logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pogodzić się z myślą, że Bóg nie dał mi zdrowia?
Autor: Diana (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-09 12:31

Witam.
Do szesnastu lat nigdy nie miałam zawahań w wierze, ale wszystko zmieniło się, gdy poprosiłam Boga o wyleczenie mnie z mojej choroby (z uporczywego trądziku). Modliłam się nowenną pompejańską, ale nie zostałam uzdrowiona. Wpadłam w istny szał i rozpacz. Moje spojrzenie na Boga zmieniło się o 360 stopni. Zaczęłam go unikać, traktować jak wroga, przestałam mu ufać. Gdy ktoś w moim towarzystwie wspominał o Bogu, lub słyszałam słowa z nim związane np: Biblia, różaniec, modlitwa, pacierz stawałam się agresywna, wpadałam w szał i histerię. Nie przestałam wierzyć, ale świadomość, że zostałam odrzucona i, że Pan Bóg powiedział mi stanowczo NIE, doprowadzała mnie do rozpaczy i furii. Do dzisiaj nie potrafię mu tego zapomnieć (minęło kilka miesięcy), zwłaszcza, gdy widzę siebie w lustrze, nienawidzę siebie jeszcze bardziej. Potrafię wybaczyć, ale nie potrafię zapomnieć (choć próbowałam). Jak mam pogodzić się z myślą, ze Pan Bóg nie podarował mi zdrowia, a ja nienawidzę się przez to jeszcze bardziej? Mam wrażenie, że on nie chce mojego zbawienia i że po śmierci trafię od razu do piekła.

 Re: Jak pogodzić się z myślą, że Bóg nie dał mi zdrowia?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-09 16:44

Po pierwsze proponowałabym zorientować się ile to jest 360 stopni :)))

Po drugie, oczywiście ważniejsze: A Ty Diana? Dałaś już Bogu wszystko o co prosił?

Od leczenia trądziku są lekarze. Próbuj do skutku. Przykro mi, że masz problem (bo w tym wieku to jest pewien problem), choć każdy jakiś ma i trzeba dalej żyć. Z wiekiem też się tego nauczysz. Ale fajnie, że możesz sama podejść do lustra i coś w nim zobaczyć.

Na początek proponuję wizytę w szpitalu na oddziale dziecięcym

 Re: Jak pogodzić się z myślą, że Bóg nie dał mi zdrowia?
Autor: stokrotka (---.wtvk.pl)
Data:   2015-07-09 17:58

Warto udać się do lekarza lub/i do kosmetyczki. Ja mam prawie 30 lat, od kilkunastu męczę się z trądzikiem (towarzyszy innej, poważnej chorobie, na którą choruję). Różne kremy przynosiły marny efekt, leków nie mogę brać, ze względu na inną chorobę... Ostatnio byłam na serii zabiegów w gabinecie kosmetycznym i tak ładnej cery jak dziś dawno nie miałam... Poza modlitwą gorąco polecam działanie :-)

 Re: Jak pogodzić się z myślą, że Bóg nie dał mi zdrowia?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2015-07-09 18:25

"zwłaszcza, gdy widzę siebie w lustrze, nienawidzę siebie jeszcze bardziej"

Może - kiedy patrzysz w lustro - spróbuj pomyśleć o ludziach, którzy
a) nie mają rąk
b) nie mają nóg
c) w ogóle nie mogą zobaczyć się w lustrze, bo nie widzą
d) mają chore nerki i czekają na dawcę i przeszczep męcząc się przy dializach
e) chorują na nowotwory
f) chorują na stwardnienie rozsiane

może to pozwoli Ci nabrać pewnego dystansu, uniknąć rozpaczy i furii, oraz - co ważne przestać darzyć siebie nienawiścią.
Może wtedy pomyślisz też o tym, że jednak masz też za co Panu Bogu dziękować.

A tak, czy siak - warto odwiedzić dermatologa i być może pogadać też z psychologiem.

 Re: Jak pogodzić się z myślą, że Bóg nie dał mi zdrowia?
Autor: nika (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2015-07-09 18:35

Może znajdź i poczytaj sobie spis istniejących na świecie chorób. Możesz z objawami lub bez.

 Re: Jak pogodzić się z myślą, że Bóg nie dał mi zdrowia?
Autor: iza (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2015-07-09 19:26

Hej Diana, doskonale Cię rozumiem sama mam problem z trądzikiem i niejedno z tego powodu wycierpiałam. Próbowałam różnych metod walki z ta chorobą, ale nie dawało to zbyt dużej poprawy. Nienawidziłam siebie z tego powodu, uważałam, że jestem brzydka i nigdy żaden chłopak na mnie nie spojrzy, aż do czasu. Przyszedł taki czas, że Pan Bóg zaczął stawiać na mojej drodze osoby, które pomogły mi zrozumieć, że wygląd nie jest najważniejszy, zresztą sam Bóg mówi, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Diano, Twoje prawdziwe piękno jest w Tobie. Nie jest łatwo to zrozumieć, ale proś Boga aby Ci pomógł. Polecam tez książkę Merlin R. Carothers "Moc uwielbienia". Ta książka zmieniła moje podejście do wielu rzeczy. Zamiast obarczać Boga za moje upadki, słabości, porażki za mój wygląd, zaczęłam Go uwielbiać. Na początku nie było łatwo, ale naprawdę warto. Diano, modle się za Ciebie. Pamiętaj, nie jesteś sama ze swoim problemem.

 Re: Jak pogodzić się z myślą, że Bóg nie dał mi zdrowia?
Autor: Anna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-07-09 20:23

Spoko, do nieba z trądzikiem też przyjmują. ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: