logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 3City. Szukam wspólnoty dla abs. wyższych ucz.
Autor: Sonia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-09-08 18:38

Witajcie. Szukam wspólnoty w Trójmieście, ale nie akademickiej, bo mam wrażenie, że tylko takie istnieją.
Co z absolwentami wyższych uczelni, którzy nadal chcą się rozwijać duchowo lub brać udział w prawdziwie pożytecznych akcjach społecznych (związanych z duchem chrześcijańskim).

 Re: 3City. Szukam wspólnoty dla abs. wyższych ucz.
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2014-09-08 21:09

Jako osoba współtworząca taką wspólnotę w innym mieście, oświadczam: chcesz mieć wspólnotę - to ją stwórz. Dopóki każdy chcący być w takiej wspólnocie będzie oglądać się na innych, dopóty taka nie powstanie.
Z rad praktycznych: nasza wspólnota powstała przy DA, najpierw działała jako grupa postakademików, potem wyewoluowała w byt samodzielny.

 Re: 3City. Szukam wspólnoty dla abs. wyższych ucz.
Autor: zielona_mrowka (---.internet.lantech.com.pl)
Data:   2014-09-08 22:01

hmmm... to może jezuici we Wrzeszczu i wspólnota św. Ignacego (między DA a post akademikami) albo WŻCH (we Wrzeszczu albo w Gdyni).

 Re: 3City. Szukam wspólnoty dla abs. wyższych ucz.
Autor: Fraternia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-09-08 22:02

http://www.fraternia.franciszkanie.pl/
Strona może nieco z nieaktualizowana, ale kontakt uda się nawiązać. Np. Msza św. na 18:00 w niedzielę.

 Re: 3City. Szukam wspólnoty dla abs. wyższych ucz.
Autor: wojcieszek (195.117.29.---)
Data:   2014-09-10 07:41

Do wyboru do koloru :)

www.snegdansk.pl/wspolnoty

 Re: 3City. Szukam wspólnoty dla abs. wyższych ucz.
Autor: xn (---.18.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2014-09-11 00:13

dominikanie, grupa ABS

 Re: 3City. Szukam wspólnoty dla abs. wyższych ucz.
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2014-09-11 09:13

Zwróć się do Jezusa, a zrozumiesz, o czym mówi do Ciebie. Będziesz miłował... cokolwiek uczyniłeś .... Jeśli nosisz w sercu miłość Pana, szybko znajdziesz odpowiedź, gdzie Go szukać. Bo tak naprawdę dręczy Cię ten dziwny niepokój, który nakazuje szukać źródła wszechrzeczy, którego nie potrafisz nazwać. Tylko Bóg może wskazać Ci właściwą drogę, lecz On "nie wpycha" się w Twoje życie i nie narzuca Tobie niczego. Gdy zbliżysz się sercem do Niego, On delikatnie zapyta Cię: Czy chcesz? Od Ciebie zależy, co uczynisz dalej. Nie każdy ma odwagę odpowiedzieć: Tak, Panie, chcę! Mnie zabrakło tej odwagi. Właśnie mija 30 lat od chwili mojego spotkania z Nim, a nie przestaję żałować mojej wówczas odpowiedzi. Cóż z tego, że teraz powiedziałbym: Panie, nie wiem, jak to uczynisz, ale prowadź mnie tam, dokąd chcesz. Jednak wtedy, gdy trzeba było tak postąpić, moja odpowiedź była... teraz to już nie ma znaczenia, czasu nie zdołam cofnąć. Szczęść Boże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: