logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak z szacunkiem nosić medalik?
Autor: Ola (---.148.vip-net.pl)
Data:   2013-08-07 13:40

Noszenie medalika jest dla mnie czymś bardzo ważnym. Może to zabrzmi banalnie, ale czuję się wtedy bezpieczniejsza. Zastanawia mnie jedynie, czy należy go nosić wyłącznie na szyi? Czy medalik albo krzyżyk przyczepiony do zwykłej bransoletki, noszony na ręku może być wyrazem braku albo mniejszego szacunku w porównaniu do noszenia go na szyi? Po prostu chciałabym go mieć zawsze przy sobie. Podkreślam również, że nie pochwalam noszenia krzyżyka jako ozdoby (np w formie kolczyka). Bardzo liczę na odpowiedź.

 Re: Jak z szacunkiem nosić medalik?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2013-08-07 18:36

W zasadzie tylko na szyi, ale są sytuacje, kiedy jest to niezręczne, np. przy dużym dekolcie, biżuterii wystylizowanej do ubioru itp. Możesz zawsze nosić w portfelu jak kartę kredytową. Tylko czy na pewno nie "podciągasz" medalika pod talizman szczęścia?

 Re: Jak z szacunkiem nosić medalik?
Autor: Asia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-08 10:57

Najlepiej na szyi, wtedy masz pewność, ze masz go zawsze przy, a raczej na sobie:) Pozostaje jeszcze kwestia tzw. "wielkich wyjść" - kiedy to my, kobiety, zmieniamy kreację i biżuterię na bardziej wyjściową. Wówczas najlepiej wspomniany medalik włożyć do torebki lub portfela, aby mieć go w dalszym ciągu przy sobie, ja przynajmniej tak robię, choć i tak twierdzę, ze krzyżyk czy medalik pasuje do każdego stroju:)

 Re: Jak z szacunkiem nosić medalik?
Autor: L. (---.tvkdiana.pl)
Data:   2013-08-08 13:53

sstaszek napisał, że różaniec, medalik "Możesz zawsze nosić w portfelu jak kartę kredytową." - mam co do tego wątpliwości. To tak jakby zapalać światło pod kocem, aby nikt nie zobaczył. Nosząc medalik i krzyżyk wysyłasz sygnał, że jesteś chrześcijaninem(nką), że zawierzyłeś(aś) się Bogu i nie wstydzisz się tego. W niektórych krajach islamskich za widoczne znaki religijne można pójść do więzienia lub nawet życie stracić, w takich przypadkach jest uzasadnione noszenie krzyżyka pod ubraniem. U nas w Polsce nie musisz na razie się konspirować.

 Re: Jak z szacunkiem nosić medalik?
Autor: kawa (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-08-08 17:18

Przez wiele lat nosiłam krzyżyk na szyi na łańcuszku, potem z medalikiem. Od pewnego czasu moja skóra zrobiła się wrażliwa i przestałam, ale zamiast noszę różaniec na palcu. Nie tylko służy do modlitwy, ale też jest znakiem dla innych, moim wyznaniem wiary.

 Re: Jak z szacunkiem nosić medalik?
Autor: orelka (---.178-40-43.t-com.sk)
Data:   2013-08-08 21:07

Krzyż, czy medalik jako znak wiary - jak najbardziej. Jako przypominajka, że Bóg czuwa - też. Ale gdy zaczęłam czuć się bezpieczniej z krzyżem na szyi - przestałam go nosić. Bo nagle okazało się, że poczucie opieki Bożej uzależniam od noszenia bądź nie kawałka metalu. A to mi osobiście podpadało pod bałwochwalstwo.
Nie zniechęcam nikogo do zrobienia tego samego. Ale warto pomyśleć DLACZEGO noszenie świętych symboli jest dla nas ważne. Jakie są prawdziwe korzenie tej "ważności".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: