logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: Joanna (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-12-16 11:19

Witam, Jestem w 5-tym miesiącu ciąży, razem z narzeczonym chcemy wziąć ślub cywilny przed urodzeniem się dzieci, a później (być może połączyć z chrztem dzieci) wziąć ślub kościelny. Czy w takim wypadku mogę iść do spowiedzi świętej, dostać rozgrzeszenie i przystąpić do komunii świętej na święta bożego narodzenia? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: Kamil (---.dabnet.pl)
Data:   2013-12-16 11:29

Joanna idź do spowiedzi i zapytaj spowiednika. Myślę, że jeśli nie mieszkacie z narzeczonym razem do ślubu kościelnego, to nie będzie problemu.
A najlepiej nie brać cywilnego przed kościelnym - po co? I tak już zgrzeszyliście. To troszkę głupkowate (przepraszam za słowo), zawracanie kijem Wisły. Dziecko to radość i taką je obdarzcie. A weźcie po prostu ślub konkordatowy i tyle.

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: u (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-16 12:04

Skoro jesteście zdecydowani na ślub, to po co czekać? Jak zapraszać Boga do swego życia, to na całego. :) Czy nie jest tak, jakby zaprosić gości na święta, i pozwolić im tylko przełożyć jedną nogę przez próg? Ja bym nie zwlekała ani chwili z tym ślubem. Szkoda życia :)
Jeśli nie mieszkacie razem i nie planujecie zamieszkać razem do ślubu kościelnego, to wydaje mi się, że nie powinno być problemu.
Ale na logikę, to trzeba by zacząć od przygotowań do ślubu kościelnego, bo ojciec powinien się troszczyć o żonę i dziecko. Ślub może być skromniutki, ale na pewno będzie piękny i niezapomniany.

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2013-12-16 13:48

nie, nie możesz - nie jest spełniony warunek postanowienia poprawy.

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: Pitro (---.opera-mini.net)
Data:   2013-12-16 13:52

A co stoi na przeszkodzie żeby pobrać sie od razu w kościele?

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: Bozena (---.centertel.pl)
Data:   2013-12-16 13:56

Jeśli mieszkasz z narzeczonym i współżyjecie, to nie możesz otrzymać rozgrzeszenia.

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: Izabella (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2013-12-16 15:17

Przestań traktowac sakramenty świete instrumentalnie, chcesz mieć kontrole nad tym co do Ciebie nie powinno należeć. JAK NIE MA SZANSY NA ROZGRZESZENIE TO DO SPOWIEDZI NIE PÓJDZIESZ? CZY CO? Najpierw chcesz sobie ułozyc rózne sprawy a sakrament małzedństwa później.
Bardzo, bardzo polecam ci bys sobie na youtube oglądneła filmiki I am second z polskimi napisami. Tam wypowiadaja sie ludzie, którzy zrozumieli, ze Jezus jest ich Panem. Oni sa drudzy.
Jak Bóg nie jest Twoim Panem to Twój katolicyzm, ślub, chrzest dzieci itp. nie pomogą Ci gdy zaatakuja Cie trudy życia.

Do spowiedzi świetej idź. A czy dostaniesz rozgrzeszenie to zdecyduje spowiednik w konfesjonale.
Ze swej strony zachęcam Cię do wzięcia slubu kościelnego i obranie sobie Jezusa Chrystusa za Pana Twojego zycia.

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-16 15:54

Do spowiedzi możesz pójść. A czy dostaniesz rozgrzeszenie to zadecyduje spowiednik.

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: xc (---.31.223.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-16 19:38

Trzeba dowiedzieć się u źródła: czyli u spowiednika.

Szczęśliwego rozwiązania!

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: gg (---.204.75.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-17 17:57

Po co chcecie brac w pośpiechu ślub cywilny? to dodatkowy wydatek i stres dla ciebie.
Mysle ze chcesz aby od strony prawnej było wszystko okej zanim urodzą się dzieci, ale przy wydawaniu aktu urodzenia dziecka w USC nie wnikają, czy jego rodzice są małżeństwem czy nie.

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-12-21 09:38

Wszystko zależy od priorytetów. Moja przyjaciółka brała ślub w kościele z dyspensą od biskupa, gdyż nie był to ślub konkordatowy. A podczas tej ceremonii ochrzciła również swoje dziecko :)
Co do ślubu cywilnego, to nie wiem, o jakich wielkich kosztach mówicie. Córka innych znajomych poszła z narzeczonym do urzędu, poprosiła dwóch pracowników tegoż urzędu, aby byli świadkami i po sprawie, bez wielkiego "halo". "gg" pisze: "przy wydawaniu aktu urodzenia dziecka w USC nie wnikają, czy jego rodzice są małżeństwem czy nie" - uwierz mi "gg", że w szpitalu można za to dostać niezłe baty - byłam, widziałam, słyszałam...
Z drugiej strony, jeśli jesteście zdecydowani na ślub kościelny, nie odkładajcie go. Wesele można zrobić np. na 1 rocznicę ślubu.
Przepraszam, że to napiszę (ale zbyt wiele w ostatnich latach naoglądałam się takich ślubów i rozwodów), ale mam nadzieję, że piękna sukienka, uroczystość, wesele i kwiaty nie przesłaniają Wam tego, co najważniejsze.
Pomyślnego rozwiązania :)

 Re: Później ślub (być może z chrztem dzieci).
Autor: magda (---.play-internet.pl)
Data:   2013-12-21 18:22

"przy wydawaniu aktu urodzenia dziecka w USC nie wnikają, czy jego rodzice są małżeństwem czy nie."
Kłamiesz czy nie wiesz gg? Jest inaczej, znam osoby, które kwestia ojcostwa zmotywowała do ślubu. Zawsze cywilny jest lepszy niż żaden. Nawet Karol Wojtyła o tym pisze w "Miłość i Odpowiedzialność".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: