logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ile dni powinna trwać nowenna?
Autor: Bohun (91.231.116.---)
Data:   2013-04-29 21:21

Witam.
Ile dni powinna trwać "NOWENNA TRZECH ZDROWAŚ MARYJO". Dziewięć? Nigdzie nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam w Panu.

 Re: Ile dni powinna trwać nowenna?
Autor: paprotka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-29 23:54

Nowenna, ze swojej istoty trwa 9 dni :)
Wyjątkiem, który znam, jest Nowenna Pompejańska. Ale nie o tą tutaj pytano :)

Życzę wytrwałości :) Z Bogiem :)

 Re: Ile dni powinna trwać nowenna?
Autor: nadia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-04-30 00:17

A np. Wielka Nowenna Fatimska trwa 9 lat (do 2017 r.)

 Re: Ile dni powinna trwać nowenna?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-30 14:05

"Nowenna" to czasem zgodnie z nazwą 9 kolejnych dni, a czasem to nazwa umowna na różne formy nabożeństw i wcale to nie musi być nic związanego z dziewiątką. Są "nieustające nowenny", np. co tydzień w jakiś wybrany dzień tygodnia.

Nie spotkałam się wcześniej z nowenną "Trzech Zdrowaś" , ale po przeczytaniu w internecie paru stronek mnie się wydaje, że zasadniczo to jest nowenna nieustająca.
"Kto pobożnie odmawiać będzie co dzień, rano i wieczór trzy "Zdrowaś Maryjo" i wzywać pomocy N. P. Maryi, aby go zachowała od grzechu śmiertelnego, ten nieprędko upadnie, a choćby i upadł długo w grzechu nie pozostanie i albo nawróci się, albo zaniecha tej modlitwy".
Cytuję też inne zdanie:
"Matka Boża obiecała Św.Gertrudzie i Św.Mechtyldzie, że ustrzeże od grzechu śmiertelnego w danym dniu każdego, kto odmówi tę modlitwę w danym dniu rano i wieczorem."

A jednak w innym miejscu wyczytałam, że jeśli ktoś chce odprawić tę nowennę w jakiejś konkretnej intencji, to najlepiej żeby odmówił "trzy nowenny pod rząd", co by wtedy wyraźnie oznaczało, że chodzi tu o 9 dni (razy trzy). Czyli o zamkniętą modlitwę (początek i koniec).
Są do niej przypisane konkretne modlitwy do każdej zdrowaśki.

To co napisałam ma jednak jedynie wartość informacji internetowych. Są na ten temat broszurki na Allegro, więc pewnie i w jakichś katolickich księgarniach, ale nie czytałam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: