logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zachęcić męża do terapii DDA?
Autor: esmi (---.range86-162.btcentralplus.com)
Data:   2013-08-01 16:37

Moj maz jest DDA. Zauwazam duzo cech, ktore maja DDA. W codziennym zyciu jest mi/nam bardzo trudno. Ja tez mam trudny charakter, wiec ciezko mi okreslic dokladnie, czy przyczyna naszych powaznych dosc konfliktow jestem ja czy moj maz. Ale widze pewne rzeczy, ktore mnie dziwia i sa bardzo uciazliwe. Myslalam otym, zeby zasugerowac mezowi pojscie na terapie DDA, ale nie wiem, jak to przyjmie. Nie chcialabym, zeby poczul sie "gorszy". Jestem gotowa zaczac sama chodzic na spotkania ludzi, ktorzy zyja z DDA. Nie wiem, jak ten temat "ugryzc". Na razie zamowilam sobie ksiazke na ten tmat i bede starala sie zachecic meza do jej przeczytania...

 Re: Jak zachęcić męża do terapii DDA?
Autor: Karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-01 21:42

Może sama powinnaś pójść do poradni, żeby wiedzieć jak pomóc mężowi.

 Re: Jak zachęcić męża do terapii DDA?
Autor: xc (---.adsl.net.t-com.hr)
Data:   2013-08-01 22:55

Przykro mi ale nie ma takiej, zawsze skutecznej zachęty. Facet musi dojrzeć do tego.

 Re: Jak zachęcić męża do terapii DDA?
Autor: martaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-02 11:17

A może pomyśl o swojej terapii - "trudny charakter", który jak sama mówisz masz, skądś się wziął.
Jakoś mnie zezłościło to co napisałaś - piszesz o zmienianiu męża, a o zmienianiu siebie milczysz.

 Re: Jak zachęcić męża do terapii DDA?
Autor: esmi (---.range86-162.btcentralplus.com)
Data:   2013-08-02 17:53

Marta, dziekuje Ci za wpis, za to co napisalas. Bardzo. Jestem juz umowiona na spotkanie - nie, nie milcze, bo moze to ja dolewam oliwy do ognia.

 Re: Jak zachęcić męża do terapii DDA?
Autor: anna (---.152.142.248.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-08-02 18:41

Z DDA trudno jest żyć i nawet w miarę spokojna osoba w towarzystwie osoby z DDA potrafi się zmienić na gorsze. Nie obwiniaj się o trudny charakter, bo podejrzewam, że duży wpływ na Twoje zachowanie ma postawa męża. Dobrze, że widzisz swój problem i chcesz to zmienić. To już jest połowa sukcesu. Rzeczywiście może poradź się terapeuty, jak zachęcić męża na leczenie.

 Re: Jak zachęcić męża do terapii DDA?
Autor: Iwona (194.33.77.---)
Data:   2013-08-04 12:22

Pani Aniu, "DDA" to rodzaj etykiety i współcześni psychoterapeuci raczej odchodzą od tego, aby mówić, że ktoś jest DDA. Jeśli powie Pani mężowi: "jesteś DDA idź na terapię" to najpewniej mąż odpowie "sama sobie idź, to ty robisz problemy". Lepiej jest więc pracować nad konkretnymi trudnościami jakie pojawiają się w Waszym związku, a nie nad jakimś ogólnym syndromem DDA za którym kryje się wszystko i nic. Zachęcałam więc Panią raczej do pójścia razem do poradni małżeńskiej i porozmawiania o trudnościach, jakie są w Waszym związku. Wtedy terapeuta sam podpowie, które z Was potrzebuje terapii i jakiej. Może też zaproponować Wam wspólną terapię dla par.
Pozdrawiam!

 Re: Jak zachęcić męża do terapii DDA?
Autor: esmi (---.range86-166.btcentralplus.com)
Data:   2013-08-14 17:40

Dziekuje Pani Iwono za wpis. Dla mnie to cenne. nasza terapia sie zacznie niedlugo, ja zachecilam "zmusilam" do niej meza, po tym, jak wpadl w gneiw i wyladowal sie fizycznie na drzwiach...ale wiem, ze to byl moj pomysl, bo maz i tak nie widzi problemu w sobie. Najczesciej to ja chce rozmawiac, a on wychdzi. I dyskusja sie konczy...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: