logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-14 14:42

W ostatnią niedzielę, 12.01.2014 papież Franciszek ochrzcił dziewczynkę, której rodzice nie mają ślubu kościelnego, dając tym samym przykład kapłanom, że takie rozwiązanie jest możliwe. Oczywiście każdy ks. proboszcz ma prawo rozpatrywać każdą taka prośbę indywidualnie, a twój przypadek jest skomplikowany z kilku powodów. Dobrze byłoby, gdybyś wcześniej wybrała dla córki kandydatów na rodziców chrzestnych, którzy są związani z Kościołem poprzez swój sakrament chrztu świętego i wszystkie inne sakramenty, które są wymagane, zgodnie z formą życia. Jeśli kandydaci na rodziców chrzestnych obiecają, ze będą pomagać ci w katolickim wychowaniu córki, to może w pewnym stopniu zwiększyć szanse na ten sakrament.
Inny aspekt tej sprawy, to udzielanie chrztu wbrew woli ojca dziecka. Bł. Jan Paweł II, zanim został papieżem, był nieraz proszony o chrzest dzieci rodziców pochodzenia żydowskiego. Działo się to bezpośrednio po wojnie i było wiadomo, że ci rodzice nie żyją, a wychowujący te dzieci Polacy chcieli im zapewnić jak najlepszą przyszłość. Jednak przyszły papież odmawiał, pytając, co na to powiedzieliby biologiczni rodzice. Potem te dzieci dorastały i wybierały wiarę swoich żydowskich przodków. Jeśli proboszcz podziela ten pogląd, to nic na to nie poradzisz.
Dlaczego chcesz ochrzcić swoje dziecko, jednocześnie sama żyjąc w grzechu? To postępowanie wydaje mi się nielogiczne. Nie chodzi mi jedynie o to, że nie dasz córce przykładu życia wartościami katolickimi, ale że pogłębiasz swój grzech poprzez kolejne kłamstwo, jakie realizujesz w życiu.

 Tematy Autor  Data
 Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Ewa 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Anna 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Ewa 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy sstaszek 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Franciszka 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Ewa 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Helena 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Joanna 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy AsiaBB 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Bogumiła z Krakowa 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy majka 
  Re: Jakie mam szanse na chrzest dziecka? nowy Monika 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: