logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Pawel (---.197.88.24.edial.pl)
Data:   2015-01-18 18:31

Mam problem kiedyś chodziłem do kościoła w każdą niedziele żadnej Mszy Św nie opuszczałem niedzielnej byłem ministrantem życie mnie dużo doświadczyło przestało mi wszystko wychodzić same problemy przestałem chodzić do kościoła stwierdziłem że to nie ma sensu nic nie daje nieraz patrze na ludzi którzy nie chodzą do kościoła i wszystko mają są szczęśliwi. Nie wiem za co mnie tak Pan Bóg karze cały czas mam w życiu pod górkę jestem nie szczęśliwy, samotny życie dla mnie straciło sens chyba Pan Bóg o mnie zapomniał.Jak mam uwierzyć że Pan Bóg istnieje i że będzie lepiej, jaki jest sens chodzenia do Kościoła. Pozdrawiam i proszę o Modlitwę.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: J. (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2015-01-18 18:57

Pawle, czy to, że czujesz się samotny, nieszczęśliwy i masz w życiu pod przysłowiową górkę oznacza, że Boga nie ma? Otóż nie, chcę Ci powiedzieć, że Bóg bardzo mocno Cię kocha także w tym czasie, który przeżywasz. Bóg kocha Cię teraz, mimo, że tego nie doświadczasz. Bóg kocha Cię bezwarunkowo i nigdy nie przestanie. Jesteś Jego ukochanym dzieckiem i nic tego nigdy nie zmieni! Jesteś kimś wyjątkowym!
To wielka łaska, że możesz mieć "trudny czas", ponieważ z bólu wychodzi coś pięknego. To tak jak drogocenna perła powstaje z bólu małży. Być może ten czas to próba w Twoim życiu. Kiedy jest pięknie, czujemy się docenieni, myślimy, że możemy podbić świat. Ale kiedy przychodzi kryzys, przychodzą różne myśli "gdzie jest Bóg?, co jeśli Boga nie ma?".
Ufaj, nie poddawaj się, zaufaj Panu dzisiaj, w tym momencie, kiedy wiele rzeczy nie ma dla Ciebie sensu, kiedy po ludzku wydaje się to bezsensowne. Zaufaj Panu, a On będzie działał w Twoim życiu!
Ps 37,5!
+

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Jarek (---.bilgoraj.mm.pl)
Data:   2015-01-18 19:28

www.youtube.com/watch?v=ZWJZDvxd_G4

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: pomidorek (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-01-18 19:35

Skoro nie karmisz swojej wiary to jak sobie ją wyobrażasz?
Ty przestałeś chodzić do kościoła a ja zaczęłam. I jestem szczęśliwa.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Tionne (78.9.7.---)
Data:   2015-01-18 20:13

Przeczytaj piekne swiadectwo Ani 23:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=340365&t=339978

Bóg nie karze, zazwyczaj sami to robimy samemu sobie i nawzajem sobie.
To, ze tak ci sie wydaje, ze Pan Bóg o tobie zapomniał, to jest próba twojej wiary. Masz sie nie zachwiać, mimo ciemności, taki jest sens prawdziwej wiary. I sens w tym jest, jak najbardziej. Bez wiary to zycie nie miałoby dopiero sensu. Czasem to wszystko co człowiek ma. Otworz drzwi serca Jezusowi i trwaj mimo bólu i ciemności.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Ktosiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-01-18 20:31

1. Bóg Cię nie karze tylko grzech zniewolił.
2. W życiu masz pod górkę bo nie ufasz. Ufając wiedziałbyś, że to co Ci się przytrafia to część Bożego planu wobec Ciebie. Wynika to z braku pokory.
3. Dowodem na to, że Pan Bóg istnieje, jest to, że jesteś zagubiony bez Boga.
4. Nadzieja, że będzie lepiej to fakt, że Bóg zbawia za życia i wszystko się obraca o 180 stopni. Także warto czekać i trwać w naukach Jezusa, nawet jeśli nie do końca zdajesz sobie sprawę jak takie wyzwolenie wygląda.

Pozdrawiam.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-01-18 20:44

Jak to powiedział mój znajomy, ci, którym się bez Boga tak dobrze wiedzie, są już przez złego kupieni.
Bycie blisko Boga to dla człowieka ciągła walka z pokusami. Im bliżej Boga jesteś, tym bardziej zły cię kusi, również tym, że nie powodzi ci się i zaczynasz obwiniać Boga.
Chodzenie na mszę ma sens, gdy umacniasz wiarę Eucharystią i Słowem Bożym.
Gdy byłam w liceum, miałam też takie wątpliwości. Katecheta powiedział mi, że wiara jest decyzją. Z perspektywy czasu (20 lat) coraz lepiej to rozumiem.
W odniesieniu do wiary i życia wiecznego, czym jest powodzenie i wygodne życie tu, na ziemi?
Radzę Tobie rozważyć swą postawę w odniesieniu do brata syna marnotrawnego. On zawsze był przy ojcu, a nie umiał się tym ani cieszyć ani tego docenić.
Pomodlę się za Ciebie :)

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: perełka (---.19.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2015-01-18 22:49

Ludzie żyjący bez Boga nie są szczęśliwi. Mogą być najwyżej zadowoleni.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2015-01-18 23:38

Różnica między wierzącym a niewierzącym nie polega na tym, że jednemu przydarzają się szczęśliwe rzeczy, a drugiemu nie.
Różnica między wierzącym, a niewierzącym polega na tym, że gdy wierzącemu przydarzają się szczęśliwe rzeczy, to jest on wdzięczny Bogu, a gdy przydarzają mu się rzeczy nieszczęśliwe, to wierzy on, że Pan Bóg potrafi wyprowadzić dobro i z nieszczęść i koniec końców to nieszczęście może okazać się zbawienne. W dosłownym tego słowa znaczeniu.

Ale różnica między wierzącym a niewierzącym często - niestety - polega też na tym, że wierzący może mieć skłonność do uważania, że lepiej "będzie" a niewierzący może mieć większą skłonność do brania spraw w swoje ręce.
Pan Bóg czyni cuda. Ale czasem na ten cud trzeba solidnie zapracować. Własnymi siłami.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: perełka (---.19.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2015-01-19 09:13

Polecam audycje ks. dra Sebastiana Kępy w radiu Jasna Góra, który często przypomina, że największym nieszczęściem człowieka jest utrata Boga i łaski uświęcającej, a ci co "wszystko" mają właśnie najbardziej potrzebują Boga :)

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Tionne (78.9.7.---)
Data:   2015-01-19 12:18

ten link sie otwiera, na samym dole jest swiadectwo Anny 23

www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=339978&t=339978

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: dobra rada (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2015-01-20 01:33

Pomódl się o dar mądrości, bo na razie wygląda jakbyś prosił Boga o dar głupoty...

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Tadeusz (---.cn.net.pl)
Data:   2015-01-20 12:20

To nie Pan Bóg karze a Szatan zasiewa zwątpienie, by doprowadzić do utraty wiary.
Moja rada: nie odpuszczaj dotychczasowej praktyki - wbrew wszystkiemu co przychodzi do głowy (myśli). Czas i wytrwałość sprawi, że Łaska zaowocuje. Potrzeba wiele modlitwy: Ojcze Nasz i Zdrowaś i Zdrowaś, i Zdrowaś...
Znamy wiele przykładów z historii, gdy po gorliwej praktyce następowało załamanie wiary.
Czy to znaczy, że wczesne wychowanie na nic się zdało?
Bynajmniej, wystarczy podać jeden może skrajny, ale prawdziwy przykład:
Rudolf Hess był komendantem obozu koncentracyjnego.
Tuż przed śmiercią nawrócił się, ponieważ.. został dobrze wychowany i za młodu był ministrantem. Łaska działa wtedy jako pomoc w życiowych decyzjach lub sytuacjach decydujących o wieczności. Pan Jezus nie obiecywał życia bez krzyży. On sam tak przeszedł, ponieważ... innej drogi nie ma, ale obiecał, że kto dźwiga swój krzyż w zjednoczeniu (co to znaczy? - najprościej bez buntu, w pogodzeniu z wolą Bożą) z Jego Krzyżem - tego krzyża jarzmo będzie słodkie (takie jest odczucie potęgi Łaski) a brzemię lekkie. Bez Boga człowiekowi trudno i słomę podnieść a z Bogiem wydaje mu się, że mógłby podźwignąć cały świat.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Pawel (---.197.88.24.edial.pl)
Data:   2015-01-25 17:57

Dziękuje za odpowiedzi proszę o modlitwę pozdrawiam

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Tomek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-01-26 09:10

Stwórca jest w każdym atomie, w każdej cząsteczce Życia... także i w Tobie czy tego chcesz czy nie :) Ale to od nas zależy czy o relację z Bogiem będziemy dbać, pielęgnować i sprawiać aby się oraz bardziej rozwijała. Czy też postawimy na rzeczy doczesne - może i przyjemne ale przemijające. Czasami trzeba przewartościować swoje Życie aby zrozumieć to co tak naprawdę jest dla nas Najważniejsze :) Pozdrawiam :)

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: kapitan Red (---.147.96.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-01-30 11:37

Spoko istnieje. Fajnie by było byś czasem wpadł do Niego i pogadał co u Ciebie.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: mała mi (---.giga-komputer.pl)
Data:   2017-06-21 20:31

Dziękuję "Orelka" za te słowa. W ogóle Wam wszystkim, trochę się podniosłam na duchu, bo sama przeżywam jakiś kryzys. Katoliczką jestem od dziecka praktykująca, ale ogarnia mnie zwątpienie. Mam podobne odczucia co Pawel tyle ze nie przestałam chodzić do kościoła a miałam taki zamiar. Co mnie od tego odwiodło? Postanowiłam odmawiać Duchową adopcję dziecka poczętego. Teraz po prawie 5 miesiącach jej odmawiania jest mi coraz trudniej się modlić, moje życie to dalej pasmo niepowodzeń, staram się nie poddawać,ale dalej szukam sensu tego wszystkiego. Czy kiedyś będę szczęśliwa?
Jakby ktoś miał ochotę i czas to fajnie byłoby poczytać czyjeś rady i sugestie, co zrobilibyście w sytuacji kiedy zwyczajnie przestaje się czuć obecność Boga.

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-06-21 22:11

Mała mi, obawiam się, że niewiele osób zajrzy do wątku założonego ponad dwa lata temu. A ponieważ nie poruszasz zagadnień nowych, rady i sugestie dla siebie możesz znaleźć w istniejących już wątkach, a także w czytelni serwisu 'katolik.pl'.
Na przykład:
- o. Joachim Badeni:
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=481

- forowicze:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=263217&t=263217
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=359846&t=359846
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=354994&t=354994
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=308531&t=308531
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=230842&t=230842
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=349332&t=349332

 Re: Przestałem chodzić do kościoła. Czy Bóg w ogóle istnieje?
Autor: Mała mi (---.giga-komputer.pl)
Data:   2017-06-21 23:55

Dziękuję za odpowiedź. Domyślałam się ale jednak coś mnie tchnęło żeby napisać. Może sama potrzebowałam wyrzucić coś z siebie. Miałam dziś fatalny dzień. Dobrej nocy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: