w Ciebie.

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: malutka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-05 18:49

Ile czasu trzeba, żeby zapomnieć? Chyba nie da się zapomnieć, tym bardziej, że byłaś z nim tak długo w związku. Możesz mu wybaczyć, że od Ciebie odszedł i że Wam się nie udało, choć na tym etapie może nie być to jeszcze możliwe. Z czasem będzie lepiej, czas uleczy Twoje rany. Masz prawo czuć żal, ból, nienawiść, w takich sytuacjach człowiek tak się czuje i trudno jest poradzić sobie z emocjami. Nie przestawaj się modlić, bo to najgorsze co możesz dla siebie teraz zrobić. Potrzebujesz pomocy, a modlitwa da Ci siłę do przetrwania tych trudnych chwil. Oddaj siebie Bogu i proś Go o światło, co powinnaś robić. Nawet jeśli straciłaś wiarę, to staraj się trwać przy Bogu - wbrew temu, co czujesz, bo tylko On może ukoić Twój ból.

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: Magda (---.play-internet.pl)
Data:   2013-04-05 21:58

Zapomnieć się nie da. Ale przecież nie chcesz zapominać, bo było pięknie, była radość, uśmiech, chwile szczęścia. Chcesz ukojenia bólu. I tak będzie. Ile czasu? kilka miesięcy, rok, różnie... Choćby nie wiem jak ciężko Ci było, zapewniam, że niedługo się uśmiechniesz. I pewnie coś zrozumiesz. Spróbuj się modlić, nawet na siłę, choćby "Pod Twoją obronę".
A jak żyć? "Po jednym dniu naraz, po jednym dniu naraz."

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: AsiaBB (---.182.125.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-04-06 09:10

Zajrzyj na www.kobieceserca.pl może coś pomoże, pozdrawiam

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: Małgorzata (91.232.62.---)
Data:   2013-04-06 09:20

Witaj,
Piszę, bo jestem w trakcie "zapominania" - nazwałabym to przeżywaniem straty, choć nikt nie umarł. Pół roku minęło - żadnego znaku nie dostałam, chociaż ciągle czekam może naiwnie wierząc że się pojawi. Na początku zerwania dawałam sobie właśnie pół roku, taka byłam dzielna. W pewnym momencie zaczęłam jednak wierzyć w to że ten czas dostałam od Opatrzności- żeby poukładać pewne sprawy. Na początku dużo płakałam, noce nieprzespane, wszystko mi o tym przypominało- teraz mogę o tym pisać, wszystko stało się z czasem. Miałam takie wrażenie że moje życie, wszystko co budowałam sypie mi się teraz na głowę, jak domek z kart- jedna po drugiej. Dzisiaj mogę podziękować Panu Bogu za to, że mnie nauczył jak nie należy budować.
Doświadczeniem z własnego podwórka chciałam się podzielić. To nie tak, że jedna rzecz pomaga- tak naprawdę na to się wiele składa. To proces.
pozdrawiam

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: lola (92.58.92.---)
Data:   2013-04-06 12:22

Zależy od Ciebie. Możesz "rozdrapywać rany" i całe życie być zgorzkniała i smutna, albo iść do fryzjera, kosmetyczki, kupić nowe rzeczy, pomalować usta na czerwono, uśmiechnąć się do lustra i pomyśleć "no cóż, jego strata" i z tym uśmiecham wyjść na ulicę, poznać nowych ludzi, zakochać się w kimś bardziej dojrzałym emocjonalnie i znając już relacje na jakich funkcjonuje związek iść z tą osobą przez życie. Według mnie ból potrwa do momentu kiedy poznasz nową osobę, która okaże się jeszcze lepszym partnerem niż ten poprzedni. A byliście małżeństwem, czy tylko w "związku"?

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: ds (---.204.16.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-04-06 12:55

Zosiu, mysle ze Twoja rana w sercu jest zbyt swieza zebys mogla tak od razu zapomniec. Nieraz musza minac cale lata zebysmy mogli zaczac wszystko od nowa. Na razie potrzeba Ci wiele czasu zeby emocje opadly. Trudno wybaczyc zdrady, zranienia zwlaszcza od osob ktore kochamy. Ludzie sa slabi, upadają. Przyjdzie zapewne w Twoim zyciu czas, kiedy zrozumiesz ze tylko Bóg jest miloscią trwalą, nieprzemijającą, prawdziwą. Nie stawiaj nigdy czlowieka ponad Boga, nie ufaj nikomu więcej niz Bogu i niemuw nigdy zadnemu mezczyznie 'nie przezyje kiedy odejdziesz' bo to nieprawda. Bo dasz sobie rade. Zycze Ci pokoju serca.

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: Zofia (---.toya.net.pl)
Data:   2013-04-06 13:17

Właśnie byliśmy w związku ja psychicznie już nie wytrzymywałam myślałam o rodzinie i o małzenstwie ale brak perspektyw doprowadził mnie i mysle ze partnera do braku nadzieji za długo próbowaliśmy a tu wyjazdy za granica ja zadnego mieszkania ani on ani ja ciągła wegetacja i wszystko się rozsypało było trochę rozstan i powrotów ale zawsze się kończyło że wracaliśmy do siebie mielismy nadzieje.Az w końcu nie wytrzymał stracił wiare i chęc walki został za granica bo nie ma gdzie wrocic ja wrocilam do Polski z niczym i tak jak pisałam walczyłam na początku ale on zrezygnowal na dzień dzisiejszy wiem ze tez teraz nie ma pracy za granica chyba załamany jest ale nie wiem ja postanowiłam nie rozpamietywac i zapomnieć bo wyjścia nie mam i to będzie rozsądne wyjście.Ja tez straciłam wiare bo faktycznie za długo razem powinien już dawno nastąpić kolejny etap w związku a tu nic nie mówiąc już o zapewnieniu podstawowych potrzeb człowieka straszne.Tym bardziej ze on już ma swoje lata i ja.Troche przykre ale ile można mieć nadziei niestety ta nadzieja kiedyś się konczy.

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: O. Jan, omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2013-04-08 04:35

Poeta, Adam Mickiewicz, napisał o tym cały poemat, a zaczął tak:
"Precz z moich oczu!... posłucham od razu,
Precz z mego serca!... i serce posłucha,
Precz z mej pamięci!... nie... tego rozkazu
Moja i twoja pamięć nie posłucha."

I to jest prawda. I nie wiadomo kiedy, nawet po dziesiątkach lat, może się przypomnieć to, co chcielibyśmy zapomnieć. W całym wierszu jest dużo prawdy, dużo nauki.
Ale też zająwszy się swoimi sprawami codziennymi można sobie dać radę pomimo "pamięci"
Natomiast w ostatnim dziesiątku lat spotkałem młodych małżonków, którzy swojego męża - swoją żonę - wymodlili. Dwunastolatka pytała, czy już może modlić się o dobrego męża, bo jej mama zaczęła się modlić w tej intencji w wielu lat piętnastu...
Modlitwa ukoi.

Szczęść Boże

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-04-08 10:27

Średnio dwa lata. Ale bez rozstrząsania przeszłości.
Zajmij się sobą, spotykaj się z ludźmi, chociażby codziennie - basen, sport, spacer, angielski, jakieś hobby, czy zwykłe pogaduchy u przyjaciółek.
Zajmij sobie czas, żebyś nie myślała o tym, co było. Ciesz się dniem dzisiejszym i chwilą, która teraz trwa.

 Re: Ile czasu potrzeba żeby zapomnieć?
Autor: joannaa (---.as13285.net)
Data:   2013-04-10 03:26

Mhm, coś mi ta historia przypomina inną, chwilę wcześniej tu przeczytaną, ale nieważne.

Powiem tak, to indywidualna sprawa, jednemu zajmie mniej, drugiemu więcej. Dla pocieszenia powiem, że przechodzi. Tylko trzeba właśnie... czasu ;-). Trzeba odchorować jak grypę. Ale w takich sprawach rzeczywiście sprawdza się powiedzenie, że "czas leczy rany". Jakkolwiek niewiarygodne by się to teraz wydawało. Pamiętaj o tym.

I wiesz co, zajmij się teraz sobą. Masz teraz w życiu czas dla siebie. Odnajdź siebie jako pojedynczą osobę, a zobaczysz, że będziesz jeszcze szczęśliwa. Z tym mężczyzną albo bez niego.
To szczególnie ważne, bo wydaje się z tej relacji, że chyba dość uzależniłaś się od tego człowieka. To nigdy nie jest dobre. Dlatego szczególnie pomyśl teraz o sobie. Zajmij się tym co lubisz itp.

A jeśli jeszcze potrafisz, spróbuj się pomodlić.

Obiecuję wspomnieć w modlitwie i pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: