logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak umocnić swoją wiarę?
Autor: Ewelina (212.244.145.---)
Data:   2015-06-09 17:45

Jak można umocnić swoją wiarę?

 Re: Jak umocnić swoją wiarę?
Autor: Maciej (---.elpos.net)
Data:   2015-06-09 20:18

Wzbudzać i pielęgnować w sobie pragnienie modlitwy. Jeśli czujesz, że brak w tobie tego pragnienia to proś Boga aby ci je dał. Modlitwa jest warunkiem rozwijania wiary. Bez modlitwy wiara słabnie.

 Re: Jak umocnić swoją wiarę?
Autor: paulina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-06-10 12:31

Słuchać Słowa Bożego.

 Re: Jak umocnić swoją wiarę?
Autor: Mateusz (31.42.16.---)
Data:   2015-06-10 13:16

Najprościej? Praktykując ją, bo jak dawno temu napisał ktoś mądry, wiara bez uczynków jest martwa (Jk 2,17).
Z Bogiem

 Re: Jak umocnić swoją wiarę?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2015-06-10 15:51

Wiara każdego z nas jest wielowymiarowa. Jest wymiar indywidualny (chrześcijanin idzie ku Bogu), jest i wymiar zbiorowy (idzie w ramach pewnej wspólnoty, Kościoła).
Wiara jest czymś czego nie można kupić, pożyczyć, wziąć w leasing, ukraść, dostać w prezencie, choć w pewnym sensie można ją odziedziczyć po przodkach.
Wiara jest darem ale nie darem danym w próżni. Jest darem, któremu wychodzimy naprzeciw.
Nasza wiara opisana jest na kartach Pisma Świętego, bezbłędnego i kompletnego przewodnika. I tam szukałbym sposobów na jej umocnienie. Szczególnie poprzez refleksję nad dziełem Jezusa z Nazaretu, Mistrza Bezbłędnego i Boga.
Warto sobie, przy okazji tej refleksji, zadać pytania: w co wierzę, jak wierzę, dlaczego wierzę?
Jakie są moje prawdy wiary? Nie te nauczone w postaci formułki katechetycznej ale te, które mam w sobie.
Jak te prawdy wiary mają się do mojej relacji z Bogiem, innymi ludźmi (Kościołem) i do mnie samego?

Nie ma jakiejś gotowej recepty na wiarę. Jakiegoś algorytmu czy sekwencji działań. Kościół podsuwa różne pomysły, pomaga, podpowiada. Ale to każdy z nas (w ramach wspólnoty) będzie sam decydował.
Zachęcam do refleksji. Można zacząć od Credo. Wyznania wiary, które każdy chrześcijanin uroczyście, publicznie, głośno wypowiada od 1700 lat co niedzielę. "Wierzę w ...". No właśnie, warto wypowiedzieć ten tekst głośno i zastanowić się nad sensem poszczególnych formuł. Co one dla mnie znaczą?
A można też zrobić to z kimś drugim. Razem. I wtedy, jak wiadomo, pojawi się między nami ON.

 Re: Jak umocnić swoją wiarę?
Autor: Ania (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-06-10 19:26

Najlepiej pomódl się o to do Boga. W moim przypadku dało to rezultat. Widziałam Jezusa. Nikt mi nie wierzy ale mi to wystarcza. Moja wiara a raczej niepewność w istnienie Boga zamieniła się w wiedzę. Kiedyś bałam się śmierci a raczej nicości. Teraz wiem, że Bóg jest w niebie tak jak ja na ziemi. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: