logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy noszenie krzyżyku na ręku to błąd?
Autor: Mateusz (---.mmpnet206.tnp.pl)
Data:   2013-05-01 15:23

Witam,
Chciałbym się zapytać czy noszenie krzyżyku na ręku, a dokładniej na rzemyku, to błąd? Ostatnio bardzo zbliżyłem się do Boga i chciałbym to jakoś pokazać światu, bardzo nie lubię nosić naszyjników, po prostu nie lubię mieć nic na szyi.
Mam jeszcze jedno pytanie czy na odwrocie krzyżyka mogę wygrawerować datę śmierci dziadka, którego bardzo kochałem?
Z góry dziękuję.

 Re: Czy noszenie krzyżyku na ręku to błąd?
Autor: xc (---.204.65.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-05-01 17:41

Jeśli już to "krzyżyka". ("Nic, panie kierowniku. Oczko mu się odlepiło, temu misu") To sprawa indywidualnego smaku, stylu i sposobu wyrażania swojej wiary. Oczywiście jeśli nie jest celem samym w sobie a jedynie środkiem. Osobiście namawiałbym do pokazania światu Pańskiego zbliżenia do Boga w inny sposób ale ....

 Re: Czy noszenie krzyżyku na ręku to błąd?
Autor: Klaudia (---.opera-mini.net)
Data:   2013-05-01 21:53

Uważam, że krzyżyk powinno nosić się na godnym miejscu, czyli na klatce piersiowej.

 Re: Czy noszenie krzyżyku na ręku to błąd?
Autor: AsiaBB (---.204.11.218.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-05-02 11:53

Jeśli nie nosisz tego krzyżyka na ręku jako ozdoby, żeby być na bieżąco z modą, tylko ma ci on przypominać o wierze, a innych informować, że jesteś chrześcijaninem, to nie ma w tym nic złego, tym bardziej, że nie lubisz nosić niczego na szyi. Datę śmierci dziadka możesz wygrawerować, ale po co. Lepiej jedź na grób ze zniczami i przede wszystkim modlitwą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: