logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co może być przeszkodą w pójściu za Jezusem?
Autor: Ania (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-05-31 22:30

w odniesieniu do Ewangelii o bogatym młodzieńcu (Mk 10 17-27), który miał wiele posiadłości i okazały się one przeszkodą w pójściu za Jezusem, co dla Nas może być tą/tymi posiadłościami? jak rozumieć ich znaczenie? proszę o pomoc w zrozumieniu tego Słowa...
Komentarze już do fragmentu czytałam, zależy mi na bardziej życiowych odpowiedziach.

 Re: Co może być przeszkodą w pójściu za Jezusem?
Autor: Arizona (62.233.195.---)
Data:   2013-05-31 23:26

Tymi posiadłościami mogą być wszelkie ludzkie przywiązania, które sprawiają, że Pan Bóg bywa zepchnięty na dalszy plan. Wszystko, co jest dla nas tak ważne, że gdybyśmy mieli wybierać: to albo Bóg, wybierzemy to. A konkretnie? Bogactwo materialne, poczucie władzy nad innymi, hazard, alkohol, narkotyki, papierosy, seks, ciuchy, futbol, idole muzyczni, praca, wygoda, zdrowie, sukcesy naukowe, pasje, nieuporządkowane relacje z innymi, uznanie społeczne, atrakcyjność fizyczna, gry komputerowe, internet, samochód, serial telewizyjny. I tak można by długo jeszcze. Wszystko, co staje się bożkiem, oddala od Boga i utrudnia nam pójście za Jezusem.

 Re: Co może być przeszkodą w pójściu za Jezusem?
Autor: Michał (---.range86-134.btcentralplus.com)
Data:   2013-06-01 05:35

Ty. (nie znam innych przeszkód)

 Re: Co może być przeszkodą w pójściu za Jezusem?
Autor: xc (---.30.75.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-06-01 10:55

my sami

 Re: Co może być przeszkodą w pójściu za Jezusem?
Autor: Ania (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-06-01 12:06

Dziękuję za te odpowiedzi. Zastanawiam się, czy może to być także nieprawdziwy obraz Boga? W tym fragmencie ów młodzieniec pyta: "Nauczycielu dobry....". A co jeśli, ja mam inny obraz Jezusa? np. wątpię, że On jest dobry i chce mojego dobra i to zostawienie posiadłości wynika z jego troski i dobroci. Wtedy chyba nie ma szans na uwolnienie się od nich.

 Re: Co może być przeszkodą w pójściu za Jezusem?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-06-01 12:19

Jeśli człowiek zaangażuje się w relację miłości z Bogiem, to może się bardzo ...zdziwić (!) co z czasem okaże się rzeczą będącą przeszkodą w tej relacji.
Np. obejrzenie filmu w telewizji, nawet jednorazowe może zaangażować uczucia i wyobraźnię do tego stopnia, że nie będziemy w stanie wcale skupić się na modlitwie przez cały dzień. Na każdego oddziaływają różne rzeczy w różnym stopniu. Każdy indywidualnie musi rozeznać, co jest dla niego przeszkodą. I od tego (nawet godziwego) pościć. To jest bowiem prawdziwy sens postu: unikać rzeczy nawet godziwych lecz niekoniecznych, by nas nie angażowały do tego stopnia, by to utrudniało kontakt z Bogiem.

 Re: Co może być przeszkodą w pójściu za Jezusem?
Autor: Mateusz (---.156.180.141.dynamic.ip.euron.pl)
Data:   2013-06-01 16:22

~Baranek
Bardzo dziękuję za tego posta.
To jest bardzo aktualne w moim życiu, wiele rzeczy burzy mój spokój i wiem, że trzeba się "wziąć" za rezygnowanie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: