logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy intymne pieszczoty ciała to grzech?
Autor: R (---.czumy-net.jelonki.robbo.pl)
Data:   2014-01-27 18:04

Czy pieszczoty ciała ja jemu a on mnie dotykając miejsc intymnych to grzech? jeśli tak to dlaczego? bo przecież nie dochodzi do pożycia seksualnego.

 Re: Czy intymne pieszczoty ciała to grzech?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-01-27 18:42

Porównaj z określeniem kodeksowym (obecnie często używanym) "inne czynności seksualne", a więc też seks.

 Re: Czy intymne pieszczoty ciała to grzech?
Autor: Ada (---.docsis.tczew.net.pl)
Data:   2014-01-27 20:35

"Jeśli pytamy jak blisko grzechu można dojść z dziewczyną/chłopakiem to zadajemy niewłaściwe pytanie. Potrzebujemy przemiany serca. Musimy zacząć pytać "Jak blisko Boga mogę ją/jego zaprowadzić? Jak daleko mogę się posunąć, by doprowadzić tę dziewczynę/chłopaka do świętości i strzec jej/jego niewinności". Dopóki nie przejdziemy tej przemiany serca i woli, trudno będzie określić, gdzie postawić granice fizycznej relacji w związku. Poza tym, ilekroć kierujemy się mentalnością "jak daleko można", to gdzie zazwyczaj kończymy? Na ogół dochodzimy dokładnie do tej granicy i przesuwamy ją coraz dalej".

Polecam książkę "Jeśli naprawdę mnie kochasz". Warta polecenia. :)

 Re: Czy intymne pieszczoty ciała to grzech?
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2014-01-27 23:29

Polecam lekturę KKK, szczególnie 2350 i 2352.

Potem można rozmawiać na temat kolejnych pytań.

 Re: Czy intymne pieszczoty ciała to grzech?
Autor: Zofia (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2014-01-28 11:35

A ja zapytam Cię inaczej:
Czy jeżeli Twój chłopak (narzeczony), kiedyś może mąż, będzie dopuszczał się tych pieszczot z Twoją koleżanką, to uznasz to za zdradę?
Pewnie nie. "(...) bo przecież nie dochodzi do pożycia seksualnego".
Naprawdę?

 Re: Czy intymne pieszczoty ciała to grzech?
Autor: iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-28 20:38

Według Ciebie wzajemne pieszczoty to nie pożycie seksualne? Otwórz Biblię i przeczytaj co na ten temat mówi Pan Jezus: "Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" (Mt 5:27-28). Zobacz jak Jezus surowo ocenia samo spojrzenie pożądliwe.

 Re: Czy intymne pieszczoty ciała to grzech?
Autor: Alba (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-29 01:55

A ja sobie myślę tak...Zamiast myśleć "czy to grzech?" lepiej byłoby zapytać "czy to na pewno miłość?" Wiesz, jeden z moich spowiedników mówił, że ponieważ jesteśmy istotami cielesnymi, a nie aniołami, wszelka ludzka miłość MUSI wyrażać się także fizycznie - poprzez dotknięcie, objęcie, pocałunek... Inne są jednak WYRAZY tej fizycznej czułości między przyjaciółmi, inne - między narzeczonymi, a jeszcze inne - między małżonkami. A przecież, dopóki nie jesteście jeszcze małżeństwem, nie możesz mieć pewności, że Twoja nagość będzie tylko dla niego - a jego dla Ciebie, na wyłączność. Prawda? Dlatego myślę, że lepiej powstrzymać się od takich dotknięć aż do dnia zawarcia małżeństwa - czy to nie pięknie powiedzieć komuś - "wiesz, tych miejsc nikt jeszcze nie oglądał ani nie dotykał" - w noc poślubną? I pomyśl też, czy chciałabyś, aby Twoja córka godziła się na taką "wymianę usług" ("On mnie, a ja jemu.") z chłopakiem?

 Re: Czy intymne pieszczoty ciała to grzech?
Autor: R (---.czumy-net.jelonki.robbo.pl)
Data:   2014-01-29 17:32

Chciałam podziękować wszystkim którzy podjeli się wytłumaczyć mi czemu to jest grzech a w szczególności Zofii i Alba te dwa jakoś bardziej do mnie przemówiły niż pozostałe- serdeczne dzięki raz jeszcze

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: