logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wszystkie czułe gesty są dla niego grzechem.
Autor: Ola (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2014-04-30 16:40

Mam bardzo pobożnego chłopaka, codziennie chodzi do kościoła, należy do różnych grup parafialnych, ogólnie bardzo angażuje się w życie kościoła. Mnie osobiście bardzo cieszy to jego zaangażowanie jednak jest jeden problem. On nigdy mnie nie pocałuje nawet w policzek, nie przytuli, nawet nie potrzyma za rękę bo to dla niego grzech. Kiedy to ja inicjuję widzę a jego strony niechęć, szybko się odsuwa. Mi taka sytuacja coraz mniej zaczyna odpowiadać, czuję się jakbym się spotykała z kolegą, a nie z chłopakiem. Jak mu wytłumaczyć, że okazywanie sobie czułości nie jest grzechem?

 Re: Wszystkie czułe gesty są dla niego grzechem.
Autor: Marta (---.40.82.189.threembb.co.uk)
Data:   2014-05-05 16:48

Może na początek ustalmy, czy aby na pewno jesteś jego dziewczyną? Skąd to wiesz? Bo może on Cię uważa tylko za koleżankę, a że spotyka się z Tobą często, to tak jakoś wyszło.
Jak mu wytłumaczyć. Normalnie porozmawiać, próbowałaś już? Po prostu powiedzieć: chciałabym z Tobą chodzić za rękę, albo chciałabym Cię pocałować, dlaczego tego unikasz? Jeśli Ci powie jasno, że samo chodzenie za rękę to grzech, to tłumacz, że nie. Może podsuń "Miłujcie się", tam jest o czystej miłości i nie uważają pocałunków za grzech. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to bym rozważyła zakończenie związku, bo obawiam się, że on nie jest całkiem normalny. No chyba, że ma 15 lat, to jeszcze można różne dziwactwa robić.

 Re: Wszystkie czułe gesty są dla niego grzechem.
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2014-05-06 08:19

Powinniście o tym ze sobą porozmawiać i wyjaśnić wszystko. Na przykład to, czy rzeczywiście traktuje cię jak dziewczynę, czy chce z tobą być, czy odczytuje w sobie powołanie do małżeństwa. Bo być może rozważa jeszcze drogę kapłańską? A może ma problemy z czystością i unika pokus, bo nie potrafi okazać uczucia do ciebie w postaci czystej czułości? Może w jego rodzinnym domu były problemy z okazywaniem uczuć? Nie wiem, czy tak jest, ale o tym trzeba rozmawiać. Trudno jest ci poradzić, bo zbyt mało wiadomo na wasz temat. Powinnaś wiedzieć, na czym stoisz, ale z drugiej strony czasem dorastanie do małżeństwa to droga skomplikowana, trudna, nie wolno drugiego człowieka osaczać, czasem trzeba sobie zrobić przerwę w spotkaniach, dać czas. Myślę, że potrzeba tu delikatności, wyczucia i spokojnego podejścia do tematu.

 Re: Wszystkie czułe gesty są dla niego grzechem.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-05-06 10:36

Trzeba po prostu porozmawiać. Powiedzieć co Pani czuje i poprosić go o jego zdanie.
I obserwować go uważnie, bo nie zawsze wszystko można wyrazić słowami.

 Re: Wszystkie czułe gesty są dla niego grzechem.
Autor: lola (---.pool85-60-127.dynamic.orange.es)
Data:   2014-05-06 18:05

Może takie zwykłe dla Ciebie gesty go podniecają, a nie chce brnąć w nieczystość, wyobrażając sobie po nocach seks z Tobą. Jak wyrażają sobie miłość jego rodzice? On uważa, że po ślubie sytuacja może się zmienić?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: