logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na czym polega modlitwa w duchu?
Autor: Ananiasz (---.net.lannet.org)
Data:   2015-07-17 14:57

Witam serdecznie, piszę ten temat ponieważ na jednej z katolickich stron przeczytałem, że powinno się modlić w duchu, jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie wiem na czym polega modlenie się w duchu. Pismo Święte trzykrotnie wspomina o modlitwie w duchu, 1 Koryntian 14.15 mówi, „Cóż tedy? Będę się modlił duchem, będę się modlił i rozumem; będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i rozumem.” Efezjan 6.18 mówi, „W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych.”, Juda werset 20 mówi, „Ale wy umiłowani, budujcie siebie samych w oparciu o najświętszą wiarę waszą, módlcie się w Duchu Świętym.”. Na czym polega modlitwa w duchu, proszę wytłumaczcie mi. Pozdrawiam :)

 Re: Na czym polega modlitwa w duchu?
Autor: Mateusz (31.42.16.---)
Data:   2015-07-17 16:09

Pomieszałeś tu z lekka dwie rzeczy: modlitwę w duchu i modlitwę w Duchu Świętym. Modlitwa w duchu (pisanym z małej litery) to taka, której słów nie wypowiadasz na głos, lecz polecasz daną sprawę Bogu w myślach. W ten sposób można też rozważać Pismo Święte. Zanoszenie modlitw w Duchu Świętym to z kolei korzystanie z daru, który od Niego pochodzi - daru otwartego i odważnego wyznawania wiary i oddawania czci Bogu.

 Re: Na czym polega modlitwa w duchu?
Autor: Ananiasz (---.net.lannet.org)
Data:   2015-07-18 18:58

No właśnie, powiedziałeś, że tak też można rozważać Pismo Święte, nie wiem na czym polega rozważanie Pisma Świętego w duchu, jest to dla mnie czarna magia, nigdy tego nie robiłem. Liczę na wyrozumiałość i wyjaśnienie :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: