logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: Wiesława (---.serv-net.pl)
Data:   2014-02-10 12:56

Czy to będzie coś niestosownego jeśli będę odmawiała nowennę pompejańską np. w chwili wolnej w pracy przy komputerze (w internecie też znajdę modlitwy, które się odmawia w tej nowennie)? W domu nie miałabym tyle czasu. Co o tym sądzicie?

 Re: Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: A (217.173.202.---)
Data:   2014-02-10 20:15

Myślę, że miejsce nie jest tak bardzo istotne, jak skupienie. Czy w pracy będziesz mogła się w pełni skupić na modlitwie przed odpowiedni czas? Nie wiem, jaki charakter ma Twoja praca i jak długie są te wolne chwile.
Myślę, że nieważne, gdzie będziesz odmawiała nowennę, jeśli będziesz przez cały czas odmawiania skupiona na modlitwie i tylko na niej. Miejsce powinno Ci to umożliwić.

 Re: Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-02-10 20:38

Trochę to niepoważne i "przenowocześnione". To ile godzin na dobę pracujesz? Jak nie masz czasu na "godną modlitwę", to nie bierz obowiązków modlitewnych ponad swoje możliwości. Odmawianie NP nie jest obowiązkiem i chyba dość rzadką modlitwą (np. w porównaniu z różańcem).

 Re: Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2014-02-11 00:02

Jest taki czas w życiu, że trzeba modlić się nieustannie, bo człowiek zwariuje. I wtedy tak - jak najbardziej.

W pozostałych przypadkach trzeba się zastanowić, czy się tę modlitwę odmawia, by dobrze wykorzystać czas przerwy, czy by nie zawracać sobie głowy modlitwą w wolnym czasie, czy może ma się wrażenie, że modlitwa to odklepywanie kolejnych "zdrowasiek" a nie nawiązywanie relacji z Panem Bogiem.

Nawiązywanie relacji z Bogiem to nie jest kwestia miejsca, tylko świadomości tego, z Kim się właśnie rozmawia.

 Re: Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: AsiaBB (37.30.31.---)
Data:   2014-02-11 12:29

Myślę, że nie będzie w tym nic złego, jeśli tylko modlitwą nie zawalisz tej pracy, ani nie będziesz modlić się, myśląc jednocześnie o tym, czy zrobiłaś zestawienie dla szefa. To jest zrozumiałe, że nie każdy ma możliwość wygospodarować codziennie godzinę na modlitwę przez ponad dwa miesiące, bo każdy ma jakieś obowiązki i każdy lubi inaczej rozmawiać z Bogiem poprzez modlitwę. Mnie najlepiej odmawia się na przykład tę nowennę podczas spacerów z psem. I nikomu nic do tego. Jeden lubi podczas spaceru, drugi w czasie przerwy w pracy, inny klęka wieczorem obok łózka. Ale wszyscy się modlą.

 Re: Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: Barbara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-11 12:58

Ja Cię zachęcam do tej modlitwy. Sama 2x w całości ją odmawiałam i wiem, że Bóg czyni wielkie rzeczy, jeśli z wiarą się Mu je powierza. Najczęściej odmawiałam ją w drodze do pracy: idąc pieszo, w autobusie, tramwaju.
Często przy niej przysypiałam. Ta Nowenna jest bardzo wymagająca, ale jeśli masz bardzo ważną intencję, to pomimo braku czasu zachęcam Cię do niej. Bóg patrzy na serce i wierność. Przyznaję, że czasem nie mogłam się na
modlitwie skupić, ale zauważyłam wielkie owoce jej odmawiania. Zanim zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską często nawet jednego Różańca dziennie nie odmawiałam. Ta Nowenna na nowo rozbudziła we mnie nabożeństwo Różańca
św. Nie zrażaj się zmęczeniem, czy innymi trudnościami. Naprawdę warto podjąć tę modlitwę. Mówię to z własnego doświadczenia.
Jeszcze jedno: Pan Bóg zawsze wysłuchuje naszych próśb. Czasem jednak inaczej niż my byśmy się spodziewali. Ale wiem, że w taki czy inny sposób odpowiada na nasze prośby.
Życzę Ci byś już pierwszego dnia odczuła, że miła jest Bogu Twoja modlitwa.

PS. Często jest tak, że ktoś zaczyna NP nie mając czasu i nagle odkrywa, że ma go bardzo wiele i na wszystko. Życzę wielu łask Bożych.

 Re: Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: Wiesława (---.serv-net.pl)
Data:   2014-02-11 18:18

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Szczególnie cenna jest dla mnie wypowiedź Barbary - dziękuję za dobre słowo i zachętę.

 Re: Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: Monika (---.2.pxs.pl)
Data:   2014-02-12 11:45

Jedną część odmawiałam w autobusie do pracy, jedną w autobusie z pracy, a jedną to różnie (w domu, w kościele).
Odmawiałam ją dwa razy. Był to ogromny wysiłek, ale owoce jeszcze większe :-)

 Re: Brak czasu na odmawianie NP w domu.
Autor: Agnieszka (---.net.pulawy.pl)
Data:   2014-02-13 15:37

Myślę, że należy dążyć, by nieustannie się modlić, żyć modlitwą.
'Nieustannie się módlcie' (1 Tes 5,17)
Oczywiście ważne, by znajdować czas na modlitwę gdzieś we własnym kącie, w całkowitej ciszy. Jednak modlitwa nie może być czymś całkiem oderwanym od życia, jakąś sprzecznością, która się kłóci z codziennością. Modlitwa ma być główną częścią naszego życia. Nawet poprzez wykonywanie codziennych obowiązków powinniśmy się modlić. Dlatego też zachęcam, by nawet w chwili wolnej od pracy spróbować na ten moment bardziej się skupić, odmówić chociażby jedną tajemnicę. Pewnie wiele czynników może nas rozpraszać, ale należy to oddać Marce Bożej, aby Ona pomogła nam przezwyciężać te przeciwności. Nasza modlitwa jest doskonała już przez to, że chcemy się modlić. Jezus wiele razy mówił też św. Faustynie Kowalskiej, że we wszystkim dużo bardziej liczą się starania niż efekt końcowy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: