logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: Ona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-12 23:16

Spotkalam kiedys chlopaka, ktory wydawalo mi sie wtedy byl odpowiedzia na moje modlitwy. Chcialam z nim budowac zwiazek z miloscia Boga. Jednak odszedl nie wyjasniajac czemu. Pozniej mial inna dziewczyne i teraz jest po slubie. Jednak mimo lat moje uczucie do niego chyba nigdy nie wygaslo i to mnie wykancza. Wiem, ze czlowiek ma wolna wole i on ten chlopak tak wbral. Odmowilam dwie nowenny pompejanskie w tej intencji by zapomniec o nim i wiele lat sie modlilam. Minelo ponad 7 lat a uczucie nadal nie zniknelo, nie udalo mi sie tez poznac innego mezczyzny. Pytanie: dlaczego Bog chce tego cierpienia? To cierpienie wydaje mi sie bez sensu. Gdyby chcial moglby przeciez sprawic by to uczucie zniknelo z dnia na dzien. Naprawde czasem brak mi sil, chcialabym tylko poznac innego mezczyzne. Lub jesli tak ma byc to moge isc nawet przez zycie sama, tylko chcialabym odzyskac spokoj i zapomniec.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: Mateusz (31.42.16.---)
Data:   2015-07-17 16:17

Skoro uważasz, że dawne (a obecnie już daremne) uczucie nie pozwala Ci normalnie żyć, po prostu "odinstaluj" je ze swojego serca. Jak to zrobić? Przede wszystkim przestań powracać myślami do tego chłopaka, a następnie podejmij starania, aby poznać inną, wartościową osobę. Pomocna może być zmiana środowiska, w którym żyjesz - o ile oczywiście jest to możliwe.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2015-07-17 20:18

@ Ona

"Pytanie: dlaczego Bog chce tego cierpienia? To cierpienie wydaje mi sie bez sensu. Gdyby chcial moglby przeciez sprawic by to uczucie zniknelo z dnia na dzien".

Ale masz tupet. Rozumiem, że magiczny bożek nic nie zrobił z dnia na dzień.


"Naprawde czasem brak mi sil, chcialabym tylko poznac innego mezczyzne. Lub jesli tak ma byc to moge isc nawet przez zycie sama, tylko chcialabym odzyskac spokoj i zapomniec"

A ja każdego dnia myślę, jak jeszcze bardziej kochać Pana Boga i jak okazać mu swoją wierność.

Nie zapomnę o Tobie i też Cię uwzględnię :) w modlitwie przed Panem, byś odmieniła siebie i znalazła Boga, byś odnalazła miłość i pokój wewnętrzny.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-07-18 06:52

Nieszczęśliwy człowiek, co kocha bez wzajemności. Ale czy aby na pewno?

Ale Ty kochliwa jesteś. Myślałam, że Ci już przeszło. (Nieważne, że to 5 czy 7 lat.) Jeśli nie, to chyba wypada podejść do problemu z innej strony. Piszesz, że uczucie nieszczęśliwej miłości wykańcza Cię. Jeśli możesz, proszę napisz jak Cię to wykańcza i jak negatywnie na Ciebie wpływa. Pytam, bo mam takiego jednego, bardzo dobrego znajomego, który do czasu ożenku twierdził, że uwielbiał wiosny, bo wtedy się zakochiwał. Już nie pamiętam ile razy się dał sobie złamać serce, ale dużo tego było. Wszystkie te niespełnione miłostki dodawały znajomemu energii życiowej i popychały go do podejmowania coraz to nowych przedsięwzięć życiowych, aż w końcu trafił na swoją przyszłą żonę, która to obecnie dzieli owoce ww. przedsięwzięć (a jest czym się pochwalić). Może i Ty mogłabyś wykorzystać swoje niespełnione uczucia do czegoś pozytywnego. Nie myśl o nich negatywnie. Przyjmij je jako część Ciebie i nie zadręczaj się nimi. Może ilekroć zbierze Ci się na myślenie o byłym chłopaku, pomódl się za inne osoby nieszczęśliwie zakochane. Albo może zacznij pisać bloga poświęconego ludziom, którzy są w sytuacji podobnej do Twojej. Może w ten sposób uda Ci się poznać kogoś nowego.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: Ona (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2015-07-18 10:56

Mateusz, probowalam kogos poznac na razie bez skutku. Danusia dziekuej za modlitwe. Nie uwazam Boga za czarodzieja, pytam czemu chce by to cierpienie nade mna wisialo, mimo ze sama od siebie tez duzo robilam by zapomniec, probowalam poznac nowe osoby, zajmowac sie czyms, wybic go z pamieci. Dlatego wdaje mi sie to cierpienie bez sensu. A mimo modlitw i staran nie udalo mi sie znalzc kogos wartosciowego kto by odwzajemnial moje uczucie. Choc tez wierze, ze pomoglo by mi to ,,odinstalowa´´ tamta osobe. A modle sie juz ponad 6. wiec jak widac nie oczekiwalam efektow ,,z dnia na dzien´´.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-07-18 12:07

"Odmowilam dwie nowenny pompejanskie w tej intencji by zapomniec o nim i wiele lat sie modlilam".

Może trzeba było inaczej sformułować intencję, np. o znalezienie swojej miłości i żeby zaakceptowac i cieszyć się ze szczęscia tego chłopaka, bo zapomniec sie nie da. Bo tak to tylko skupiasz się na zapomnieniu o nim (a w konsekwencji dalej o nim myślisz), zamiast szukac swojego szczescia. Moze przez takie nastawienie - 'zeby tylko zapomniec', jestes zamknięta na uzdrowienie z tego i na inne łaski. I modlic się trzeba zawsze, bo przez modlitwę spływa łaska.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: AsiaBB (79.139.65.---)
Data:   2015-07-18 13:18

Proponuję ci nie modlić się za tego chłopaka, bo jak się za kogoś modlisz, to przecież o nim myślisz. A ty masz zapomnieć.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: pomi (---.centertel.pl)
Data:   2015-07-18 16:11

Ona, możesz też poprosić, jeśli chcesz, o modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie wewnętrzne.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-18 21:07

Droga Ona, on już jest zajęty, a Ty masz poważnie podejść do Przykazania 9:
"Nie pożądaj żony bliźniego swego" (w Twoim przypadku - męża).
Proś Boga i św. Józefa o dobrego męża (nie tylko "wysoki blondyn" :) ale i konkretnie - wierny Bogu, troszczący się o żonę i dzieci, itd). Wiele małżeństw poznało się np. przez internet - co Ci szkodzi pogadać z chłopakiem na jakimś randkowym portalu katolickim?

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: Ona (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2015-07-23 09:31

Probowalam poznac kogos przez internet, ale bezskutecznie. GjP ciezko to wyjasnic, ale odczuwam ciagly smutek w sercu, choc chcialabym byc w skoncu szczesliwa, nawet bedac sama.

 Re: Wykańcza mnie uczucie do byłego chłopaka.
Autor: Ewelina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-02-12 23:49

Hej poproś Boga o wypełnienie woli Bożej. Jeśli chcesz to o to, aby zabrał uczucie do twojego byłego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: