logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Tomek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2003-11-05 22:12

Ostatnio bardzo interesuję sie Modlitwą i poświęcam Jej dużo czasu. Proszę Was podajcie mi strony lub treści modlitw mających szczególne znaczenie i magiczną moc np. Różaniec Koronka Do Miłosierdzia Bożego , modlitw chroniących przed grzechem. Bóg zapłac!

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Elwi (213.186.78.---)
Data:   2003-11-05 22:41

Polecam Ci Koronkę do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawianą przez Ojca Pio, ma dla mnie obok Różańca szczególne znaczenie:
1. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone", wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę... Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu... Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.
2. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam", wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę... Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu... Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.
3. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą", wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę... Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu... Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.
O słodkie Serce Jezusa, dla Ciebie tylko jedno jest niemożliwe: nie mieć litości dla strapionych; dlatego okaż litość nad nami, biednymi grzesznikami i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez bolesne i Niepokalane Serce Maryi, Twojej i naszej czułej Matki. Amen. Witaj, Królowo, Matko Miłosierdzia... Święty Józefie, Ojcze przybrany Jezusa Chrystusa, módl się za nami.

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Mała (---.ar.wroc.pl)
Data:   2003-11-05 22:46

Tomku, ja raczej nie podam Ci żadnych stron. Pisze tylko z jednego powodu, pierwszą rzecza , która uderzyła mnie w Twoim zapytaniu były słowa: "treści modlitw mających szczególne znaczenie i magiczną moc" Pamiętaj o jednym: modlitwy nie maja magicznej mocy!! To nie magia! Modlitwa jest twoja rozmowa z Bogiem, może być podziękowaniem, uwielbieniem, prośbą.... Czasami to jest nasz wewnetrzny krzyk rozpaczy, ale to nie jest magia. Nie da sie odmówić modlitwy i abra - kadabra, nie będzie kłopotów, nie będzie grzechu... Przepraszam za te wypowiedz, zdaje sobie sprawę, ze zapewne nie to miałeś na mysli pisac te słowa, ale bardzo mnie to ruszyło. Owocnego zgłębiania tematu: modlitwa. Życze Ci dużo światła Ducha Świętego w tym wszystkim. Pozdrawiam Mała

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Adam (---.dronet.gliwice.pl)
Data:   2003-11-05 22:54

Nie ma modlitw o magicznej mocy !!! Modlitwa chrześcijańska jest oddaniem się pod opiekę i wolę Boga, a nie żadnym magicznym zaklęciem. Formalnie więc można powiedzieć, że modlitwy są sobie równe, bo i tak ostatecznie decyzja należy do Boga. I nawet powinniśmy o tym pamiętać, zawsze pamiętając słowa Chrystusa - niech się dzieje Twoja wola, a nie moja ( por. Mk 14,36).

Oczywiście, możesz się pytać - to po co konkretne teksty modlitw ( Ojcze nasz, Zdrowaś..., różaniec, koronka ). To są propozycje modlitw ułożone przez świętych ( Ojcze Nasz przez samego Jezusa ), aby np ukazać prawidłową hierarchię wartości ( Ojcze Nasz ), pokazać nierozerwalność czci Jezusa i Maryi ( Zdrować, i oczywiście co za tym idzii - różaniec ). Może też chodzić o zasygnalizowanie inncy ważnych spraw. Ale wydaje się, że to wszystko należy traktować jako propozycję a nie jakiś dogmat, bezwględny wzór modlitwy.

Sama modlitwa to zwrócenie się do Boga. Najwązniejsza jest wiara, miłość do niego, prawa intencja. I oczywiście poddanie się Jego woli, tak więc nie może być mowa o żadnej ,,magi", a modlitwa to nie żadne zaklęcie.

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Adam (---.acn.pl)
Data:   2003-11-05 23:23

Modlitwa, to rozmowa z Bogiem, który kocha Cię nieskończenie bardziej, niż jesteś w stanie zrozumieć. Wyobraź sobie trzylatka, który prosi kolegę "podpowiedz mi jakieś magiczne słowo, które można mówić mamie, żeby zawsze robiła to o co proszę". Chyba rozumiesz, że to trochę nie tak. Prośba to nie żądanie ani manipulacja, to zdanie się na miłość i dobroć osoby, do której się zwracamy. Tym bardziej, jeśli tą Osobą jest Bóg.
Tak szczerze mówiąc, to nie chcę przypisywać Ci złych intencji, ale zastanów się nad swoim podejściem do sprawy modlitwy. Szukanie "magicznej mocy" w ogóle wyklucza modlitwę! Biblia wyraźnie stwierdza, że chrześcijanin nie może zajmować się magią lub czarami (Gal 5,20, Dz 19,19).
To bardzo dobrze, że jak piszesz, dużo czasu poświęcasz modlitwie. Gdy stajesz do modlitwy, zawsze pomyśl, że Bóg widzi Ciebie właśnie w tej chwili, zna Twoje najskrytsze myśli. Módl się Psalmami, odkryjesz tam wspaniałe słowa (np. Ps 139, 103, 131, 16 i ponad setka innych). Pozdrawiam w Panu.

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: paskalina (---.chello.pl)
Data:   2003-11-06 00:11

Myślę, że Tomek miał na myśli mistyczną moc szczególnych modlitw. Mistyczną, czyli taką, która pozwala nam dotknąć nadprzyrodzonego. Tomek, spróbuj przeanalizować słowo po słowie "Ojcze nasz". O co jeszcze możemy prosić? Tak naprawdę jest tam wszystko, co nam potrzebne do szczęścia i zbawienia. Jest zawierzenie woli Ojca, jest cześć dla Jego Imienia, jest gotowość na przyjście Jego Królestwa, jest prośba o chleb codzienny, jest prośba o miłosierdzie i przebaczenie, jest deklaracja gotowości przebaczania, jest prośba o opiekę przed złem i pokusą... Mogę Ci jeszcze polecić rozważania różańcowe, dodawanie do próśb osobistych słów Jezusa "Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!" (Łk 22:42), koronkę do Miłosierdzia Bożego, bo Miłosierdzie jest najwyższą instancją i ono odnosi triumf nad sądem (Jak 2,13), mogę Ci polecić by każdą modlitwę rozpoczynać od "Z głębokości wołam do Ciebie, Panie, o Panie, słuchaj głosu mego!" (Ps 130), bo to uczy pokory w modlitwie, mogę też polecić litanię pokory, oraz litanie Loretańską i do Serca Jezusowego, bo uczą nas należnej czci, mogę doradzić odmawianie zaraz po Komunii "Duszo Chrystusowa" i czterech aktów (wiary, nadziei, miłości i żalu), a po każdej Mszy 3 Zdrowaś Maryjo, Witaj Królowo, egzorcyzm św. Michała Archanioła i 3 razy akt "Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami!"; jest jeszcze przepiękna i ufna modlitwa do Matki Bożej autorstwa św. Bernarda, i modlitwa do Jezusa Ukrzyżowanego, jest Hymn Te Deum, i Veni Sancte Spiritus, jest modlitwa lekturą Pisma Świętego, gdzie Bóg sam przemawia do nas... Tomek, tyle jest wspaniałych modlitw, Duch Święty wciąż tchnie, wciąż działa. Nie ustawaj w modlitwie, a Bóg dotknie Twojego serca i to jest właśnie mistyka. Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Zbyszek (---.warszawa.sdi.tpnet.pl)
Data:   2003-11-06 07:07

Podaje Ci link do mysli sw.Antoniego Marii Claret "Kwadrans przed Przenajświętszym". http://adonai.pl/modlitwy/jezus.php?action=1 Z Katolika ta pozycja zniknele lub nie moge jej odszukac a szkoda. Warto poznac te mysli zanim zaczniesz rozmowe z Panem.
Pozdrawiam.

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Tadeusz (213.25.39.---)
Data:   2003-11-06 07:11

Bardzo trafne rozróżnienie: magiczna moc i mistyczna moc.
Nadprzyrodzone jest to, co pochodzi od Boga. Okultystyczne jest to, co pochodzi wprawdzie z pozaziemskiego źródła, jednak nie ma korzeni w Bogu.
Magiczna moc, to pojęcie okultystyczne, mistyczna moc jest pojęciem nadprzyrodzonym.

Duchy mogą do nas przychodzić na dwa sposoby: na rozkaz Boga lub przez przemoc człowieka. Na rozkaz Boga przychodzą aniołowie i błogosławieni: duchy, które już są w światłości Boga. Przez przemoc człowieka mogą przychodzić duchy, nad którymi nawet człowiek ma władzę, bo są one pogrążone w krainach niższych niż krainy ludzkie, w których jest jeszcze wspomnienie łaski, lecz nie ma już łaski działającej. Pierwsze przychodzą dobrowolnie, posłuszne jednemu nakazowi: Bożemu. I przynoszą ze sobą prawdę, abyśmy ją – zgodnie z Bożą wolą – poznali. Inne przychodzą pod wpływem zespołu połączonych mocy: sił człowieka-bałwochwalcy i sił szatana-bożka. Czy one mogą nam dać prawdę? Nie. Nigdy. Absolutnie nigdy. Czy jakaś formułka, nawet jeśli nauczy jej szatan, może nagiąć Boga do woli człowieka? Nie. Bóg przychodzi zawsze dobrowolnie. Modlitwa może nas zjednoczyć z Bogiem, a nie magiczna formuła.

To tytułem wstępu.

Modlitwa ma jednoczyć człowieka z Bogiem, ma wynieść duszę do Boga. Bóg wtedy może udzielać się duszy w sposób niewysłowiony. Słowa są jedynie środkami umysłu, ułatwiającymi nawiązanie i zachowanie łączności.

Jest prawdą, iż różna jest mistyczna moc różnych modlitw. Oznacza to skutek, jaki mogą wywołać w duszy ludzkiej same z siebie – przez zawartą treść, formę i uświęcenie wskutek odmawiania ich na przestrzeni wieków, bądź też uświęcenie bezpośrednio przez Boga, jak np. w przypadku „Ojcze Nasz...; Zdrowaś Maryjo...”, bądź też modlitw, które Bóg zalecił za pośrednictwem świętych: Koronka do Miłosierdzia Bożego, itp. Ten skutek, to głównie uzdolnienie duszy, usposobienie duszy takie, aby Bóg mógł działać bezpośrednio. Kontemplacja jest bowiem najwyższą formą modlitwy. To wymiana miłości bez słów.

Jeśli zatem chodzi o ową mistyczną moc, to na przykładzie różańca można powiedzieć, iż wprawdzie wszystkie części mają tę samą wartość, a jednak część bolesna jest najbardziej wartościowa właśnie ze względu na to, iż najbardziej uzdalnia i przygotowuje serce człowieka. Podobnie wszystkie modlitwy, których treścią jest rozważanie Męki Pańskiej. Skrucha serca rodzi się najprędzej przez właśnie takie rozważanie. Im serce bardziej skruszone, tym więcej Łaski może przyjąć, tym jest bardziej uzdolnione do kontemplacji Najwyższego. Wśród różnych modlitw poczesne miejsce zajmuje odprawianie i rozważanie Drogi Krzyżowej.

Tu pragnę przypomnieć te rozważania, jakie sam Zbawiciel podał za pośrednictwem Katarzyny Emmerich, por.

http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=32206&t=31875

Litanie też są bardzo dobre, szczególnie Litania do Najdroższej Krwi i do Ran Chrystusa - prócz wcześniej wymienionych.

Na koniec może być zaskoczeniem ten fakt, ale myślę, że sam Pan Jezus – ku radości wielu - polecił Ks. prof. dr hab. Markowi Chmielewskiemu z KUL akurat na dzisiaj przygotować piękny wykład traktujący właśnie o modlitwie. Był rano w Radiu Maryja, będzie powtórzony jeszcze dwukrotnie dzisiaj wieczorem. Zachęcam, bo te wykłady nie mają sobie równych:
20.05 Wypłyń na głębię - rozważania o duchowości
23:35 Wypłyń na głębię - rozważania o duchowości

Pozdrawiam.

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: kalina (---.gsk.pl)
Data:   2003-11-06 08:59

Kiedyś dostałam od pewnej siostry zakonnej obrazek z portretem Jazusa Miłosiernego, na którym wypisała na odwrocie modlitwę :

"O Jezu Twemu Sercu powierzam tą sprawę,
racz wejrzeć ,a potem uczyń co Ci Twe Serce podyktuje,
dozwól działać Twemu Sercu.
O Jezu liczę na Ciebie, powierzam sie Tobie,
spuszczam się na Ciebie." (9 razy)
" Dziękuję Ci Wszechmogący Boże
za wszystkie dobrodziejstwaTwoje,
który żyjesz i królujesz Bóg na wieki wieków .
Amen
Zdrowaś Mario...."

Modlitwa może nie ma mocy magicznej ale można wyprosić sobie wiele łask.
Powyższa pozwoliła mi przetrwać wiele trudnych chwil w życiu.

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Tomek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2003-11-06 11:29

Nie chodziło mi o magie To magiczna moc mialo byc w cudzyslowiu "magiczna moc" ale zapomnialem dopisac a juz wyslalem :)

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Agniulka (---.org)
Data:   2003-11-06 14:33

Mnie tez zatelepalo po przeczytaniu. Podpisze sie pod przedmowcami i podkresle - skutecznosc modlitwy nie wynika z okreslonej formuly. Ludzie nie odwracajmy kota ogonem.

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Malgosia (---.lmv.lm.se)
Data:   2003-11-06 15:36

Oto pare stron z modlitwami i informacjami.

http://www.kapucyni.ofm.pl/
http://www.kapucyni.ofm.pl/archiwum/nowenna.htm
http://www.kapucyni.ofm.pl/archiwum/modlitwa_pio.html
http://www.kapucyni.ofm.pl/archiwum/modlitwa_pio_1.html
http://katolicka.alleluja.pl/tekst.php?numer=5802

Pozdrawiam

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: ja (---.proxy.lucent.com)
Data:   2003-11-06 23:35

Pod Twoja Obrone i modlitwa do Sw. Rity

 Re: Podajcie mi modlitwy mające szczególne magiczną moc.
Autor: Marek (---.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2003-11-08 16:34

Jeśli idzie o magiczną moc, to z satysfakcją stwierdzam iż nie ma takich modlitw.
Jeśli zaś chodziło Ci o skuteczność modlitwy, to oczywiście Sakramenty.
pozdrawiam
Marek
http://marek1962.republika.pl

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: