logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: Klaudia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-24 12:08

Dziewczynka ma 11 lat, za miesiąc idzie do Pierwszej Komunii Świętej.
Jestem ciocią (nie chrzestną)- chce jej podarować prenumeratę: dwutygodnika młodzieży katolickiej "Droga". Co myślicie o takim prezencie na 1 komunię świętą? Czy dziewczynka nie jest za mała na ten magazyn?
Jeśli nie "Droga" to jaką gazetkę katolicką dla jej wieku polecacie (żeby nie była za łatwa- po wakacjach idzie do 5 klasy, ani za trudna-na religię zaczęła chodzić dopiero od tego roku (4 klasa)?

 Re: Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2013-04-24 14:30

Naprawdę ciekawy jest 'Mały Gość Niedzielny'.

 Re: Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: afro (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-24 16:14

Ja bym wybrała Mały Rycerzyk Niepokalanej. Super pismo dla dzieci. Jestem katechetką i widze, jak dzieciaki chłoną opowiesci, obrazki, zagadki. Polecam
http://malyrycerzyk.pl
A pomysł masz naprawdę świetny.

 Re: Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: Klaudia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-24 21:22

Mam sentyment do magazynu "Droga", kupowałam go gdy miałam 15, 16 lat. Czy nie jest za trudny dla 11-latki? Katecheci pomóżcie :)

 Re: Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2013-04-24 21:59

Moim zdaniem "Droga" będzie bardziej odpowiednia za 2-3 lata, to pismo dla nastolatków. Są tam ważne tematy, ale też moda, uroda itp. Niestety nie doradzę niczego na teraz.

 Re: Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: AsiaBB (---.204.27.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-04-25 09:29

Nieważne co podoba się tobie (częsty błąd dorosłych), to ma się podobać dziecku. Jak masz taki sentyment do tej "Drogi" to kup i "Drogę" i "Małego Gościa" i co tam jeszcze, byle nie za dużo. Pokaż małej i zapytaj potem, która gazeta najbardziej jej się podobała i tą zaprenumeruj. Wtedy będziesz wiedzieć, czy "Droga" nadaje się dla 11-latki czy nie. Dzieci są różne, jedne wolą coś dla swojego wieku, inne są bardziej dojrzałe i podobałyby im się tematy wiekowo przeznaczone dla nieco starszych.

 Re: Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: s.Oliwia (---.kul.lublin.pl)
Data:   2013-04-25 13:00

Wydaje mi się, że ciekawą pozycją jest też "Świat misyjny"

 Re: Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: Elle (81.219.189.---)
Data:   2013-04-25 18:47

Zgadzam się z Asią BB. Kiedy byłam mała uwielbiałam czytać gazety dla dojrzałych pań. Teraz mi się to zmieniło. Najlepiej, żeby dziewczynka sama wybrała najbardziej ciekawe pismo.

 Re: Co zaprenumerować dla 11-latki?
Autor: danuta (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2013-05-03 18:47

Maly Gosc Niedzielny (jest b.dobrym miesiecznikiem katolickim dla dzieci), Maly Rycerzyk Niepokalanej (bardziej Maryjny).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: