logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam drogi do Boga.
Autor: S. (---.stansat.pl)
Data:   2014-02-06 22:09

Jestem katoliczką przed bierzmowaniem. Od kiedy zmienił się Pan nauczający religii w mojej szkole, czuje że oddalam się od Boga nie umiem sobie poradzić z grzechem nie mam się do kogo zwrócić. Spowiedź trwa 2 minuty, ksiądz sam powiedział, że na więcej nie ma czasu, za każdym razem mówi to samo i daje taką sama litanie czuje wtedy taki żal, tak bardzo czekam na słowa które zwrócą moje życia na nowy tor. Na religii w żaden sposób nie pogłębiam swojej relacji z Bogiem bo uczymy się o każdej innej religii tylko nie o chrześcijaństwie. Nie mam bodźca, którym wcześniej był mój wspaniały katecheta. Szukam swojej drogi, wiem i chcę iść przez życie z Bogiem chce być blisko Niego ale nie wiem jak... Czasem myślę, że po prostu nie potrafie. Nie mogę zmienić parafii bo do pobliskich nie mam dojazdu a do innych mam godzinę drogi a lubię czasem pójść się pomodlić w tygodniu.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: elaw (178.218.236.---)
Data:   2014-02-07 17:53

Poproś Go o dar modlitwy, a Sam cię pokieruje. Nawet nie będziesz wiedziała kiedy.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: wyszywaczek (---.net.pulawy.pl)
Data:   2014-02-07 19:32

Do Boga czy do katechety tej drogi szukasz? Tak tylko pytam.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: Ada (---.docsis.tczew.net.pl)
Data:   2014-02-07 23:09

To nie zmiana katechety jest powodem Twojego oddalenia od Pana. To przecież od nas samych zależy jak nasza relacja z Nim wygląda. Jeśli coś jest nie tak i oddalamy się od Pana, to nie ma sensu mówić, że tak się stało, bo zmieniono nauczyciela, ale warto wejść w głąb siebie, przeanalizować wszystko i zobaczyć co rzeczywiście spowodowało, że się od Niego oddaliłaś.
Jeśli potrzebujesz dłuższej spowiedzi czy też rozmowy z księdzem, poszukaj innego. Takiego, który będzie miał na to czas :) To żaden problem. Na pewno taki się znajdzie :)
Jeśli nie wiesz jak, może pomyśl o dołączeniu do jakiejś wspólnoty? W takiej zawsze łatwiej, bo wzajemnie się wspieramy i motywujemy :)

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: Maggy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-02-08 19:40

Wejdź sobie na stronę księdza Wojciecha Węgrzyniaka www.wegrzyniak.com i przeglądnij jego kazania i konferencje. Może coś tam znajdziesz dla siebie. Rzuca tam co tydzień kazania "niedzielne". Warto go posłuchać i przeczytać.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: Paweł (---.e-wro.net.pl)
Data:   2014-02-08 21:37

Dowiedz się czy przy parafii działa jakaś wspólnota młodzieżowa, lub przynajmniej jakaś schola gdzie można się zaangażować.

To, że ksiądz w konfesjonale nie ma czasu, jest zrozumiałe, jak masz potrzebę porozmawiania z nim, to zadzwoń na plebanię i umów się z nim wtedy, kiedy będzie miał czas, myślę, że będzie bardziej skłonny do rozmowy. A jak nie to spróbuj z innym.

Ewentualnie możesz skorzystać z telefonu na stronie http://www.pogotowieduchowe.pl/ . Polskie dyżury mają aktualnie we wszystkie dni z wyjątkiem soboty.

Ciężko mi powiedzieć czy to jest twój problem, ale uważaj na pułapkę wiary tylko emocjonalnej. To, że emocje są, może, ale nie musi świadczyć, że jesteś blisko Boga. Analogicznie brak emocji w wierze nie musi świadczyć o tym, że jesteś daleko Boga. Bo przyczyną takiego stanu może być zarówno grzech czy brak modlitwy, jak i próba od Boga lub "ćwiczenia praktyczne" z wytrwałości. Ważne jest, żeby trwać przy Nim na modlitwie, trzymać się sakramentów i pracować nad sobą, bo wtedy jesteś blisko Niego. Nawet jak Ci nie wychodzi, to pamiętaj, że w życiu duchowym przegrywasz w momencie, w którym się poddajesz. Możesz także modlić się o to, abyś doświadczyła Jego Miłości, często wysłuchuje tej prośby, najczęściej wtedy, jak oddasz Jezusowi swoje życie, czyli aktem woli postanowisz, że jesteś gotowa zmienić w swoim życiu cokolwiek tylko zechce. Ale brak takiego doświadczenia jeszcze o niczym nie świadczy.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: wiktor (---.169.226.178.um.krosno.pl)
Data:   2014-02-09 01:33

Czasem jest tak, że czekamy na jakieś super, hiper mocne słowa, które nas przenikną i zmienią. Bóg tak działa czasem, ale nie zawsze. Dobrze jest poszukać Boga w tym co mamy. Przeważnie jest tak, że tylko błądzimy i szukamy czegoś co mamy pod nosem. Kiedyś czytałem świadectwo gościa, który czuł wewnętrzną potrzebę nawrócenia, tak wielką, że pojechał z północy Polski na Jasną Górę. Zrobił rachunek sumienia, stanął do spowiedzi, a spowiednik go wysłuchał i powiedział mu 3 zdania, a jednym z nich było to: Pamiętaj, że Pan Bóg w Twoim życiu zawsze musi być na pierwszym miejscu. I co, zawiedziony wrócił do domu, nie było w tym nic nadzwyczajnego. Minęło sporo czasu zanim to zdanie w jego sercu zakiełkowało i wzrosło. Zawsze na forum mówią, że warto jest mieć swojego spowiednika, jak nie w parafii, to poza nią, czasem warto się przejechać te kilkanaście km. Polecam Dziennik Św. Faustyny, znajdziesz tam bardzo dużo o spowiedzi, spowiednikach i wątpliwościach.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: Barbara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-09 12:10

Witaj
Swoją wiarę w Boga możesz pogłębiać w bardzo różny sposób. Warto zacząć od codziennej regularnej modlitwy, czytania dobrych wartościowych książek, czasopism religijnych. Oczywiście uczestnictwo we Mszy św., przystępowanie do Sakramentów św. Dobrze jest rozmawiać z ludźmi, którzy żyją życiem wiary. Jeśli masz dostęp do internetu to pomocą mogą być dla Ciebie dobre strony, z których możesz czerpać wiele dobrego, np. www.katolik.pl, www.deon.pl, www.wiara.pl, www.dobremedia.org (telewizja internetowa), www.mimj.pl. Na stronach tych nie tylko możesz przeczytać różne rzeczy, ale również prosić o modlitwę, wziąć udział w rozmowie,spytać o nurtujące Cię pytania, jak również uczestniczyć na żywo podczas transmisji w nabożeństwach.
Niech Duch Święty obdarza Cię potrzebnymi darami. Wszystkiego dobrego. Z Bogiem

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: Barbara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-09 20:57

W internecie są dostępne do odsłuchania bardzo ciekawe rozważania, pobudzające duchowość, zachwycające Panem Bogiem i podprowadzające do Niego. Można je znaleźć pod hasłem: "homilie ojca Jacka". Mnie i mężowi bardzo pomogły w duchowym rozwoju. Polecam także lekturę książki "Niewygodne Ewangelie" autorstwa Alessandro Pronzato.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: Gosia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-02-10 14:41

Kochana S. Ty szukasz drogi do Boga, a On cały czas przy Tobie jest... I czeka. Nieskończenie cierpliwy, nieskończenie kochający, nieskończenie troskliwy i czuły... Czeka, aż odkryjesz Go w cichej rozmowie, aż podziękujesz Mu za piękną pogodę, albo uśmiech obcej osoby na ulicy... Bóg JEST przy Tobie "aż do skończenia świata". Niezależnie od tego, czy lekcje religii Ci się podobają, czy nie, czy katecheta Ci odpowiada, czy nie, czy ksiądz spowiada długo, czy krótko, ON jest przy Tobie. Podziękuj Mu za Jego świetlistą Obecność, ogrzej się w cieple Jego spojrzenia, opowiedz Mu o dzisiejszym dniu w szkole, odkryj Go w rzeczach małych, w codziennych sprawach, a On sam poprowadzi Cię swoją ścieżką... Z Panem Bogiem.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: Asia (---.rz.izeto.pl)
Data:   2014-02-11 10:32

W internecie jest wiele dobrych kazań, konferencji. Warto poszukać coś dla siebie, tego co nas zbliży do Boga. Ja polecam dominikanów - o. Szustaka i o. Pałysa.

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: Anna 23 (---.wroclaw.mm.pl)
Data:   2014-02-12 18:52

By być blisko Boga, najlepiej zrobić tak:

> Oddać swoje życie, całego siebie i swoją wolną wolę Bogu poprzez Jezusa (najlepiej przed obrazem "Jezu Ufam Tobie".).

> Pytać się Boga jaka Jest Jego Wola... i prosić byś wiedziała co masz robić w każdej sekundzie swojego życia.(by spełniac Jego wolę).


> Rozmawiać z Nim. Normalnie tak jak z dobrym przyjacielem rozmawiasz.
Bo lepszego Przyjaciela/Ojca nie ma.

Powiedz Bogu dokładnie tak jak tu napisałaś. Powiedź co czujesz czego się boisz.
Rozmawiaj. Rozmowa jest ważna. I czytaj Biblię. :)

Bóg Ci wskaże drogę :)

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-16 17:04

Polecam Ci "Miłujcie się" (najlepiej zaprenumerować, roczna prenumerata to grosze):
http://milujciesie.org.pl/pg/pl/prenumerata/prenumerata.html
Oglądaj Tv TRWAM (jest już dostępna wśród programów cyfrowych, jak jeszcze nie masz, to trzeba zresetować telewizor ("programowanie automatyczne").
Godny poparcia jest pomysł przyłączenia się do wspólnoty młodzieżowej w Kościele.
Co do tego, że "uczymy się o każdej innej religii tylko nie o chrześcijaństwie" - radziłabym Ci porozmawiać o tym z rodzicami. Powinni wyjaśnić to z katechetą.
Pozdrowienia i wszystkiego dobrego :)

 Re: Szukam drogi do Boga.
Autor: moni (---.opera-mini.net)
Data:   2014-05-17 11:57

wiem o czym piszesz rowniez szukam drogi i rowniez mam wiele watpliwosci, prosze porozmawiaj z Bogiem tak o serca opowiedz mu o swoich watpliwosciach bez sciemy, jestem pewna ze szybko twoje watpliwosci mina

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: