logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Grzech popełniony w dzieciństwie.
Autor: Wojciech (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-19 17:58

Witam mam problem i pytanie
pare lat temu jako dzieci (...)
wtedy na 99% nie myślałem że to grzech ciężki (nie mam 100% pewnosci ale z tego co pamietam to tak nie myslalem na 99%) dopiero teraz zaczełem się zastanawiać nad tym. Muszę więc iść z tym do spowiedzi? Popełniłem grzech?

 Re: Grzech popełniony w dzieciństwie.
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-07-19 20:15

Jeśli ciąży Ci to na sumieniu i masz z tym ciężarem chodzić, to wyznaj to w konfesjonale. I już.

 Re: Grzech popełniony w dzieciństwie.
Autor: Tad (---.dynamic-ww-2.vectranet.pl)
Data:   2015-07-19 20:27

A co ciebie powstrzymuje by przy najbliższej spowiedzi powiedzieć o tym kapłanowi ? Przecież my Ci nie udzielimy rozgrzeszenia nawet jeśli znalazłbyś tutaj księdza.

 Re: Grzech popełniony w dzieciństwie.
Autor: Mateusz (31.42.16.---)
Data:   2015-07-20 14:52

W przypadku, gdy nie ma się pewności, czy dany czyn jest grzechem, zawsze można zasięgnąć porady w konfesjonale. Jeśli jednak jest tak, że przez te kilka lat przystępowałeś do spowiedzi, a tamten grzech nie został przez Ciebie umyślnie zatajony, lecz zwyczajnie wypadł z Twojej pamięci i przypomniałeś sobie o nim dopiero teraz, to z dużym prawdopodobieństwem jest on już jedynie złym wspomnieniem. W trakcie spowiedzi wyrażasz bowiem żal za wszystkie grzechy (także te, których nie pamiętasz dokładnie) i jeśli uzyskasz rozgrzeszenie, to będzie ono obejmowało również te nienazwane, choć niezatajone występki.

 Re: Grzech popełniony w dzieciństwie.
Autor: Maggy (---.dynamic-ww-4.vectranet.pl)
Data:   2015-07-20 23:10

Dobry pomysł. Idź do spowiedzi. Tam są bardziej kompetentne osoby znające się na "grzechach". Dostaniesz odpowiedź.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: