logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odmawia się koronkę czytsości?
Autor: Monika (---.gl.digi.pl)
Data:   2013-08-07 12:53

Jako pokutę dostałam odmówienie koronki czystości (obrazem wraz z tekstem) jednak zupełnie nic z tego nie rozumiem. Przeszukałam internet w poszukiwaniu wskazówek, jednak nic nie znalazłam. Co oznacza P.? Co oznacza W? Czy koronkę odmawia się na różańcu? Skąd wziąć jakiś wzór?

 Re: Jak odmawia się koronkę czytsości?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-07 18:15

Nie znałam tego, ale natychmiast znalazłam w internecie. Jeśli na obrazeczku masz ten sam tekst (nie mam z czym sprawdzić, czy jest dobry), to weź do ręki różaniec i odmawiaj tak, jak tu jest napisane.
P i W ma znaczenie gdy odmawia się koronkę w grupie. P = prowadzący, W = wierni (wszyscy pozostali). Gdy odmawiasz sama, to wszystko Ty sobie czytasz.
Na różańcu masz paciorki podzielone na dziesiątki (10 małych paciorków), a pomiędzy nimi osobny (czasem większy, czasem innego koloru, albo po prostu jest osobno - to jest "duży paciorek"). Odmawiaj po kolei tak jak pisze aż przejdziesz wszystkie koraliki. Jeśli jeszcze czegoś nie wiesz, to zadaj bardzo konkretne pytanie.

Na początku odmawia się : Ojcze nasz ; Zdrowaś Maryjo ; Wierzę w Boga

Duże paciorki:
P. Błogosławieni czystego serca,
W. albowiem oni Boga oglądać będą. (Mt 5,8)

Małe paciorki.
P. Maryjo, czysta Dziewico,
W. bądź nam wzorem i pomocą!

Na zakończenie :
P. Stwórz Boże, we mnie serce czyste -
W. i napełnij mnie swoją Miłością.
P. Niepokalane Serce Maryi,
W. bądź naszą ucieczką, ochroną i miejscem przygotowanym do walki z duchami nieczystymi. Amen.

P. Święty Józefie, Opiekunie dziewic,
W. w Twojej czystości i oddaniu się Bogu chroniłeś kiedyś Świętą Rodzinę a teraz jesteś Patronem całego Kościoła. Ufamy Tobie i prosimy o pomoc w walce o czystość serca. Amen.

 Re: Jak odmawia się koronkę czytsości?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-07 18:20

P. to pewnie prowadzący, W. to zapewne wszyscy. :)

 Re: Jak odmawia się koronkę czytsości?
Autor: Asia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-08 10:47

A tak swoja droga to godna polecenia dla wszystkich zmagających się z nieczystościami:)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: