logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ostatnio przejmuję się prawie wszystkim.
Autor: Piotr (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-06 21:22

Witam. Ostatnio przejmuję się prawie wszystkim. Staram się nie popełniać grzechów, bo poporstu sie boje. Nie wiem sam czego. Jest to dla mnie niewytłumaczalne. Gdy zrobię cos niedokładnie mam jakieś dziwne myśli, że coś się stanie. Nie wiem dokładnie co. Poprostu tak mam. Często gdy (według mnie) popełnie jakis grzech to sie tym przejmuję i rozmyślam nad tym.

 Re: Ostatnio przejmuję się prawie wszystkim.
Autor: Róża (---.181.208.150.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-02-08 10:09

Witaj Piotrze,

To dobrze, że starasz się nie popełniać grzechów. Ale nie skupiaj swojej energii życiowej na myśleniu o tym, żeby nie popełnić grzechu. Zastanów się raczej, co dobrego możesz dzisiaj zrobić. Gdy masz świadomość, że zrobiłeś coś niedokładnie, to pomyśl sobie, że następnym razem postarasz się zrobić to dokładniej. Prawda o człowieku jest taka, że jest niedoskonały, grzeszny i słaby. I Bóg o tym wie. Rób, co w Twojej mocy, żeby czynić dobro i proś Boga, żeby Cię chronił przed złem. Gdy popełnisz grzech, rozmyślasz nad nim i się nim przejmujesz, to zastanów się nad tokiem swojego myślenia. Myślisz: popełniłem grzech, jestem beznadziejny, zasługuję na karę. Czy myślisz: popełniłem grzech, żałuję za niego, postaram się naprawić popełnione zło. Pierwszy sposób myślenia nie jest zdrowy. Jeśli tak właśnie myślisz, to zmień to. A jeśli nie uda Ci sie tego zrobić samodzielnie, poszukaj pomocy specjalisty.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: