logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 7-latka zainteresowana pisaniem ikon.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-04-28 20:17

Okazało się, że pewna dobrze mi znana dziewczynka
świetnie rysuje w wieku 7 lat. Talent bardzo szybka rozwija się. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Dziewczynka jest zainteresowana pisaniem ikon i dopytywała mnie o to, ale ja wiem bardzo mało na ten temat, tzn. czytałam, że pisanie ikon ma wymiar duchowy, i trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym. Chciałabym jej kupić jakąś książkę na ten temat i jej podarować, ale nie wiem czy to ma sens. Podobno dziewczynka świetnie radzi sobie na religii i ogólnie jest bardzo rozgarnięta. Taka mała dorosła. Czy może ktoś z Was mógłby mi zasugerować, co uczynić w takiej sytuacji? Czy
jest taka książka, która byłaby odpowiednia dla dziecka?

 Re: 7-latka zainteresowana pisaniem ikon.
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-04-28 20:58

Jest książka - być może jeszcze gdzieś dostępna (kupiłam ją 2 lata temu w księgarni Wetbild):
Techniki malowania ikon- Guillem Ramos-Poqui

w tej książce wszystko wyłożone jest dość łopatologicznie, choć bedzie wymagało pomocy dorosłych. Proponowane w ksiązce techniki różnią się nieco od tych, które poznałam na kursie. ponadto mowa jest tam o malowaniu temperą jajową, co jest dość trudne. Na początek lepiej zacząć od farb akrylowych.
Proponowałabym jednak najlepiej skontaktować się z kimś piszącym ikony: w bardzo wielu miastach organizowane są kursy pisania ikon, także zajmują się tym siostry klauzurowe (choć nie tylko one) - karmelitanki, dominikanki i inne. Można poprosić siostrę o radę i pomoc.

 Re: 7-latka zainteresowana pisaniem ikon.
Autor: Paweł (---.plk.prest.pl)
Data:   2014-04-28 22:13

W dniach 7-14.VII 2014 w okolicach Bolesławca odbędzie się zjazd młodzieży "Młyn-Fest", będą tam m.in. warsztaty pisania ikon. Informacje kontaktowe są na stronie
www.osla-domchleba.pl/?artykul=kontakt
Koszt tygodniowego uczestnictwa z częściowym wyżywieniem to 70 zł.
Zapraszamy do przyjazdu.

 Re: 7-latka zainteresowana pisaniem ikon.
Autor: gwiazdeczka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-04-29 05:36

Może byłaby możliwość gdyby ktoś z dorosłych pojechał z dziewczynką na kurs pisania ikon (trzeba zapytać organizatorów) 4-13 lipca 2014 Dom Rekolekcyjny Karmelitów Bosych Wadowice
www.karmelwadowice.pl/articles.php?article_id=1

 Re: 7-latka zainteresowana pisaniem ikon.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-04-29 12:10

Strona o. Jacka Wróbla SJ:
www.ikonnik.jezuici.pl
sugeruję kontakt z o. Wróblem i postawienie mu tych pytań.

 Re: 7-latka zainteresowana pisaniem ikon.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-04-30 04:45

Dziękuję za podpowiedzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: