logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Ewelina (---.18.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2015-03-06 01:03

Witam. Proszę o radę, gdyż nie mam żadnego pomysłu. Za niedługo mój ksiądz proboszcz obchodzi urodziny i imieniny i nie wiem co mu kupić jako prezent. Dodam, że ciężko coś wybrać, gdyż jest "wymagający", a dla księdza biblisty, wykładającego w seminarium z tytułem doktora nie kupię jakieś poduszeczki czy kubka. Bardzo proszę o pomysły i rady :)

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Maciej (---.elpos.net)
Data:   2015-03-08 13:09

Jeśli go nie ma, to kup fajny program BibleWorks 9: (klik).
O ile ciebie stać finansowo. Pewnie się przyda księdzu doktorowi w pracy ze studentami/uczniami.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-03-08 14:29

Proponuję samo-ustawiający się zegar na ścianę. Myślę o zegarze, który kontaktuje się z satelitą, i sam przestawia się, gdy jest zmiana czasu zimowego na letni, i letniego na zimowy. Ponadto może mieć wyświetlacz kalendarza, i temperatury, itp.. Zegar nie tyka. Piszę o tym, bo większość zegarów ściennych tyka, co czasami może przeszkadzać w spokojnym spaniu. Według mnie to świetny prezent. Pomysł ten oczywiście wynika z tego, ze dzisiaj w USA straciliśmy (?) godzinę snu (zmiana czasu na letni), a zegar ‘poinformował’ nas o tym, gdy tylko otworzyliśmy oczy.

Inne pomysły:
- klęcznik,
- porządny parasol,
- solidna kurtka przeciwdeszczowa,
- karnet do sklepu obuwniczego.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: stokrotka (---.wtvk.pl)
Data:   2015-03-08 15:06

Zamów w jego intencji Mszę św. Niby takie proste i oczywiste, ale kiedy zamówiłam Mszę za znajomego księdza był bardzo poruszony i powiedział, że to była bardzo miła niespodzianka :-)

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: M (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-08 15:09

Witaj najlepszym prezentem z którego na pewno bedzie zadowolony Ks Proboszcz bedzie zamówienie Mszy Wieczystych bardzo elegancki dyplom który dostaje osoba w prezencie i tam można wpisać od kogo albo jak ktoś chce anonimowo i intencje i dla kogo.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Krystyna (178.235.39.---)
Data:   2015-03-08 16:13

Ewelino, a dlaczego indywidualnie? Niektórzy Parafianie zapewne chętnie złożą się na prezent dla swojego Księdza Proboszcza, a dzieciaki jeszcze chętniej - wręczą. Przemyśl.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Sowa_Przemądrzała (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-03-08 17:36

Dla biblisty Biblię, dla kowala kowadło, dla malarza obraz... To już ja wolę czekoladki, jakby co. ;>

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: wyszywaczek (93.175.167.---)
Data:   2015-03-08 20:49

Dla Sowy... myszka? :)
Nie mogłam się powstrzymać. :)))

Jakby co, ja poproszę mulinę DMC. ;) Albo kawał kanwy.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Ewelina (212.244.145.---)
Data:   2015-03-08 21:40

Nie wspomniałam o tym, ale nie kupuję tego od siebie, tylko od całej grupy parafialnej do której należę. Nasze prezenty do tej pory to zazwyczaj były "niewypały", więc chciałam tym razem kupić coś naprawdę dobrego.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Marta (---.30.207.4.threembb.co.uk)
Data:   2015-03-08 23:19

Już się dawno poddałam w tym zakresie i albo pytam wprost, co komu kupić, albo kupuję kartę prezentową do jakiegoś empiku czy drogerii czy sklepu wędkarskiego, jeśli wiem, że delikwent łowi ryby. W przypadku księdza może do sklepu z szatami liturgicznymi? Jak uzbiera dużo takich kart do danego sklepu, to kupi parafii jakiś wypasiony ornat i będzie się puszył z dumy ;) Ale ksiądz biblista to chyba nie jest proboszczem na wsi, gdzie ornatów niewiele i same postrzępione, tylko raczej ma w czym paradować. To do księgarni jakiejś i z głowy.
Niech zgadnę, Józef ma na imię ów ksiądz?
W Polsce to chyba nie bardzo wypada, ale u nas ksiądz dostaje całkiem sporo butelek, głównie win, z tych droższych rzecz jasna. Jako że sam nie przepija tyle, to ma co dać innym jak są jakieś urodziny w ekipie parafialnej.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Iwona (217.173.194.---)
Data:   2015-03-09 10:49

Ewelino, ostatnio trafilam na figury sakralne:
http://ornari.pl/category/veronese-sakralne
i pierwsze co sobie pomyślałam, że byłby to świetny pomysł na prezent dla księdza np. od grupy dzieciaków pierwszokomunijnych. W zeszłym tygodniu zamówiłam Jezusa modlącego się w Ogrójcu i upadającego pod ciężarem krzyża. Figury są naprawdę przepiękne. Pokazywałam kilku osobom i byli nimi zachwyceni.
Mam jeszcze chrapkę na "Pietę", ale nie wszystko na raz ;)

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: AsiaBB (---.146.182.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-03-09 12:48

Msze wieczyste to dobry pomysł. I do tego jakiś miły upominek, nie musi być religijny, choć bilet na koncert Behemota raczej odpada :P A co ten wasz ksiądz lubi? Może słucha jakiegoś rodzaju muzyki, lubi jakiegoś pisarza albo kolekcjonuje znaczki pocztowe? Jeśli nic nie wiecie o jego zainteresowaniach, to gorzej. Ale nie beznadziejnie :) Dość dobrze sprawdzają się wszelkie foto-prezenty - może fotoksiążka ze zdjęciami najważniejszych chwil w waszej wspólnocie i paroma miłymi słowami pod adresem księdza? Jeśli niewiele wie się o kimś, komu chcemy sprawić prezent, lepiej nie kupować czegoś konkretnego (bo może się okazać, że wręczymy szalik Wisły kibicowi Cracowi). Wtedy lepiej zachować dystans - kwiaty, msza, obraz z patronem księdza, książka o patronie księdza albo patronie parafii, której jest proboszczem, modlitwy na CD z Janem Pawłem II itp. Z muzyką religijną radzę uważać, bo o ile może lubić np. pieśni Maryjne, to niekoniecznie w wykonaniu wybranego przez was wykonawcy. Albo typowo imieninowo-urodzinowe prezenty - poszukaj w księgarniach św. Jacka książeczek na urodziny, imieniny, w empiku jest też ich sporo, ostatnio widziałam elegancko zapakowane długopisy z imieniem i życzeniami imieninowymi.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2015-03-09 14:59

Napisze, co odradzam. Bibeloty z serii: dewocjonalia. Zawalidrogi. Sto piętnasty krzyżyk (no chyba że ma być zaraz komuś przekazany dalej). Figurkę, która do niczego nie pasuje, chociaż czyimś zdaniem jest prześliczna. Im większa, tym gorzej. Obraz z patronem, chyba że wiecie, że to księdza marzenie (a może ma już trzy, z tego dwa za szafą). Proszę myśleć o tym, że ksiądz to byt wędrowny i wszystko, co zbędne, jest utrapieniem przy przeprowadzkach. Jeśli koniecznie coś oprócz kwiatów, intencji mszalnej i czekoladek, to lepszy porządny polar (na spacery i na zimę do konfesjonału) lub pendrive o sporej pojemności niż obrazy - figurki - nietrafiona muzyka - kolejna Biblia - album do jednorazowego obejrzenia.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Sowa_Przemądrzała (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-03-09 15:06

Myszka dla sowy może być. Wszak to się szybko, że tak powiem, zużywa, więc nowa dostawa zawsze mile widziana. ;)

A poważnie, to tak sobie właśnie przypominam ostatnie imieniny naszego proboszcza. Dostał m.in. kilka obrazów (bo przecież jeszcze są prześwity gołych ścian na plebanii), książek, sporo bombonierek i, ekhm..., butelek (proboszczuniu jest zagorzałym abstynentem), więc większością tych prezentów obdarował nas - ludzi, którzy udzielają się przy parafii. No i dobrze! Mi się tam prezenty dla proboszcza bardzo spodobały. ;)

Wracając do książek - zawsze bardziej na bieżąco z nowościami wydawniczymi jest proboszczuniu, czy mój wujaszek ksiądz, więc jak dotąd, to raczej oni mnie obdarowywali książkami, niż odwrotnie. Zatem, Ewelino, w tej kwestii, jeśli nie jesteście na bieżąco z księgozbiorem Waszego księdza, to...

Z szat liturgicznych księdzu prywatnie potrzebna jest podróżna komża, alba i stuła. Reszta byłaby prezentem dla parafii, nie dla księdza, a to ma być prezent dla niego. Trudno mi zatem radzić Ci, co kupić. Bardziej - czego nie kupić. Łatwiej, gdy u takiego księdza bywa się w domu i wie, że na przykład podaje kawę w zdezelowanych kubkach, a cukier w wyszczerbionej cukiernicy (z naszym tak było, teraz już podaje tę kawę w ślicznych filiżankach).

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: AsiaBB (---.31.253.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-03-09 17:02

Bardzo dziękuję Hanna.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: kolor (---.play-internet.pl)
Data:   2015-03-09 17:42

Ksiądz, oprócz tego że to ksiądz, jest też zwykłym człowiekiem, mężczyzną ze zwykłymi potrzebami. I to na tej drugiej sferze życia księdza skupiłbym się w wyborze prezentu. Ornaty, biblie, święte obrazy i figury ma na co dzień. To tak jakby górnika miał cieszyć kilof w celofanie podarowany w prezencie. Służbowo, to dałbym księdzu jakieś zobowiązanie parafian (na piśmie!) do np. miesięcznej modlitwy wspólnotowej za księdza, albo jakiejś nowenny w jego intencji, a do tego prywatnie jakąś fajną ekskluzywną wodę toaletową za parę stówek, której na pewno sam by sobie z przyzwoitości nie kupił, a dla żartu dodałbym jeszcze jakiś dresik sportowy i karnet na fitness jak ksiądz gruby, albo hantelki i bilet na siłkę jak mizerny, albo bejsbolówkę jak łysy, lub też stylowe ray-bany przeciwsłoneczne jak brzydki (dodają urody). Ksiądz się po takich prezentach ma okazję wzruszyć, ucieszyć, pośmiać, wkurzyć (niepotrzebne skreślić).

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Klemensowa (---.wieszowanet.pl)
Data:   2015-03-10 11:49

Po tym, co przeczytałam, stawiam na elegancki długopis/pióro w skórzanym etui. To rzecz ponadczasowa, mała, nawet jeśli już ma, to drugi się przyda. Rzeczy sie zużywają.
Nigdy osobie mniej znanej (ale chyba nikomu tak naprawdę) nie robiłabym prezentów a'la żartów. Otyłego człowieka, o którym nie wiemy, że chce mieć, obdarować karnetem na fitness to co najmniej niestosowne, jeśli nie obraźliwe. Coś takiego to można kumplowi w liceum.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: Justyna (---.icpnet.pl)
Data:   2015-03-18 11:37

Polecam książki bpa Kiernikowskiego. Teraz na czasie świetna: Od Paschy do Paschy. Poza tym świetne rekolekcje kard. Schonborna wygłoszone w Watykanie - Miłować Kościół.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: sadness (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-18 20:21

zamów za księdza Msze Wieczyste, dostaniesz dyplom i to mu wręczysz.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: opq (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2015-03-21 16:12

Rozważ pomysł aby kupić garnek do gotowania na parze /np. 3 elementowy/.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-04-11 17:14

Komplet zakładek do książek. To mogą być małe dzieła sztuki. Można je kupić lub zrobić. Jeśli by się je robiło, można na nich wykaligrafować ciekawe sentencje, cytaty z Pisma Świętego, itp.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-04-13 01:14

Idąc za tropem opq, można rozważyć słynny włoski 'Moka Express' firmy Bialetti. Mają one różne rozmiary podawane w kubeczkach o rozmiarze 2 uncje. Np. ekspres o rozmiarze 6 powinien dać 12 uncji mokki.

 Re: Jaki prezent urodzinowy dla proboszcza biblisty?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-04-15 01:35

Ponieważ ostatnio zakupiłam ekspres, który opisałam wyżej, postanowiłam sprawdzić, czy faktycznie dostaję 12 uncji kawy. Otóż nie. Wlewam 12 uncji wody, a dostaję 8 uncji mokki. Pewnie część wody wsiąka w zmielone ziarna, a reszta może się ulatnia w postaci pary, ale tego nie widać. 1 uncja płynu to około 28 ml. Podaję te informacje, bo nie chcę, żeby ktoś czuł się ‘nabity w butelkę’ odnośnie tego ile kawy można zaparzyć w ekspresie. Ekspres jest bardzo stylowy, tradycyjnie wyglądający, dostępny w paru kolorach. Widziałam srebrne, czarne, niebieskie; sama wybrałam kolor czerwony, gdyż pasuje mi do innych elementów kuchennych.

Z innych propozycji prezentów, przyszły mi nalewki ziołowe, np. Benedyktyn, czy Becherovka. Mam na myśli nalewki ziołowe, stosowane w lecznictwie, a nie o rozpijanie kogoś. Sama, od wielu lat, mam w zapasie butelkę Amolu, który przydaje się na niestrawności, czy bóle migrenowe.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: