logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: Emgie (---.business.static.vectranet.pl)
Data:   2014-03-18 16:24

witam
muszę Wam przyznać drodzy forumowicze, że Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem, który stworzył.
Jak stworzył atomy i skleił je, by powstały różne rzeczy... niesamowite...

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-03-18 17:24

Atomy i nie tylko... Jednym słowem zdaję sobie sprawę ostatnio, że uczestniczę w cudzie każdego dnia. No i jestem cudem, jak każdy. Co kiedyś było dla mnie oczywistością. A teraz cud. I Bóg Autor tego wszystkiego.

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: xc (---.204.56.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-03-18 19:58

Cieszę się niezmiernie, że ktoś w tym miejscu wyraził zachwyt nad dziełem Boskim jakim jest świat. Nie strach przed Szatanem, nie obawę o swoje opętanie, nie lęk przed grzechem ale po prostu zachwyt.
Zachwyt, który także jest moim udziałem. Jestem za!!!

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: matka44 (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-03-18 20:49

Zazdroszcze Ci takich przemyśleń. Chciałabym mieć za sobę najgorsze mysli a wejść na droge takiej prostej egzystencji, w której mogę sobie pozwolić kontemplować ciepłe słońce, soczystą zieleń, błękit nieba.....
pozdrawiam M.G. :)

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: Kalka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-03-19 10:09

Popatrzcie nawet na nasze organizmy - działa tam mnóstwo niezliczonych cząsteczek (hormony, neuroprzekaźniki, receptory, przeróżne cząsteczki, mediatory) i każda pełni jakąś funkcje i wszystko współdziała ze sobą w sposób bardzo skomplikowany.

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: Gosia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-03-19 10:42

Bóg jest zachwycający. W każdej, najmniejszej drobinie, którą stworzył... Dzięki Ci, Panie.

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: Emgie (---.business.static.vectranet.pl)
Data:   2014-03-19 12:01

Zauważcie, że działa przez nas (nic bez Niego nie możemy zrobić, przecież talenty i przez to wszelką działalność mamy od Niego) i przez tworzymy rzeczy niesamowite, budynki, ogrody, komputery, muzyka.. wszystko na co spojrzymy, to wytwór Boga działalności przez nas..niesamowite... tak.. dzięki Ci Panie za to wszystko..
tylko szkoda że taki niegodny jestem naszego Pana.
a szatan chce nam odebrać radość dostrzegania tego wszystkiego wpędzając nas w lęk, niepokoje, zamęt, depresje...

Gdyby atom zwiększono do wielkości stadionu piłkarskiego np. naszego stadionu narodowego, to elektrony wielkości ziarenek maku krążyły po trybunach a jądro atomu byłoby na środku boiska i miało by wielkość piłki. A pomiędzy pustka.
I dlatego też jak z kosmosu leci cząstka neutrino, to potrafi ona w ułamka sekundy przelecieć przez całą ziemię nie napotykając na żadną przeszkodę, bo własnie przelatuje przez te pustki. A przelatuje ich 60 mld przez 1cm kwadratowy Ziemi w ciągu 1 sekundy.
Ile jeszcze rzeczy skrywa przed przed nami Pan Bóg :)

Do matka44
Nie zawsze jest tak różowo. Czasami przepełnia mnie lęk i wszystko staje się szare. Wtedy widzę jak szatan potrafi lękiem zniszczyć w nas bożą radość. Jednak Bóg jest silniejszy i gdy lęk, przygnębienie mijają chciałoby się wykrzyczeć...Boże, jakie to wszystko wspaniałe.. Gdzieś przeczytałem, że gdy dopada nas depresja to przywitajmy ją uśmiechem i radością, a wtedy się przestraszy i ucieknie.

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: streetcleaner (---.mf.gov.pl)
Data:   2014-03-19 13:05

ale prawdziwa jazda zaczyna się w momencie gdy próbujemy zgłębić teorię kwantową - wtedy stwierdzenie Gosi nabiera pełnego sensu ;P

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: 38 na karku (83.22.94.---)
Data:   2014-03-19 21:19

Zauważyłam piękno Bożego świata w najtrudniejszych momentach mojego życia.
Teraz mój Tata choruje na raka, i codziennie jeździmy na radioterapię. Kiedy wychodzimy ze szpitala zachwycamy się pięknem świata, chyba jak nigdy wcześniej :) Po prostu cieszymy się każdą chwilą, każdym dobrem, które nas spotyka, nawet takim, które trudno zauważyć, jak np. malutki fiołek w naszym ogródku. :)

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-03-19 22:16

Wobec tego mówił przeze mnie Duch Święty, bo ja o kwantowej teorii bladego pojęcia nie mam :))

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: Dorota (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-03-20 08:24

Czasem w pędzie codzienności również mam takie chwile, gdy dostrzegam "cuda świata". Mówię w tedy w duchu: Boże jaki piękny świat stworzyłeś, jaka szkoda, że tak rzadko to dostrzegam. Słoneczny poranek, śpiewające ptaki, zazieleniony trawnik, pąki na krzewie bzu, moje synka pędzącego do mnie z buziakiem, męża, który zamiast słów wykonuje jaką pracę by sprawić mi radość, zasłyszane przypadkowo słowa, które tak bardzo pasują do jakiegoś gryzącego mnie problemu... etc. Dziękujmy Panu, bo ten świat zarówno w wymiarze fizycznym jak i duchowym jest nieskończonym cudem. I prośmy o wybaczenie, że w tym trudzie codzienności nie dostrzegamy tego.

 Re: Pan Bóg coraz bardziej mnie zadziwia światem.
Autor: matka44 (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-03-21 22:21

z tym usmiechem różnie,
ale niech UCIEKA !!! :)) ta deprecha

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: