logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się spowiadać po odkryciu relacji z Bogiem?
Autor: religijna (---.bilgoraj.mm.pl)
Data:   2013-04-26 12:58

Niedawno odkryłam że moja wiara to tylko religiność a nie relacja z Bogiem. Do tej pory traktowałam Boga jako maszynke do spełaniania zyczeń, próś. Niebyło miedzy nami relacji tak jak to chyba powinno być w wierze. Wiara to dla mnie tylko jakiś wzór postepowania jak żyć i to wszystko. Nie wiem jak się spowiadać skoro to wzystko odkryłam i skoro wszystko co robię złego traktuje tylko jak swoja wadę. Nie wiem jak dalej życ nie mam w sobie silnej checi poznania Boga i nawiązania z Nim relacji Prosze o pomoc. Bardzo. Nie mam nikogo zaufanego z kim mogłabym porozmawiać dlatego piszę tutaj licząc na waszą pomoc.

 Re: Jak się spowiadać po odkryciu relacji z Bogiem?
Autor: polinka (---.rudaslaska.vectranet.pl)
Data:   2013-04-26 13:33

Grzech to naruszenie lub zerwanie relacji z Bogiem, więc spowiadając się i wcześniej przeprowadzając rachunek sumienia należy odwołać się do tej relacji z Bogiem pełnej miłości, zaufania, bliskkości, która przez własny grzech została naderwana.

 Re: Jak się spowiadać po odkryciu relacji z Bogiem?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-04-26 14:48

Módl się o to by poznać Kim jest Bóg i kim jesteś Ty. Czyli o pokorę. Wtedy odkryjesz na czym polega miłość w relacji, a także czym jest to, co tą miłość rani - czyli swój grzech. Jeśli rozpatrujesz wszystko w kategoriach przepisów i prawa - różne rzeczy wydają się błahostką. Ale jeśli jesteś z Kimś w relacji miłości - drżysz, by nie sprawić Mu najmniejszej przykrości.

 Re: Jak się spowiadać po odkryciu relacji z Bogiem?
Autor: Andrzej2 (83.238.194.---)
Data:   2013-04-27 20:57

Porozmawiaj z kapłanem - jeśli odkrywasz wiarę, Boga, to oczywiste, że będą pytania. Potrzeba osoby, która pomoże.

 Re: Jak się spowiadać po odkryciu relacji z Bogiem?
Autor: wojtek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-04-28 21:52

Bóg nie lubi niezdecydowanych.
"Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust"(Ap, 3,15-16)

"Nie wiem jak dalej życ nie mam w sobie silnej checi poznania Boga i nawiązania z Nim relacji"

Chyba nie do końca to prawda skoro prosisz o pomoc. Myślę, że tak naprawdę w głębi serca pragniesz tej relacji tylko nie wiesz jak do niej doprowadzić. Zapewniam, cię, że Jezus czeka na ciebie. Pragnie tego w sposób, który nam sobie trudno nawet wyobrazić.
Jak zbliżyć się do Boga? Odpowiedź jest prosta. Poprzez modlitwę. Myślę, że w twoim przypadku w pierwszej kolejności powinnaś modlić się o dary Ducha Świętego (chrzest w Duchu Świętym). Spróbuj się otworzyć na działanie Ducha Świętego. Bez jego łask sami nie wiele możemy. Spójrz choćby na św. Piotra. Trzykrotnie zaparł się Jezusa. Stało się tak bo wtedy jeszcze nie miał w sobie Ducha Świętego. Po jego zesłaniu cieszył się tym, że mógł cierpieć prześladowania dla Jezusa.
Polecam zaangażowanie się w jakieś wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym. Znajdziesz tam wiele zaufanych ludzi.

 Re: Jak się spowiadać po odkryciu relacji z Bogiem?
Autor: Rafał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-30 00:06

Witaj,
To dobrze, że zdałaś sobie sprawę z tego, że religia nie może zastąpić tego co najważniejsze - prawdziwej relacji z Bogiem. Gdybyś dopuściła do siebie Tego, który Ciebie tak bardzo kocha, że Wszystko już uczynił, co możliwe, bez naruszania Twojej godności i wolności, doznałabyś wielkiej radości, wdzięczności, ufności, pokoju. Spotkanie z Chrystusem nie niesie za sobą poczucia strachu lub wyrzutów sumienia. Kiedy ja się nawróciłem, zapragnąłem zmienić swoje życie, być taki po części jak On. Chciałem zmienić, a nie czułem się przymuszony, chciałem dokonać zmian i miałem wielką nadzieję, moc i wsparcie. W ewangelii jest wiele przykładów spotkań grzeszników z Jezusem - Jezus nigdy nie wypominał, ale ukazywał piękno miłości i tym zapalał człowieka do nowego życia. Nikt nie może być pośrednikiem w nawiązaniu relacji z Bogiem, bo jest to relacja intymna i niepowtarzalna. Proponuję znaleźć czas tylko na relację z Bogiem, może na adoracji w jakimś kościele? Rozpocznij nowy najwspanialszy czas, czas wielkiej przygody jaką jest życie w bliskiej relacji z Bogiem, do której wszyscy jesteśmy powołani. Szkoda marnować życia bez Niego.
Życzę spotkania żywego działającego i kochającego Chrystusa.
z Panem Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: