logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Sprzeczności w Biblii.
Autor: Aneta (---.play-internet.pl)
Data:   2013-08-01 20:20

Dlaczego w Biblii sa takie sprzecznosci i jak nalezy to rozumiec:
1.
Mt 5,4 "Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni"
a
Flp 4,4 "Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!"

2. Kosciol uczy podobno ze Jezus jest Ksieciem Pokoju tymczasem czemu czytamy: Mt 10,34-36 "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy"

 Re: Sprzeczności w Biblii.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-08-01 21:47

Te dwa fragmenty raczej sie uzupelniaja. Bo przeciez rozne smutne okolicznosci nas spotykaja i trzeba miec nadzieje ze zostaniemy pocieszeni. Ale bedziemy pocieszeni (a nie - bedziemy trwali ciagle w swoim smutku) - czyli Bogu zalezy na naszej radosci. O ktorej mowi drugi fragment (Flp 4,4 ), zeby sie radowac. Bo Bog nawet smutek potrafi przemienic w radosc. I chce bysmy sie radowali w nadziei w to, ze bedziemy pocieszeni w niebie. Bo Jemu zalezy tylko na naszym szczesciu, choc smucac sie teraz, powinnismy dażyc do radosci juz tu na ziemi, a otrzymamy ją w pelni w niebie.

 Re: Sprzeczności w Biblii.
Autor: Michał (---.range86-173.btcentralplus.com)
Data:   2013-08-01 21:55

Gdzie? (te sprzeczności, nie widzę). Jest opis rzeczywistości i działanie Boga w nas. Tu jest tyle osób, które to wyjaśnią, jeśli jest cokolwiek do.

 Re: Sprzeczności w Biblii.
Autor: xc (---.adsl.net.t-com.hr)
Data:   2013-08-01 22:54

Nie ma sprzeczności. Radość to jest to co ma cechować chrześcijanina.

Język Jezusa jest charakterystyczny dla ówczesnego czasu, miejsca i środowiska. To tzw. apokaliptyka żydowska. Retoryka. Miał miecz? zrobił komuś krzywdę tym mieczem? Poróżnił jakiegoś konretnego ojca z jego synem?

Siedę teraz w barze. Pies z kulawą nogą tu nie zagląda. Czy oznacza to, że jest to lokal tylko i wyłącznie dla zwierząt ze wszystkimi sprawnymi odnóżami?

 Re: Sprzeczności w Biblii.
Autor: Zofia (---.mmpnet252.tnp.pl)
Data:   2013-08-02 22:59

Tak, tylko Jezus przynosi prawdziwy Pokój. "Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. [...]"(J 14, 27). Ale, moim zdaniem, nie dzieje się to automatycznie. My to rozumiemy w krótkiej perspektywie czasowej.
Mnie pokój przynoszą te słowa Jezusa i również te cytowane przez Ciebie o mieczu , wtedy, gdy z powodu wiary, Słowa Bożego następują "podziały" np. w rodzinie. Gdy trzeba zdecydowanie opowiedziec się za Jezusem, a nie wszystkim to odpowiada.
Sam miecz bardziej kojarzy mi się z tym co św.Paweł powiedział w Liscie do Hebrajczyków: "Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca." (Hbr 4, 12).
Dzieli, ale po to by zbawiać... :)

---
Cytując fragment Pisma Świętego, nie trzeba ręcznie przepisywać tekstu. Można skopiować z wersji on-line. Na przykład: http://biblia.deon.pl/
z-ca moderatora


 Re: Sprzeczności w Biblii.
Autor: Michaela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-03 19:46

Pierwsze dwa cytowane fragmenty nie są sprzecznościami. Zauważ, że w życiu są różne rodzaje smutku i różne rodzaje radości.
Jezus nazywa szczęśliwymi (błogosławionymi) tych, co się smucą, ale czy widzisz w jakim kontekście to mówi? W tej samej mowie zapowiada, że szczęśliwi to ludzie cierpiący prześladowanie dla sprawiedliwości, ubodzy, cierpiący głód, znienawidzeni przez ludzi dla imienia Boga. Trudno w takich okolicznościach o uśmiech. Pół żartem, pół serio... Jednak naprawdę chodzi tu o coś więcej. Błogosławiony jest smutek, gdy płaczę nad sobą, nad swoim grzechem i nad tym, że ciągle obrażam Boga. Smucę się, a jednocześnie staram się przemienić swoje postępowanie, pracować na większą chwałę Boga. Tacy ludzie będą się bowiem radować w życiu wiecznym. Jednocześnie jesteśmy powołani do radości w Panu. Jest to coś innego niż wesołkowatość. Radość w Panu to nadzieja i zaufanie, że cokolwiek się w moim życiu nie zdarzy, to zawsze Bóg jest większy od wszelkiego zła.

Jezus jest Księciem Pokoju, ponieważ tylko Jego obecność daje ludzkiemu sercu najprawdziwszy pokój wewnętrzny. A miecz, o którym mówi Pan, nawiązuje do ww. błogosławieństw. Jezus bowiem zapowiada swoim wyznawcom, że będą w nienawiści u świata i u innych ludzi z powodu wyznawanej wiary. Że będą prześladowani i gnębieni, nawet przez najbliższych i przyjaciół, chcąc zachować wierność Bogu. Dlatego mówi, że On sam poróżni ojca i syna, matkę i córkę itd.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: