logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Medalik z sześcioramiennymi gwiazdkami i napisem Polska.
Autor: Natalia (185.53.155.---)
Data:   2015-07-19 23:46

Dostałam ostatnio w autobusie od nieznanej starszej Pani cudowny medalik. Schowalam go I ostatnio dopiero wyjęłam. Różni się od tych mi znanych: gwiazdki są szescioramienne, jest również napis Polska. Zastanawiam się czy mogę go nosić.

 Re: Medalik z sześcioramiennymi gwiazdkami i napisem Polska.
Autor: xc (---.204.183.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-07-20 11:14

Trudno wypowiadać się na ten temat, gdy nie widzi się rzeczonego przedmiotu.
Co to niby za cudowny medalik? Jakimi cudami słynie? Jakiego cudu dokonano przy jego użyciu?
Osobiście jestem bardzo, bardzo, bardzo sceptyczny, gdy słyszę słowo "cudowny" w odniesieniu do jakiekolwiek przedmiotu.
Kult relikwii jest dopuszczony w Kościele na określonych zasadach, które warto poznać. Choćby na tym Forum, szukając w jego archiwum.

 Re: Medalik z sześcioramiennymi gwiazdkami i napisem Polska.
Autor: Natalia (185.53.155.---)
Data:   2015-07-20 16:33

Tutaj jest zdjęcie tego medalika, który otrzymałam: klik.

Pisząc "cudowny" miałam na myśli medalik Niepokalanego Poczęcia, który powstał po objawieniach Najświętszej Maryi (ukazała się Katarzynie Laboure). Spotkałam się wsrod roznych osob z nazwą Cudowny Medalik.

 Re: Medalik z sześcioramiennymi gwiazdkami i napisem Polska.
Autor: Mateusz (31.42.16.---)
Data:   2015-07-20 17:13

Medalik przedstawiony na zdjęciu wygląda całkiem zwyczajnie. Raczej nie ma przeszkód, abyś mogła go pobłogosławić i nosić.

 Re: Medalik z sześcioramiennymi gwiazdkami i napisem Polska.
Autor: Natalia (185.53.155.---)
Data:   2015-07-20 17:52

Dziękuję za odpowiedź :)

 Re: Medalik z sześcioramiennymi gwiazdkami i napisem Polska.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-07-20 18:56

Według Katechizmu Kościoła Katolickiego i medaliki i relikwie są zaliczone do form pobożności wiernych i religijności ludowej.

„1674 Poza liturgią sakramentów i sakramentaliów katecheza powinna brać pod uwagę formy pobożności wiernych i religijności ludowej. Zmysł religijny ludu chrześcijańskiego zawsze znajdował wyraz w różnorodnych formach pobożności, które otaczały życie sakramentalne Kościoła. Są to: cześć oddawana relikwiom, nawiedzanie sanktuariów, pielgrzymki, procesje, droga krzyżowa, tańce religijne, różaniec, medaliki”.

Warto przeczytać o tym w rozdziale poświęconym sakramentaliom.
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-4.htm
Na Forum Pomocy też jest sporo na ten temat.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: