logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa o czystość drugiej połówki.
Autor: maxi250 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-30 00:51

Witam, mam pytanie czy można modlić się o poznanie partnera/ki dla której/go czystość przedmałżeńska jest na pierwszym miejscu? Dodam, iż właśnie takie mam poglądy w tym temacie.

 Re: Modlitwa o czystość drugiej połówki.
Autor: a (---.opera-mini.net)
Data:   2013-04-30 05:03

Można. W ogóle o wszystko można się modlić ;) nic w tym złego, że chcesz powierzyć Bogu pragnienie znalezienia osoby o jednakowych poglądach.

Z drugiej strony - wiem, że to poza tematem - ale szczególnie wśród osób, które nawróciły się świadomie w dorosłym wieku, spotkać można ludzi, którzy takich wartości nie przestrzegali kiedyś, ale chcą czynić to w przyszłości. Nie warto takiego kogoś na wstępie skreślać.

pozdrawiam :)

 Re: Modlitwa o czystość drugiej połówki.
Autor: Kama (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-30 08:00


A dlaczego nie? :)

 Re: Modlitwa o czystość drugiej połówki.
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2013-04-30 08:26

Modlić się można o wszystko. O to też, ale może być również tak, że spotkasz kogoś, kto nie jest do tego do końca przekonany, ale może Bóg będzie chciał, byś poprzez swój wpływ "wychowała" go do czystości, może do przyszłego małżeństwa. Tak było z moim mężem, który mimo że nigdy przede mną z nikim nie współżył, ale nie chciał z początku czekać do ślubu z seksem. Pod moim wpływem zrozumiał jednak, że byłoby to złe dla nas i z czasem się do tego przekonał i stał się gorliwym zwolennikiem czystości przedmałżeńskiej (a teraz małżeńskiej). Piszę to dlatego, że w tych czasach trudno jest znaleźć tak odpowiednio "ukształtowaną" osobę, dla której czymś ważnym jest czystość (zwłaszcza jeśli chodzi o mężczyzn). Można też próbować na randkowych portalach katolickich, ale Pan Bóg ma swoje ścieżki. Ja bym się modliła, by w tej materii stało się tak, jaka jest wola Boża. Powodzenia.

 Re: Modlitwa o czystość drugiej połówki.
Autor: Beata (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-04-30 08:28

Modlić się można. Aczkolwiek myślę, że jest cały szereg innych cech, które mogłaby posiadać przyszła żona- dobre, kochające serce, ciepło wewnętrzne, miłość do innych i... No ale skoro ważniejsze jest dla Ciebie jej dziewictwo to śmiało. Powodzenia, obyś znalazł kobietę, której szukasz.

 Re: Modlitwa o czystość drugiej połówki.
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-30 08:50

Oczywiście, że można.

 Re: Modlitwa o czystość drugiej połówki.
Autor: justi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-30 09:01

Witaj,

wiesz zawsze marzyłam o chłopaku, dla którego będę pierwsza. Ale Pan Bóg postawił na mojej drodze wspaniałego mężczyznę, który niestety miał już kogoś przede mną. Jak się o tym dowiedziałam, to było mi bardzo przykro. Ale wiem, że jest to bardzo wartościowa osoba i nie mogę patrzeć na niego tylko przez pryzmat przeszłości. Trwamy razem w czystości, nasz pierwszy raz będzie dopiero po ślubie. Jestem bardzo szczęśliwa.
Radziłabym Ci skupić się na własnym doskonaleniu, trwaniu w łasce. A Pan Bóg postawi Ci na drodze osobę, która będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Z Bogiem.

 Re: Modlitwa o czystość drugiej połówki.
Autor: kolor (---.play-internet.pl)
Data:   2013-04-30 10:31

Należy modlić się jak najbardziej. Ale też trzeba samemu szukać takiej osoby, bo Pan Bóg niekoniecznie postawi Ci ją pod samymi drzwiami. Wbrew pozorom jest mnóstwo fajnych młodych ludzi o poglądach jak Twoje. Trzeba się tylko rozejrzeć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: