logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co oznacza nie kontaktować się z człowiekiem?
Autor: Alicja (---.hsd1.ma.comcast.net)
Data:   2014-02-10 14:58

Nie wiem czy powinnam o to tutaj zapytac. Nie chce poddawac w watpliwosc ksiedza wskazowek udzielonym mi przy Spowiedzi Swietej. Byc moze mam troche watpliwosci co do tego jak przedstawilam sprawe. Chce jednak dostosowac sie do prosby ksiedza. Prosil abym przez miesiac nie kontaktowala sie z moim znajomym. Prosil abym obiecala ze tego nie zrobie. Nie zapytalam tylko czy to oznacza ze mam zupelnie nie odpowiadac na jego telefony i emaila czy nie pisac do niego? Nie zapytalam do konca a mysle ze to jest istone. Co oznacza nie kontaktowac sie z czlowiekiem?

 Re: Co oznacza nie kontaktować się z człowiekiem?
Autor: Hanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-10 17:04

Nie kontaktować się tzn. wg mnie nie spotykać się ani nie wchodzić w komunikacje pisemną lub ustną. Nie rozmawiasz, nie piszesz, nie spotykasz się. Nie piszesz i nie rozmawiasz, bez względu na to, kto inicjuje kontakt.
Czyli ani pierwsza nie zaczynasz, ani nie podejmujesz rozmowy pisemnej lub ustnej. Odpowiadając w jakikolwiek sposób, wchodzisz przecież w kontakt.
A tego nie masz czynić.
.

 Re: Co oznacza nie kontaktować się z człowiekiem?
Autor: xc (---.205.209.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-02-10 17:22

Nie wiemy o co konkretnie chodzi. Kim jest ten człowiek i jakie relacje ma z Panią. Zakładam, że ksiądz wie o czym mówi, działa w dobrej wierze i na Pani korzyść.
"Nie kontaktować się" to znaczy tyle, co znaczy. Kontakt z kimś mamy albo bezpośredni (twarzą w twarz) albo pośredni (za pomocą pośrednika albo za pomocą jakiegoś mediom: telefon, internet, poczta).
Kontaktować się to znaczy tyle co przekazywać komuś informacje i/lub od kogoś informacje otrzymywać.

Przekaz informacji może być werbalny, niewerbalny, świadomy, podświadomy i tak dalej.

Innymi słowy: trzeba trzymać się od tego człowieka z daleka i nie mieć z nim żadnej relacji.

 Re: Co oznacza nie kontaktować się z człowiekiem?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-02-10 20:31

To tak jak w nie tak dawnych czasach, kiedy nie było telefonów komórkowych i internetu, a w większości wsi telefon był tylko u sołtysa, a Ty wyjechałaś na miesiąc do cioci na wieś (nie sołecką), gdzie do PKS-u jeżdżącego raz dziennie masz 10 km. Oczywiście do kościoła masz 4 km (jak pójdziesz na skróty). Nie masz praktycznie żadnych kontaktów zewnętrznych, a dużo czasu na myślenie o sobie, Bogu itp.

 Re: Co oznacza nie kontaktować się z człowiekiem?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-13 10:54

"Prosil abym obiecala ze tego nie zrobie" - A ty obiecałaś? Zawsze warto wyjaśniać wątpliwości i zadawać pytania spowiednikowi, nawet gdyby jemu nie wiem jak bardzo się śpieszyło. Spowiednik nie zostawiłby cię bez odpowiedzi. Myślę, że szukasz furtki, jak obejść tę obietnicę. Przecież słownik języka polskiego wyjaśnia:
"skontaktować się «nawiązać kontakt z kimś»": http://sjp.pwn.pl/slownik/2521254/skontaktowa%C4%87_si%C4%99

 Re: Co oznacza nie kontaktować się z człowiekiem?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-13 18:56

Nie wiem o kogo chodzi, ale gdyby o tego męża-niemęża, to propozycja księdza jest bardzo mądra. Tyle, że przecież teraz on się nie odzywa, to akurat żadnego problemu nie masz. Boisz się, że akurat napisze i stracisz jedyną szansę?
To sami Ci radziliśmy. Przestań czekać na niego, przestań uważać, że coś was łączy. Oprócz załatwiania rozwodu w przyszłości, oczywiście, najszybciej jak się tylko da.
Rozumiem, że Ty go darzysz uczuciem, ale on - jeśli nawet kiedyś było inaczej - nic do Ciebie nie czuje. NIC. Rozumiesz? Musisz zacząć żyć swoim życiem. Bez oczekiwań, nadziei i rozpaczliwego analizowania każdego jego słowa. Podałaś nam tyle dowodów na ten brak miłości, a sama nie umiesz w to uwierzyć.
Żadnego kontaktu. Jego w Twoim życiu nie ma. Nie ma, rozumiesz? Masz miesiąc na przemyślenie tego. Niech on też ma czas na przemyślenie. Gdyby w ogóle zechciał w tym czasie napisać. Nie jesteś na każde jego wezwanie.

Oczywiście, może chodziło o zupełnie kogoś innego, ale to nie znaczy, że napisałam to niepotrzebnie. Najwyżej dotyczy innego Twojego problemu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: