logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kto pomoże napisać konspekt na KSM?
Autor: Kornelia (91.236.35.---)
Data:   2015-03-06 18:49

Pomoże ktoś napisać konspekt i plan zajęć grupowych na KSM?
Pierwszy raz będę takie coś robić. Szukałam różnych materiałów, ale nie znalazłam satysfakcjonującego. Związany z Wielkim Postem, cierpieniem, czy czymś takim. Chyba, że ktoś ma może ciekawy już napisany albo zna stronę, na której takowy znajdę. Liczę na pomoc :)

 Re: Kto pomoże napisać konspekt na KSM?
Autor: Marta (---.30.207.4.threembb.co.uk)
Data:   2015-03-07 15:39

Wrzuć tutaj to co już napisałaś, to pomożemy poprawić. Gotowych nie mam, na KSM nie chodziłam, chodziłam na oazę i widziałam w necie niezłe konspekty spotkań, ale takie dla dzieci raczej: http://oaza.ovh.org.

 Re: Kto pomoże napisać konspekt na KSM?
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-07 16:17

Kornelio, każdy nauczyciel lub trener Ci pomoże, a nawet student, który przygotowuje prezentacje, ale musisz określić podstawowe elementy:
- jak długo mają trwać zajęcia?
- dla jakiej grupy (wiek, wykształcenie, ilosc osób)
- jaka to ma być forma (np. wykład, prezentacja, dyskusja moderowana, pogadanka, warsztaty - mozna te formy przemieszać, np prezentacja i dyskusja)
- ile osób prowadzi?
- jaki temat mają mieć zajęcia?
- jaki cel chcesz osiągnąć, jakie tezy postawić?
- jakie są możliwosci lokalowe i techniczne, (np projektor, odtworzenie muzyki, czytania, dla każdego Pismo św lub ksero fragmentów, puszczenie fragmentu filmu itp)
- czy jest mozliwosć zaproszenia gościa, jesli tak, to jakiego i co miałby powiedzieć?
- czy uczestnictwo w zajęciach jest dla grupy obowiązkowe czy dobrowolne?
- czy Ty w ogóle od siebie masz cokolwiek do powiedzenia na wybrany temat?
- jaki pożytek przyniesie udział w zajęciach uczestnikom?
Jak sobie to wszystko przemyślisz, to poszukaj materiałów , a potem wybierz najlepiej pasujące do tezy lub tematu, a potem je uporządkuj i wg tego napisz plan zajęć.
Ważne, żeby zajęcia były ciekawe dla wszystkich, zachęcające do przemyśleń i dyskusji, dobrze przygotowane.
Jesli bedziesz miała jakieś dalsze pytania, chętnie odpowiem, jeśli będę umiała lub inny użytkownik Forum na pewno pomoże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: