logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Do kogo należy moja dusza?
Autor: agnieszka007 (---.net024-g2.isko.net.pl)
Data:   2013-08-03 16:20

Jakieś trzy lata temu - aż strach mi o tym pisać - powiedziałam, w chwili słabości i bez jakiegoś większego przemyślenia, w myślach że oddaję swoją duszę - no nie Bogu... Byłam wtedy zła na Pana Boga i nic mi w życiu nie wychodziło, więc jak tonący chwyciłam się brzytwy...
Tak, wiem, straszne, nierozsądne, ale już stało się i nie mogę nic z tym zrobić...
Modliłam się później o uwolnienie ze mnie nieczystego ducha i wzięłam bierzmowanie i od tamtego czasu wszystko jakby ucichło ale zastanawia mnie, czy teraz moja dusza jest faktycznie moja? Chyba nie można "myślowo" oddać komuś duszy na własność? Czy trafię do piekła przez jedną głupią myśl?

pozdrawiam i proszę o odpowiedź kogoś, kto by się znał

 Re: Do kogo należy moja dusza?
Autor: KasiaM (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-08-03 17:07

Zakładam, że również się z tego wyspowiadałaś.
Jeśli tak, to skoro nie zauważasz szczególnego działania szatana w Twoim życiu, to wszystko powinno być w porządku.

Skoro nadal masz wątpliwości, to porozmawiaj z jakimś egzorcystą - onie mają sposoby na sprawdzenie czy coś jest nie tak czy to tylko Twoje skrupuły (które notabene same w sobie mogą być szatańską pułapką).

 Re: Do kogo należy moja dusza?
Autor: Pani_Pedagog (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-08-03 17:52

Wyspowiadaj się z tego wydarzenia, wyrzeknij się szatana i wszystkich jego dzieł. W razie problemów kontaktuj się z zaufanym księdzem.

 Re: Do kogo należy moja dusza?
Autor: Michaela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-03 19:19

Bóg wie o wszystkim... Jeśli wyznałaś tę grzech myślny w sakramencie pokuty, jesteś z niego "uniewinniona". Pamiętaj też, że cokolwiek by ci zły duch nie wmawiał, twoja dusza jest własnością Twego Stwórcy i Ojca w niebie.

 Re: Do kogo należy moja dusza?
Autor: Gośka1981 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-08-03 21:01

Moim zdaniem skoro już na modlitwie prosiłaś Boga o przebaczenie i szczerze żałujesz takiego nierozsądnego zachowania, to pozostaje Ci jeszcze jedna ważna rzecz - wyznać to na spowiedzi. Tak jak tu napisałaś. Powiedzieć jak było i tyle. Bo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że po prostu nie pomyślałaś o tym, żeby przed bierzmowaniem się z tego wyspowiadać. A jeśli się już wyspowiadałaś, to jest po wszystkim, temat zamknięty i nie masz do czego wracać.
PS. Jakby człowiek za wszystkie głupie myśli trafiał do piekła, to w niebie nie byłoby chyba nikogo poza Bogiem (w trzech osobach ma się rozumieć:)) i aniołami, no jeszcze Maryja by była. Bóg mordercom wybacza, jeśli żałują, a co dopiero młodej dziewczynie, która w chwili emocji powiedziała coś, czego żałuje i szuka przebaczenia.

 Re: Do kogo należy moja dusza?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-08-03 21:58

Porozmawiaj KONIECZNIE z księdzem w realu.

 Re: Do kogo należy moja dusza?
Autor: Nina (---.umcs.lublin.pl)
Data:   2013-08-06 10:32

Jesteś katoliczka i ile razy wyznajesz Credo potwierdzasz, że z duszą i ciałem należysz do Boga, jesteś Dzieckiem Bożym, On Cię powołał do istnienia, dał ci nieśmiertelną duszę, która zawsze tęskni za swoim Stwórcą. Nasze myśli służą do uwielbienia Boga, kochania i dziękowania Mu za ten wielki i piękny świat dla nas uczyniony, toteż angażuj swoje myśli do rozmowy ze swoim Stwórcą a nawet w chwilach trudnych Duch Boży będzie cię bronił od złych myśli. Ucz się w trudnych chwilach oddawać się Matce Jezusa naszego Pana. To najskuteczniejsza pomoc przed zakusami diabła.
Pozdrawiam

 Re: Do kogo należy moja dusza?
Autor: agnieszka007 (---.net024-g2.isko.net.pl)
Data:   2013-08-07 22:45

Dziękuję za odpowiedzi, uspokoiłam się trochę :-)

 Re: Do kogo należy moja dusza?
Autor: Asia (---.gdynia.mm.pl)
Data:   2013-08-08 01:09

Jeśli chcesz, możesz poszukać w internecie czy w Twojej okolicy odbywa się kurs Filip prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Tam będziesz mogła odnowić i umocnić swoją wiarę, wiele rzeczy zrozumieć. Częścią tego kursu jest też przyjęcie, poprzez świadome wyznanie, Jezusa jako swojego jedynego Pana i Zbawiciela.
Polecam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: