logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie każdy może odmawiać NP?
Autor: matrioszka (46.22.169.---)
Data:   2015-07-13 09:48

Wiele słyszałam i czytałam na temat Nowenny Pompejańskiej... wielkorotnie miałam ochotę ją odmawiać ale moje doświadczenia z nią związane powodują we mnie niepokój.
Kilka razy mój mąż odmawiał tą nowennę, ale za każdym razem kiedy zaczyna, staje się innym człowiekiem. Robi się bardzo drażliwy, agresywny, nieprzyjemny. Nie mówiąc już o tym, że nie ma czasu ani dla mnie ani dla dzieci, odtrąca mnie. Mamy 3 dzieci które pragną jego uwagi..
Niewiem czy taki jest wpływ tej modlitwy - to było by nielogiczne - czy coś innego jest powodem. Może nie każdy może ją odmawiać?

 Re: Nie każdy może odmawiać NP?
Autor: adam (---.17-1.cable.virginm.net)
Data:   2015-07-13 18:34

Matrioszka, spróbuje ci to tak wytłumaczyć.

Nie wiemy w jakim celu twój mąż odmawia pompejankę. Tam gdzie dzieje się zło to nie pochodzi od Boga. Nawet religijność może pochodzić od złego. Sama zobacz na owoce tej modlitwy. Drażliwość, złość, agresja. Dlaczego tak jest?

Twój mąż ma być odpowiedzialnym za ciebie, wasze dzieci. Sam mam trójkę dzieci i wiem jak ciężkie to jest. Nie można odsunąć, ranić innych a jednocześnie modlić się. Co siostra Faustyna napisała o tym?

Cytat z "Dzienniczka" nr 1029

Lekarz mi nie pozwolił pójść do kaplicy na Pasję302, chociaż miałam gorące pragnienie; jednak modliłam się we własnej separatce. Nagle usłyszałam dzwonek w sąsiedniej separatce i weszłam, i oddałam usługę ciężko choremu. (8) Kiedy wróciłam do swej separatki - nagle ujrzałam Pana Jezusa, który mi rzekł: Córko Moja, większą Mi sprawiłaś radość oddając Mi tę usługę, aniżelibyś długo się modliła. - Odpowiedziałam: Przecież nie Tobie, o mój Jezu, usłużyłam, ale temu choremu. - I odpowiedział mi Pan: Tak, córko Moja, cokolwiek czynisz bliźniemu - Mnie czynisz

Nie jesteś ty ani twoje dzieci chore, ale sama widzisz, długa modlitwa, a jednoczesne zaniedbywanie bliźniego (a w przypadku twojego męża najbliższych mu ludzi) nie jest miłe Panu.
Religijność jest dobra, ale wtedy, kiedy jej owocem jest radość, spokój, opanowanie, którymi zarażamy innych.

 Re: Nie każdy może odmawiać NP?
Autor: Vvvvvv (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-13 22:35

Myślę, że różaniec zawsze warto odmawiać (a Nowenna Pompejańska to takie 4 różańce), bo jest to potężna modlitwa, której Szatan boi się najbardziej.

a może Twój mąż mógłby po prostu odmawiać w tej swojej intencji codziennie jedną część różańca (to ok. 20 minut), nawet w drodze do pracy, albo może razem z cała rodziną? to zawsze daje niewiarygodne owoce i pokój serca, myślę też, że naprawia więzi w rodzinie,

może chociaż jedna dziesiątka dziennie?

ale myślę, że nie można zaniedbywać modlitwy, bo bez modlitwy to juz w ogóle będzie kiepsko, myślę, że warto, by Twój mąż powierzał tę intencję Bogu, ale niekoniecznie w Nowennie Pompejańskiej, jesli ma to skutkowac zaniedbywaniem obowiązków i relacji w rodzinie, mozna ofiarować Mszę Św. w tej intencji lub inne, krótsze modlitwy (np. Koronkę do Bożego Miłosierdzia)

 Re: Nie każdy może odmawiać NP?
Autor: a (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-13 22:46

Gdy ja odmawiłam Nowenne Pompejańską, przekonałam się, jak skuteczna jest ta modlitwa (zmienia przede wszystkim osobę modlącą się), modliłam się kiedyś o spowiedź świętą i powrót do życia sakramentalnego dla mojego chłopaka (mimo dużych przeszkód) i rzeczywiście, stało się tak w sposób niewiarygodnie, zaskakująco cudowny (to długa historia), jestem ogromnie wdzięczna Maryi i każdego szczerze zachęcam do odmawiania tej Nowenny.

teraz odmawiam kolejną i czuję, że się uzależniłam, bo codzienne rozważanie wszystkich tajemnic różanca świętego zmienia przede wszystkim mnie.

tę Nowennę mozna odmawiać na raty, tzn. np. 1 część rano, później kolejną itd, niekoniecznie całą jednym ciagiem, może módlcie się wspólnie, razem z dziećmi?

Piszesz, że Ty miałaś ochotę ją odmawiać, więc zachęcam, czasem warto spac np. godzinę krócej, a owoce mogą być niewiarygodne, to trwa 54 dni, niecałe 2 miesiące, może warto na ten czas sie jakoś zmobilizować? i myslę, że odmawianie różańca może zaszkodzić tylko jednej osobie - temu, który chce Twojego zła i robi wszystko, by stanąć na drodze do relacji z Bogiem.

 Re: Nie każdy może odmawiać NP?
Autor: Marcin (---.dynamic-ra-1.vectranet.pl)
Data:   2015-07-14 01:59

Niestety, ale często NP powoduje takie nieprzyjemności w czasie odmawiania, zły chce abyśmy przerwali odmawianie, bo to potężna siła jest i wielkie łaski od Matki Bożej czekają na odmawiającego. Nawet jeżeli intencja była nie po Bożej myśli to sam odmawiający pod wpływem tej modlitwy zmienia się wewnętrznie. Ja modliłem się za moją narzeczoną o prace dla niej, której cały czas nie mogła dostać a potrzebowała i po NP jakby splot bardzo korzystnych, a mało prawdopodobnych, wydarzeń miał miejsce i w końcu prace dostała, za co jestem wdzięczny Matce Bożej. Modlitwa miała też bardzo duży wpływ na mnie samego, to były chyba najlepsze "rekolekcje" jakie do tej pory miałem :)

Dowiedz się w jakiej intencji Twój mąż odmawia NP. Postaraj się mu pomóc może, bo to coś ważnego jest i Twój mąż czuje się pozostawiony z tym sam. A jeśli to jakaś zła intencja to koniecznie go od niej odwiedź. Może warto by było z jakimś kapłanem w cztery oczy porozmawiać. Ale powtarzam jeszcze raz. Przy odmawianiu NP często maja miejsce nieprzyjemności. To ciężka szkoła jest:)

Polecam ten wpis na stronie o NP gdzie opisane są również takie przypadki jak Twój mąż:
http://pompejanska.rosemaria.pl/2014/01/nowenna-pompejanska-i-trudnosci-w-modlitwie-rozancowej/

 Re: Nie każdy może odmawiać NP?
Autor: Magda (---.static.neospot.pl)
Data:   2015-07-18 17:00

Właśnie dziś chciałam zacząć odmawiać NP. Ostatnio pojawiły się w moim życiu trudności, jakich sama z pewnością nie pokonam, i bardzo zależy mi na tym, abym dalej wytrwale dążyła do celu. Niestety nie wszystko zależy ode mnie, więc pozostaje już tylko liczyć na pomoc od Boga. Popieram przedmówców, pomóż mężowi. Ja o pomoc poprosiłam mamę. O ile jestem wytrwała w pracy, o tyle nie sądzę, abym wytrwała sama na tak długiej modlitwie. Wciąż targają mną wątpliwości, ale jeśli to prawda, że ta modlitwa zmienia samego modlącego się, to warto prosić.

 Re: Nie każdy może odmawiać NP?
Autor: AsiaBB (79.139.65.---)
Data:   2015-07-19 13:36

To prawda, ze podczas odmawiania nowenny pojawiają się różne przeszkody, piętrzą się trudności itp. (odmówiłam dziewięć NP), ale według mnie to nie jest wytłumaczenie dla zachowania twojego męża. Trzeba patrzeć na owoce. Jeśli owocem modlitwy jest złość, bycie nieprzyjemnym dla innych, agresja, drażliwość, to znak, że coś jest nie w porządku z sercem modlącej się osoby. To wygląda na dewocję, a nie na prawdziwą modlitwę z głębi serca. Panu Jezusowi też czasem dzieci przeszkadzały, a On nie mówił: "zabierajcie je ode mnie precz, bo jestem zajęty", ale błogosławił je. Myślę że powinnaś porozmawiać z mężem, czy nie ma on czasem takiego podejścia magicznego do nowenny pompejańskiej jako modlitwy nie do odparcia, bo jeśli tak, to rzeczywiście może być agresywny, jeśli ktoś mu przeszkodzi w odmawianiu tych różańców, będzie was postrzegał jako tych, przez których nie został wysłuchany.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: