logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nasi ojcowie mają problem alkoholowy.
Autor: Katarzyna (---.CNet.Gawex.PL)
Data:   2013-12-16 13:48

Witam.
Piszę do Państwa z prośbą o pomoc/wskazówkę w postępowaniu. Nie wiem, czy dobrze robię. Mam nadzieję,że znajdzie się ktoś, kto miał styczność z tym problemem.
Krótko opiszę moje położenie. Jestem z Narzeczonym już 2.5 roku. Na ten rok mamy zaplanowany ślub. Później myśleliśmy się osiedlić w okolicach obecnego miejsca zamieszkania przyszłego Małżonka. Zarówno w mojej rodzinie, jak i u Niego nasi Ojcowie mają problem z alkoholem. Problem jest taki, że gdy Tata Narzeczonego pyta Go o alkohol, albo pieniądze na niego, po dłuższym namyśle, bądź bardziej usilnym marudzeniu, dostaje je-bo przecież to mój Tata-słyszę takie tłumaczenie-wiem,że to co robię nie jest dobre, ale jeśli ja Mu nie dam, to znajdzie inny sposób. W tym miejscu muszę zaznaczyć ważny szczegół- Tata Narzeczonego nie pracuje-nie ma stałej pracy, ale czasem sobie dorabia u ludzi przy drobnych pracach. Czasem ich nie dokończy, bo jak zakosztuje % to bywa,że trzyma Go przez parę dni. Na życie-można powiedzieć,że też się nie dokłada-bardzo sporadycznie. Zazwyczaj to, co zarobi-przepije. Wszystko jest na głowie żony, która za chlebem musi wyjeżdżać za granicę co jakiś czas. Obawiam się, że jeśli zamieszkamy bliżej Teściów, ten problem/ ta sytuacja będzie się powtarzać. Narzeczony ma jeszcze kilkoro rodzeństwa-ale jakoś oni bardziej potrafią Tacie odmówić.
Jak powinnam rozmawiać z Narzeczonym? Mówiłam Mu, żeby nie dawał pieniedzy na alkohol czy też alkoholu, bo to nic nie da.
Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.
Katarzyna

 Tematy Autor  Data
 Nasi ojcowie mają problem alkoholowy. nowy Katarzyna 
  Re: Nasi ojcowie mają problem alkoholowy. nowy Esterka 
  Re: Nasi ojcowie mają problem alkoholowy. nowy Katalina 
  Re: Nasi ojcowie mają problem alkoholowy. nowy Katarzyna 
  Re: Nasi ojcowie mają problem alkoholowy. nowy Katalina 
  Re: Nasi ojcowie mają problem alkoholowy. nowy Katarzyna 
  Re: Nasi ojcowie mają problem alkoholowy. nowy Esterka 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: