logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobić, aby życie zaczęło mi się układać?
Autor: Magda (---.static.neospot.pl)
Data:   2015-06-08 20:47

O tym, że się odsuwam od Boga wiem już od momentu bierzmowania. Nie wiem co się wtedy takiego stało, ale ten moment określam jako krytyczny. Rozmawiałam o tym z rodziną, księdzem. Radą jaką dostałam było trwanie mimo poczucia, że odchodzę. Regularna spowiedź, msza święta. Coraz częściej życie dawało mi pstryczka w nos, czasem mi się faktycznie należało, czasem nie rozumiałam tego. I zawsze kiedy już dosłownie wszystko mi się waliło, a ja czułam, że nie mam siły walczyć, po prostu krzyczałam, płakałam. Co wtedy krzyczałam? Dosłownie "Boże, dlaczego? Nie widzisz, że to trochę za dużo?". Chyba nie.. Bóg milczy. Szukałam Go w Piśmie Świętym, szukałam na rekolekcjach. Już nie wiem jak Mu powiedzieć, że właściwie to tu jestem i tak skulona sobie czekam, żeby może pozwolił mi jakoś znaleźć drogę. Wiem, że Bóg ma swój plan i On lepiej wie co dla nas dobre, dlatego zawsze dodawałam "niech się dzieje wola Twoja". Jednak Jego wola mnie kierowała na coraz cięższe ścieżki. Przestałam się modlić. Zrobiłam się nieufna, strachliwa, tak jakbym tylko czekała aż mnie ktoś uderzy. Nie podoba mi się to. Nie wiem gdzie szukać pomocy ani co zrobić aby życie zaczęło mi się powoli układać.

 Re: Co zrobić, aby życie zaczęło mi się układać?
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-06-09 04:55

Magdo, z czym Ty masz właściwie problem? Jak sobie wyobrażasz, ze Bóg poukłada Ci życie? Przeciez po to stworzył nas na swój obraz, wyposażył w rozum, talenty i wolną wolę, zebyśmy twórczo kształtowali swoje życie na Jego chwałę. Jeśli otrzymujesz prztyczki od życia, są to najczęściej skutki naszych własnych działań. Powinny nas czegoś nauczyć, wzmocnić, ostrzec. Odpowiedź na Twoje pytanie jest jedna - weź odpowiedzialność za swoje życie w swoje ręce. Wolą Boga wobec Twojego życia jest tylko i aż tyle, żebyś była zbawiona, a droga, jaką do tego dojdziesz zależy głównie i zwykle od Ciebie. Wierząc w Boża Opatrznosć i prowadzenie możesz mieć pewność, ze nawet jak zrobisz błąd, Bóg z każdej trudnej sytuacji wyprowadzi jakieś dobro dla Twojego życia. Nie ma co opierać życia na wierze w jakiś mityczny "najlepszy plan". bo można tak całe życie przesiedzieć, głowiąc się, jaki on jest. Nie sądzę, żeby Bóg bawił się z nami w ten sposób. Przez pięćdziesiąt kilka lat swojego zycia zrobiłam wiele błędów, ale Bóg zawsze je wyprostował i mimo, że trochę to bolało, to nie żałuję, zadnej decyzji, choć czasem okazywały się one błędne. Zatem zamiast czekać zacznij działać, powierzając to działanie Bogu i ruszysz do przodu.
Z Panem Bogiem

 Re: Co zrobić, aby życie zaczęło mi się układać?
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-06-09 09:39

Oczywiście, że rada, byś trwała w tym, co robisz dobrze, jest po prostu dobrą radą. Może potrzebujesz uzdrowienia swojego serca, zranionych uczuć, wspomnień? Napisałaś, że uczestniczyłaś w rekolekcjach. To byłby dobry pomysł, by znowu wybrać się na rekolekcje albo przynajmniej skupienie (które różni się od rekolekcji zasadniczo krótszym czasem trwania) o tematyce uzdrowienia. Oddaj wszystko, co cię spotkało w przeszłości Panu Jezusowi Miłosiernemu. Powierzaj swój każdy dzień Maryi Niepokalanej. Módl się do Ducha Świętego.

 Re: Co zrobić, aby życie zaczęło mi się układać?
Autor: Łucja (---.centertel.pl)
Data:   2015-06-09 23:02

Pani Magdo, to wspaniale że na dnie rozpaczy wołała Pani do Ojca. To niemożliwe, by On nie wspierał Pani, ale być może nie zauważyła Pani tego zanurzona w smutku. Warto porozmawiać z psychoterapeutą o swoich wartościach, przeżyciach. Bóg pomaga także w taki sposób. Można zapisać się na darmową psychoterapię na NFZ.
Życzę radości w Panu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: