logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy wypełnilam pokutę?
Autor: Magda (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2014-02-08 13:11

Witam.
Przy ostatniej spowiedzi za pokutę otrzymałam spełnić dwa dobre uczynki i przestrzegać przykazań miłości. Dodał że przykazania te nakazują przestrzegać Dekalogu. Ale każdy grzech jest złamaniem tych przykazań mimo starań grzechy nawet lekkie kalają mą duszę. Nie wypełniłam więc pokuty przynajmniej tak to rozumiem czy może się mylę?

 Re: Czy wypełnilam pokutę?
Autor: Jakub (---.lublin.mm.pl)
Data:   2014-02-09 15:44

Myśląc w ten sposób pokutą byłoby zupełne niegrzeszenie, a to jest niestety niemożliwe przy naszej ludzkiej słabości. Przy następnej spowiedzi możesz nawiązać do tego w konfesjonale, ale myślę, że kapłanowi chodziło o zaakcentowanie starania o poprawę (co zresztą jest warunkiem dobrej spowiedzi) i wypełnianie uczynków miłosierdzia. Jeżeli masz szczere pragnienie niegrzeszenia i wypełniasz dobre uczynki zgodnie z pokutą, to bądź spokojna, wypełniasz pokutę. Oczywiście wypełnianie przykazań miłości jest fundamentalną zasadą chrześcijaństwa więc ta pokuta nie jest pokutą w ścisłym tego słowa znaczeniu (tak jak np. odmówienie jakiejś modlitwy), ale wskazówką nie tylko do następnej spowiedzi, ale na całe życie.

 Re: Czy wypełnilam pokutę?
Autor: Magda (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2014-02-09 21:36

Rozumiem, powiedziałam dziś o tym kapłanowi na spowiedzi. Miał on podobne zdanie do twojego:) Bóg zapłać:)

 Re: Czy wypełnilam pokutę?
Autor: Beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-12 14:04

Koniecznie posłuchaj:
Jak przebłagać Boga za grzechy?
http://parafiaswietejrodziny.wrzuta.pl/audio/88ubekCrQu2/jak_przeblagac_boga_za_grzechy_-_przed_nabozenstwem_przeblagania_-_ks._dominik_chmielewski_-_rekolekcje_dzien_iii

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: